Hranie hier

Niekedy dávno som domov kúpil PROROCTVÍ,dva krát sme to skúsili hrať,po 3 hodinách zabalili...Tento rok,náhodne/prestal ma baviť MAGIC-stala sa z neho vysávačka peňazí/,kúpil som postupne DOBU KAMENNÚ,AGRICOLU,PUERTO RICO -a stalo sa neuveritelné-nadšeniu prepadla celá rodina.Už som celkom osprostený-hry kupujem rýchlejšie,ako ich stíham naštudovať a hrať.Keďže ma teraz hry začali veĺmi baviť-vytiahol som staré Proroctví a s dnešnými skúsenosťami znovu preštudoval.Výsledkom je dokúpenie 3.vydania základu a 2.vydania Dračej ríše-a-ako tu niekedy používate-královsky sa bavíme.Nie som ešte odborník-ale z našeho pohľadu je to vynikajúca rpg hra.V tejto vylepśenej edícii je na grafickej úrovni nových Vládcov podzemí.Vynikajúce sú aj kartičky rás.Proroctví malo v minulosti dosť negatívne hodnotenia,preto by ma zaujímalo,či sa 3.vydaním zmenil tak radikálne názor na hru aj vám .Priznávam,že Talisman nemám,ani som nehral,takže neporovnávam,ani nie je účelom tejto diskusie hry porovnávať.Otázka do diskusie je teda jednoduchá-tí,čo ste hrali 3.rozšírenie-máte taký kladný ohlas ako ja?
27.7.2010 12:02:04

hranie hier
opr.-3.vydanie

27.7.2010 12:06:44

dedo
hmm, zajimavé. Jednu dobu jsem se marně snažil všude možně (tady, na BGG jsem Vláďovi psal soukromou zprávu a tuším i maila do Altaru jsem psal) zjistit, jaké jsou odlišnosti v 3. vydání Proroctví a prostě jsem se to nedozvěděl :), ale to je už jedno, už mě to celkem ani nezajímá :). Jen mě překvapuje, že z tvojeho pohledu se 3. vydání od 1. nějak radikálně změnilo a začalo tě bavit. takže si spíše myslím, že to tím, že jsi se do těch deskove více dostal a jak ses k němu vrátil, tak tě více chytl. Protože pokud vím, tak grafika je pořád stejná ne? Rasy byly už v prvním vydání Dračí říše. Takže podle mě tak nejde ani o to, že by bylo v 3. edici něco extra navíc nebo že by se nějak výrazně změnila, ale spíše o to, že jsi dokoupil dračí říši (která se mi mimochodem moc nelíbila, narozdíl od vodní říše, která mi přišla dost dobrá) a nabral postupem času (hraním jiných her nějaké zkušenosti) a celkově zesíli tvůj vztah k deskovkám :).

27.7.2010 14:28:34

to dedo
Čo keby si uploadol obrázky z 2. vydania dračej ríše. Celkom ma zaujíma ako to vyzerá.

27.7.2010 15:15:55

Vlaada

Beholder
Změnilo se asi 20 karet, jednak kvůli vyvážení, a jednak aby ve hře bylo méně zbytečných karet, co ti nic nedávají, eventy o trochu příznivější ve více hráčích (častěji tě léčí), a změnila se nějaká pravidla (např. se dává více karet do nabídky obchodů, na závěr se postavy nemusí honit po plánu atd.). Celkově je to rychlejší a kratší (i když kdykoliv potkám hardcorové turnajové psy, tak se za to do mě navážejí, že je to teď moc rychlé).

V Dračí říši je taky dost změn na kartách, přibylo posílení strážců na základním plánu když hraješ s Dračí říší, a hlavně přibyla podpora (pravidla, žetonky, karty) pro kooperativní a solo hru.

27.7.2010 16:05:08

beholder
Áno,máš asi pravdu v tom,že teraz ma doskové hry bavia a mám aj iný pohľad na PROROCTVÍ.Najprv som si dokúpil dračiu ríšu a kedže sa mi zapáčili nové zaoblené kartičky a karty rás,kúpil som aj nový základ.Pre bežného hráča tu nie sú žiadne podstatné zmeny /jeden artefakt a niečo málo aj na kartách/,ale mne osobne pár vylepšení stálo za to,lebo mi to podstatne vylepšilo celkový dojem z hry.Po poradí:NOVÉ KARTY POSTÁV a rás,kvalitnejšie/zaoblené/ kartičky,žetóny skúseností a peňazí,kartičky postáv sú na kartónovom podklade/nie na tenkej pvc fólii/,hrací plán vytlačený o poznanie v jemnejších farbách,pekný farebný návod.Pre samotnú hru sú to asi prkotiny,ale pre mňa to znamenalo posun o triedu vyššie.Je to podobné aj u DORNU-pár vylepšení v novšom vydaní je tiež poznať.Dorn je však jediná hra,ktorá ma odpudzuje grafickým stvárnením hracieho plánu/už som ho začal prerábať-lebo ostatné herné komponenty sú vynikajúce/
kardo-poprosím syna aby to poslal-ja si až natoľko s počítačom netykám...

27.7.2010 16:42:01

Vlaada
tak přece jen jsem se to dozvěděl :). Docela dost změn. Díky za informaci.

27.7.2010 16:43:32

dedo
ok, taky máš asi pravdu :)

27.7.2010 16:46:13

vlaada
Ďakujem za upresnenie herných zmien,ja som to nedokázal tak podrobne popísať.

27.7.2010 16:46:25

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice
Zákon ulice
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas