DD
DD - avatar

For Toys / Itea

Navstivil jste nekdo?
Ja jsem byl vcera na For Toys a nemuzu rict ze bych odchazel s pozitivnimi pocity. To ze bude veletrh precpan kocarky jsem tak nejak cekal. Ale ze si neodnesu zadnou celistvou informaci o hernich novinkach uz tak ne.
BlackFire - vystaven anglicky Arkham s velkou ceduli "Jiz brzy v cestine." Bohuzel nikdo na stanku mi nebyl schopen poskytnou nejakou upresnujici informaci k terminu 'jiz brzy'. Prej snad do 1-2 mesicu, ale to ten chlapik tak nejak vypalil od boku bych rekl.
Albi - Tak tam meli takove klasiky, nicmene ptal jsem se na rozsireni k Bangu "Wilde West Show". Slecna mi sdelila ze zadne takove neni, a ze pokud chci posledni rozsireni tak je to Fistful Cards.
MindOK + Corfix - tak odsud jsem si odnesl Cerne historky (MindOK), ktere zaujaly zenu :). Nicmene MindOK a zaroven Corfix vychrlili hroznou spoustu her zalozenou na principu Traffic Jam, ci Rush Hour na PC. Proste snazite se dostat auto ven z garaze, ktera silne pripomina 15tku (asi to bude dost lidi pamatovat), tim ze presouvate jina auta ruznych velikosti. Ukazka v Jave treba tady: http://eslus.com/Gizmos/rushour/rushHour.html
Bylo tam asi 10 her na uplne stejnej principu, jednou clovek dostaval z garaze auticko, jindy zvirata v safari, jindy jen abstranktni barevne puntiky. Nevim jestli se nekde uvolnila licence na tuto hru, nicmene jsem byl vazne zaskocen kolik temer stejnych her tam bylo.
Nakonec jsem si jeste odnesl Wazabi, na ktere jsem mel zalusk uz drive ale tady bylo se slevou 100Kc, coz bylo prijemne. Takova oddechova kostkovka :).
Stanek Dino jsem tam nejspis nebyl (dle seznamu vystavovatelu), takze na Vlaadovu karetku jsem se podival nemohl.
Iteu jsem nasledne ani nenavstivil, protoze seznam vystavovatelu mne uz nicim dalsim nezaujal (samo tam bylo taky Albi, MindOK ale nic dalsiho navic).
3.10.2010 10:31:32

Itea
My jsme byli na Itea v Holeškách a bylo to hodně slabé, stejné reakce jsem slyšel od člověka, co byl v Letňanech. Jestli nebude příští rok zajímavější seznam vystavovatelů ať na jednom či druhém místě, už nemá cenu tam vůbec chodit.

Možná až založím rodinu, sjedu se tam podívat na kočárek, oblečení a žužlací hračky pro mimino, ale to je tak všechno, k čemu jsou tyhle dva "veletrhy" dobré. :-/

HJolt si musíme počkat na Deskohraní a šťastnější z nás na Essen ;-)

3.10.2010 11:33:03

Itea/ For toys
Bohužel v čechách není jediný fungující veletrh. Na těchto veletrzích se vůbec nevyplácí vystavovat. Minulý ročník jsem zkusil Iteu v letňanech a byl to velký provar. Především proto, že ceny jsou přemrštěné (platí se úplně za všechno, snad kdybych si chtěl vzít bačkory, musel bych si připlácet za náhradní obuv). Tyto veletrhy slouží především jako velké jarmarky hraček. Podle toho také vypadá skladba návštěvníků a celková atmosféra. Vřele nedoporučuji.

3.10.2010 14:06:35

uf
To jsem rád ze jsem se rozhodl ani na jeden nejit :) Vzdyt za tyden tu je deskohrani a to se venuje ciste deskovkam. Jen skoda ze tam asi bude pouze Albi a Mindok. Treba takovy Arkham bych si tam rad prohledl a vyzkousel.

3.10.2010 15:44:09

VasekVydra
Neboj, v tamní Ludotéce mají plné regály her které nejsou od Mindoku ani Albi. Také tam pobíhají vysvětlovači pravidel v barevných tričkách, ti ale obvikle vysvětlují jen pár aktuálních novinek (loni např. Dominion)

3.10.2010 16:10:26

to DD
Musím se zastat Mindoku co se týče jejich řady SMART GAMES. Skutečně to není 10 her na stejném principu. Zkoušel jsem všechny, ale rozhodně to není tak jak říkáš, že jsou všechny na stejném principu. Zkoušel jsem téměř všechny a předváděl jsem je na setkání rodin a můžu říct, že z celého portfolia her Albi a Mindoku šly tyhle hry nejvíce na dračku. Je to něco mezi hlavolamem a hrou a je to pro jednoho hráče. Než to člověk takhle šmahem odsoudí, tak by se s tím měl seznámit trošku blíž a jednotlivé kousky si vyzkoušet. Uznávám, že to není něco pro geeky, ale jako rodinná zábava, třeba pro dlouhé cesty vlakem nebo autem je to naprosto ideální a v mainstreamu se s tímhle Mindok rozhodně trefil do černého.

3.10.2010 17:15:36

Smart Games
Stačí hodinky se vteřinovkou a může být ze Smart Games kolektivní zábava. My třebas takto hráli na lodi tuším Piráti se to jmenovalo - smart se 4 kousky pro nejmenší děti od 6 let, soupeř vybral obrázek a pak měřil čas a zabavilo to 4 dospělé na hodiny. Je to i dost frustrující, někdy i potupné, zvláště když se nedaří :)

3.10.2010 18:05:42

Letňany
My jsme byli s parťákem v Letňanech a vysloveně nás bavil stánek Blackfire - takhle bych si představoval prezentaci stolních her - všechny prvky i s herním plánem rozložené na panelech, obsluha, která je schopná prezentovat v kostce pravidla a styl hry. Takhle nás úspěšně nalákal Blackfire na koupi Formule D. :-)

Samozřejmě jsme přišli omrknout české vydání Arkham Horror, ale obsluha nám dostatečně vysvětlila, kdo distribuci zabrzdil a neřekl bych, že nějak mlžila...

Zato u Albi byla docela nuda, čekal bych víc. Co se týče stolních her, tak už žádná další prezentace nějak neinspirovala nebo nenadchla. Těším se na Deskohraní. :-)

10.10.2010 15:32:50

ta"jemná"

Smart Games
Přiznávám se, že mě hry této řady na první pohled nezaujaly. Když jsem je viděla poprvé, říkala jsem si, že to je dobrý tak pro malý děti. Minulý týden jsem si chtěla pořídit nějaký hlavolam a po bližším prozkoumání jsem si z prodejny odnesla Ledovou kru. Musím říct, že koupě vůbec, ale vůbec nelituju. Dokáže naprosto spolehlivě zabavit na několik dnů nejen děti, ale i dospělé a když se přidá rozšíření v podobě kry s dvouma tuleni, které přidává 60 nových úkolů (+původních 48)tak je to zábava fakt a dlouho. Jsem ráda, že jsem si SG objevila a do budoucna plánuju pořídit domů ještě Kontrolní věž.

10.10.2010 16:13:20

to BoredSeal
Prezentace her je fakt pěkná, taky se mi líbila už před lety, když s tím začínali. A o co lepší dojem z toho člověk má, když z pěti her tři překládal a u jedné dělal korekturu a úpravy :-)))

10.10.2010 19:18:35

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 10 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad
Vinohrad
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas