Filmová trilogie LOTR

Pokračování diskuze z Arény Battlelore vs. WOTR. Pište své názory a dojmy na film, porovnání s knihou. Prostě co koho napdane...
13.12.2009 22:10:28

Film
Tak filmová podoba LOTRa je určitě fajn, rád jsem se podíval na všechny díly, bavil jsem se a viděl jsem to dokonce více než jednou. Ale zase že bych to mohl označit za nejlepší film, to tedy určitě ne.

14.12.2009 19:32:09

Ringo
takhle jsem to chtěl taky napsat:-)

Richmond: a nemyslel, že je to nejlepší film své kategorie, k tomu bych se přidal

14.12.2009 20:02:46

Richmond
Určitě nejlepší ve své kategorii (fantasy film), to určitě...

14.12.2009 20:22:22

Kedrigern
Tak to zas není takový velký problém :)

14.12.2009 20:36:02

rbx

...
Nejlepší film bude Avatar!

14.12.2009 20:38:23

rbx
samozřejmě, řikali to v reklamě
;-)

14.12.2009 20:41:46

Legolas
cetl jsem sice hodne davno, ale vybavuje se mi jedna situace, kdy Legolas si proste pujcil stit a sjel na nem po svazujicich se hrabach a strilel okolo. V knize to vypadalo jako nevinna hrdinna scena, ve filmu to pusobilo kapku prehnane, jako kdyz Indiana Jones brzdil dulni vozik podrazkami bot.

14.12.2009 20:41:47

Richmond
No já bych ve velice těsném závěsu viděl Barbara Conana. I když je to úplně něco jiného, bavilo mě to, a je to kratší:-)

14.12.2009 20:43:49

Kedrigern
mas pravd, taky znam par lidi co v podstate necte vubec nic a najedou po filmu z nich byli velci ctenari a znalci neceho ,co my knihomolove znali uz deset a vice let pred tim. Otazkou je jestli je dobre ze ti lide vubec zacali cist a trochu "zkulturneli", nebo radsi meli zustat neznalymi barbary:-) Faktem je ze nekdy ve me novi znalci LOTRa vzbuzuji velkou nechut, ze kolikrat o svem oblibenem dile nechci ani slyset a rikam si, ze Drqagonlance je klepsi, protoze to necetlo tolik lidi a nekeca o tom kdejaky kriglokulturista:-)

14.12.2009 20:46:22

Richmond
sup sem s tipy nalepsi film, videl jsem filmu spoustu, ale zadny na me nedychl takovou atmosferou, ktera me vtahla a citil jsem se byt tolik in. Takze pokud mas na sklade neco lepsiho, rad privitam. Samozrejme tvrzeni, ze jde o nejlepsi film vubec vyzniva mozna silne, protoze tezko muzu tvrdit, ze LOTR je lepsi nez Twin Peaks, protoze nelze tyto dva filmy srovnat v jedinem bode, jejich kvality lezi uplne v odlisnych oblastech. Kdybych mel ale vypichnout objektivne kategorie jako - pribeh, efekty, atmosfera, hudba, vyprava, masky....ja nevim, tezko se mi fakt hleda neco lepsiho nez je LOTR. Samozrejme nebude valcovat Cetnika a Mimozemstany v kategorii komedie:-)

14.12.2009 20:51:06

Ringo
Já nevím, z plezíru sem mrksnu třeba Feliniho Silnici, ta mně těžce rozsekala, Mrtvý muž, 2001:Vesmírná odysea, Blade Runner, válečnej Idí i smatrí (Jdi a dívej se), Prolomit vlny od Triera, Markéta Lazarová...stačí? :)

14.12.2009 21:00:29

rbx

Boldrick
... to nic nemeni na faktu, ze se na nej hrozne moc tesim, protoze mam rad velkolepe podivane.:-)

14.12.2009 21:17:55

Ringo
souhlas s Richmondem
Doplním jen - Signum laudis a Kladivo na čarodějnice

kdybych směl jen jeden tak Kladivo na čarodějnice

14.12.2009 21:18:38

rbx
však já na něj taky poběžím, ale asi až 18týho

all: mám dvě skupiny filmů. Ty co se musí vidět v kině a ty co se dají vidět jinde. Nic to ovšem nevypovídá o kvalitě

14.12.2009 21:20:31

Avatar
Na Avatara jsem zvědavý, ale do kina mě to až tak neláká... Počkám na reakce a první dojmy ;-).

14.12.2009 21:37:58

Ringo
Já znám bohužel případ, který jsem jmenoval a to je opravdu vrchol! Ten člověk knihou před filmem přímo otevřeně opovrhoval a pak ji velice vyzdvihoval!

14.12.2009 21:38:53

PJ

Co dodat...
Řečeno už bylo téměř vše.

Můj názor naprosto přesně vystihla sappho a z velké části Ringo - tedy až na odstavec, že je to jeden z nejlepších ne-li nejlepší film vůbec, s tím absolutně nesouhlasím!

Je to docela dobrý film s pěknými triky (občas působící až příliš digitálním/kulisovým dojmem). Pokud mezi ním a knihami od JRRT udělám tlustou čáru, líbí se mi o to víc.
Je tam naprosto úžasná hudba, líbivé záběry, pěkná kamera... pokulhávající herecké výkony a naprosto dementní scénář. Samozřejmě je to útok na představu vyvolanou knihou, takový film to má pak vždycky těžší. Vadí mi útok digitálními efekty, na mojí vlastní představivost, banalizace příběhu, umlácení tolkienovské poetiky a akční scény. Shrnuto: masovot, popularizace již tak profláklého díla ještě plebsovatějšímu plebsu :o) asi jak napsal Ringo (fuj, jsem elitář).

Nesouhlasím s názory pánů Drussbarba, Bezyho a Elenistara. Nechápu, proč by měl posuzování kvality filmu ovlivňovat jeho žánr. Tak je to fantasy. A co má být? Lepších filmů jsou spousty.

A nesouhlasím s tím, že je vždy lepší kniha než film. Jak kdy! Namátkou: Vykoupení z Věznice Shawsank, Pelíšky, Zelená Míle, nebo třeba klub Rváčů, jak už psal sydo.

Poslední slovo: film LOTR je slušná zábava. Krásu a umění hledám jinde...

14.12.2009 21:57:46

PJ
takže už nemůžu nic napsat:-(

;-)

14.12.2009 22:08:27

jak jsem psal
LOTR rozhodne nemuze utocit na nejvyssi mety v jistych zanrech a filmech pojatych jinak. Ja jsem treba fanda Twin Peaks, LOTR mu v tet okategorii jasne nemuze sahat ani po kolena, ale objektivne je pro me LOTR proste esence jakehosi megalomanstvi filmariny a to ze zrovna jede na LOTR tematu z nej dela proste jeste vetsi velkodilo. Pro me to byl jeden obrovsky zazitek a urcite se nehnipam v tom, ja kktera scena dobre ci spatne kopiruje knihu, ci chybi-li tam nejaka podstatna scena. Ve filmu vzdy bude neco chybet oproti knizni predlohy. Tim ze jsem napsal ze je pro me LOTR snad nejlepsi film jsem urcite nenapsal, ze ostatni filmy jsou nejake sme. Vubec ne. Jenom ten Jacksonuv LOTR v sobe kloubi hodne silnych nadprumeru v ruznych kategoriich pohromade. Filmy zde jmenovane jsou urcite kvalitni, ale obavam se, ze pro me to nebude proste takova sila jako LOTR. Urcite se u nich budu bavit, urcite ve me neco zanechaji, ale nepujdu veer spat s tim, ze to byla takova proste bomba. Muze me zaujmout myslenka, mohu o ni premyslet tydny, ale dela to tohle z filmu nejlepsi film? To se jako fakt ptam, nemyslim to recnicky s tim, ze na to mam zodpovezeno;-)

14.12.2009 22:45:07

nejlepší film
samozřejmě, že každej člobrda je jinej, takže pro každýho je nej něco jinýho.
Pro mne je nej film po kterém s otevřenou pusou zírám na titulky a říkám si, tak tohle je síla. A nejde o vizuální zpracování, i když to dává plusy. U PP se mi to nestalo neb příběh jsem znal, takže mne to mohlo jen sklamat, což se povedlo:-), ale jak jsem psal pro mě to jsou obrázky ke knize.

a nej fantasy film

14.12.2009 23:03:23

zklamat
:-)

14.12.2009 23:04:51

tom

lotr
Já to nečetl, respektive pokoušel jsem se číst až po shlédnutí prvního dílu a nechytlo mě to..prvním dílem jsem se prokousal, ale další už neotevřel. Obecně se mi ale filmy líbí, první díl hodně, druhej trochu míň a návrat krále asi úplně nejmíň. A celkově je pro mne půlnoční premiéra společenstva (jako jediný vyvrhel z naší skupiny jsem na to šel aniž bych četl:) jeden z nej filmových zážitků vůbec.

14.12.2009 23:23:37

PJ
Hm,kazdy ma jiny nazor,to je jen dobre. Co,se mne tyka,Spolecenstvo prstenu byl muj nejvetsi filmovy zazitek v kine s obrovskym naskokem. Jak jsme hltal kazdou scenu,he,dokonce i mi ty slzy obcas zvlhcily me ocka :).Kdyz treba zajatemu Gandalfovi vletel na Otrhanku do ruce motylek,k tomu se ozival detsky sbor,utek Arwen lesem (zbytecna scena vzhledem ke knizce,ale krasna) spolecne s jejim zachranovanim Froda,nadherne ohnila kopyta nazgulu,Boromir,prechod pred hrebem Caradrasu (nebo jak se to pise),a dalsich 100 scenek ... Proste jeste ted mi ta vzpominka na prvni shlednuti dela straslive dobre. Dve veze mi dojem z cele trilogie pokazily,takze uz nerikam,ze je to nej film vsech dob,ale kazdopadne to byl muj nej zazitek v kine (neco jako filmove Nagano).A i dnes to patri mezi mych top 10 filmu,ktere mam vsechny rad stejne (namatkou LOTR,Shawshank,Forrest Gump,Gran Torino,Statecne srdce,,Conan,Bruno+Borat,Laska nebeska,atd.).Zkratka prave proto,ze jde o fantasy,to mam jeste radsi,protoze jsem velky fanda zanru.

15.12.2009 08:11:18

To all
A od ted po sobe kontroluju preklepy a gramaticke chyby. Brr, skoro se to neda cist :)

15.12.2009 08:12:39

Richmond
Idi a smatrí je celkem síla, hodně drsný film a nevím, jestli bych měl žaludek na to koukat znovu. Ale stojí za shlédnutí.

15.12.2009 09:07:06

Vybíráme z Bazaru

Monochrome a.s.
Monochrome a.s.
Akt. cena: 1 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas