Hra s možnosti přístupu hráče v průběhu


Existuje nějaká hra, kde se může začít hrát třeba ve 4 a další hráči začínají hrát až v průběhu hry (třeba za půl hodiny, až dorazí)?

Máme trochu problém s časovou synchronozací a nástupem hráčů - ideální by bylo něco, kde se hráči mohou připojovat postupně, jak přicházejí.

Jediné, co mě napadá, jsou Shadows over Camelot. Je ještě něco takového??
16.7.2010 09:37:26

sodovka
mě napadá Talisman, ten vždycky hrajeme tak že se lidi zapojují jak zrovna přijdou.. ale je pravda že potom nejsou všichni na stejné "startovní linii" takže to asi není přesně to, co hledáš..

16.7.2010 09:40:50

...
Hmm v zásadě jde spíš o to, jakého jsou ty hry typu. Nedokážu si představit pozdní nástup třeba u Puerta Rica - tedy u euroher.

Naopak třeba u Descentu bych v tom neviděl problém (jen by měl hrdina více vstupních zdrojů). Podobně tak i u Arkhamu by to šlo. Runebound jakbysmet... jedinou úpravou by musel být vstupní level/zdroje.

16.7.2010 09:42:51

DD

Arkham
Myslim ze Arkham je celkem v pohode. Kdyz vysetrovatel zemre, tak si za nej taky hrac nasazuje noveho. Takze kdyz by prisel uplne novy, tak se tim akorat upravi limity pro pocet nestvur na stole, pocet bran atd a jede se dale. Myslim ze i pribehove v tom neni problem ze se ke skupine pripoji nekdo dalsi.

16.7.2010 09:49:07

Dík za reakce.

A úplně ideální by bylo, kdyby to bylo docela krátké, takže ti, co dorazili nejdřív, hrajou třeba hodinu, ostatní 10-20 minut.

Klidně to může být nějaká party hra, nechci říct rovnou blbost, ale něco takového... Prostě jenom na rozehřátí.

A pak se dá něco pořádného rozumného dlouhého:-)

16.7.2010 09:55:10

Tadži

GanXtaZ
Určitě párty hra GanXtaZ.. v té si na tom autoři přímo zakládají...

16.7.2010 09:56:20

Sodovka
Tři Mušketýři - když někdo přijde později, jeden z hrajících mu předá jednoho ze svých mušketýrů (když není plný počet hráčů, hraje někdo za víc mušketýrů).

16.7.2010 10:02:26

to Sodovka
My jsme zatím takhle hráli jenom Arkham Horror (max 8 hráčů) přesně tak, jak říká DD. Nový hráč si prostě vybral vyšetřovatele a přidal ho do hry jako by zrovna začínal. Jediné, co se změnilo, byly limity monster, bran, atd., které se uzpůsobily podle nového počtu hráčů.
Stejný princip jaký zmiňuje Sydo u mušketýrů se dá použít i ve Fury of Dracula (max 5 hráčů). Hra se vždy hraje se 4 lovci, pokud je méně lidí, tak někdo hraje za více lovců, takže může nějakého předat nově příchozímu. To samé se dá použít i u Dornu
Sice jsem to nezkoušel, ale možná by byl pozdější příchod hráčů možný i v Ghost Stories (max 4 hráči). Prostě by nově příchozí nasadil taoistu na prostřední budovu vesnice a hrál by za dříve neutrální desku. Qi by mu zůstalo stejně, jako měla neutrální deska (případně by se mu 1 přidalo v nejjednodušší variantě) a dostal by 1 tao žetonek své barvy a samozřejmě svůj Yin-Yang.
Průběžné škálování hráčů by asi bylo možné i v Middle-Earth Questu (max 4 hráči), ale to by chtělo odzkoušet.
To jsou ale všechno dost časově náročné hry, ale party hry bohužel moc neznám. Určitě by se dal nově příchozí zapojit i do partičky Dixitu (max 6 hráčů), přičemž byste mu museli přidělit nějaký počet bodů do začátku - asi nejférovější by bylo nějak zprůměrovat body ostatních a tolik mu přidělit.
Další partička, která mě napadá jsou Activity. Tam by se nově příchozí mohl přidat k nějakému týmu, který zaostává a pomoct jim s hádáním. U Time's Upu by to ale nešlo, protože tam hraje důležitou roli paměť a znalost předchozího vývoje hry.
Další taková spíše hospodská záležitost jsou Střelené kachny, tam by se akorát musely nově příchozímu hned do začátku odebrat nějaké kačenky - opět by v tomto případě byl ideální průměr.
S kratších her by se podle mě dal s trochou rozmyslu naškálovat i Cosmic Encounter. Nově příchozí by dostal do začátku nějaké cizí kolonie - tady úplně ideálně zabere průměr nebo nižší aktuální hodnoty ostatních hráčů, protože hru podle počtu kolonií ovlivňují sami hráči ("Dívejte na něho, on už má tři kolonie, je třeba ho trochu zaříznout! Pojďte se mnou do obrany."). Musel by se přizpůsobit i počet Destiny karet nově příchozího hráče podle aktuální velikosti Destiny balíčku. Když bude skoro plný, dát tam všechny tři; když je ho odebraná cca třetina, dát jenom 2; když jsou odebrané cca dvě třetiny, dát tam jen 1.

16.7.2010 10:28:58

Doplněk
Ještě jsem u Cosmicu zapomněl na lodě ve warpu. Nově příchozímu by to taky nějak chtělo pročistit a hodit několik lodí do warpu, asi zase průměr.

16.7.2010 10:36:27

DD

Kooperativky
No vetsinou kooperativky zvladnou pripojeni dalsiho hrace v prubehu. Napada mne jeste treba Pandemic kde by to taky melo jit.

16.7.2010 10:40:34

to kadavar
Uvažoval jsem , že sem Fury of Dracula napíšu, ale příjde mi, že by mohl být trochu problem zasvěcovat ho do patrani ... tady už jsem byli .. tohle jsme zkoušeli .... ale nevím, mám nahráno tehle hry malo :)

16.7.2010 10:42:25

to tomasV
Už jsme Drákulu takhle dvakrát hráli a šlo to. Nově příchozí byl sice zprvu celkem zmatený (asi i kvůli toho, že neznal pravidla :-) ), ale ono se to rychle vžije a karty v Drákulově cestě se poměrně rychle mění.

16.7.2010 10:47:28

to DD
Pandemic je blbý v tom, že příchod nového hráče hráčům dost pomůže okamžitým přísunem nových karet, které jsou vlastně jako bonus, který by neměli dostat. Tím pádem se hra podle mě stane jednodušší.

16.7.2010 10:49:34

DD

to Kadaver
To je pravda, ale alespon se hra rychleji ukonci (jak psala sodovka 10-20 min) a muze se zacit plnohodnotna partie znova, nebo neco jineho.

16.7.2010 11:06:16

díky všem za tipy

No, ty kooperativky se skoro všechny dají tak nějak upravit.

Rozhodně se mrknu blíž na ty tři mušketýři - pořád mě nějak míjeli, ale teď vidím - až 5 hráčů, max. 45 minut a lze se připojovat postupně. Vypadá to nadějně

Ten Dixit se mi ještě zdá docela OK - splňuje podmínky časové nenáročnosti a nově příchozího nastrčíme prostě +/- někam k ostatním.

Tadži - jsem si musela ten název vyslovit nahlas, abych to pochopila. Jinak první reakce - ti, co dělali Esians, to by se mohlo líbit dětem... Po prolítnutí recenze na topzinu si přece jenom myslím, že hru s pasákem a vztyčeným ukazováčkem před nimi ještě nějaký čas raději utajím:)

16.7.2010 13:55:17

rbx

Aquarius
tam je to primo v pravidlech, ze vsichni stavajici hraci vitaji noveho hrace :-)

16.7.2010 14:01:40

FLUXX
tam může kdykoliv kdokoliv cokoliv :-)

16.7.2010 14:02:16

Vybíráme z Bazaru

Hippocrates (CZ)
Hippocrates (CZ)
Akt. cena: 30 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas