Co za hry na školní výlet

Jedu s děckama (12 žáků ve věku 14-15) po víkendu na dvoudenní školní výlet na hory a přemýšlím jaké hry vzít sebou. Herně jsou spíš neposkvrnění, takže by to chtělo něco jednoduššího, rychlejšího, lehce a krátce vysvětlitelného ? Co by jste doporučili ?
11.6.2010 12:41:56

moje zkušenost
Já nejsem žádný učitel nebo něco podobného :), přesto jsem se ocitl sám s 15 puberťáky na školním výletě do Prahy. Abych je večer zabavil, vzal jsem všechny (i přes odpor některých, co hraní nepovažovali za zábavu pravých chlapů) do Ládínkova deskoherního brlohu...musím říct, že jsem byl překvapen a potěšen, jak se tam všichni do jednoho zabavili. Ti trochu znalí si vybírali nejrůznější hry, ti neznalí a odpůrci se dokonale vyblbli při weykicku, myslím, že Ládínek byl rád, když jsme odešli :) ale půjčili jsme si nějaké hry a hráli až do noci...ona ta mládež nebude až tak špatná

13.6.2010 22:48:29

mladez
Vzhledem k tomu, ze uz je to par let co jezdim jako oddilak na detske tabory, tak v poslednich letech beru jako mokrou variantu her deskovky, samozrejme se musi s rozumem stridat i s iteracnima hrama, ale i tak jsou deti schopny si to uzit, nejhorsi je uvodni vysvetlovani pravidel x her, ale pak uz to zvladnou sami a clovek si muze i nejakou tu partii vychutnat taky :)

14.6.2010 08:18:42

V tomto počtu bych řekla, že ideálním řešením je Merlino-Anekenovská kombinace - fyzicky zničit (třeba s míčem) venku a v podvečer a za tmy psychicky dorazit Vlkodlaky.

Pokud Vlkodlaky nemáš, za 5 minut si je vyrobíš (za předpokladu, že tvé estetické nároky nejsou extra vysoké).

14.6.2010 08:32:33

Jak to dopadlo
Tak ve vlaku a v autobuse se ujaly Černé historky (cca 8 hodin dedukce příběhů - 4 hodiny tam a 4 zpátky a nejradši by jeli ještě dál). Na míč se nedostalo, před tím měli asi 12 km s převýšením cca 800 m a veškerými bágly na zádech - zničit fyzicky se povedlo! Po večeři pak pokus s ostatními hrami. Začínali jsme 3 dospěláci s Pitch Car a po asi třech hodinách na různých tratích jsme končili v plném počtu 8 lidí a dalšími asi 4 fanoušky okolo - celkem nás bylo 16 (Opravdu výborná volba). Střelené kachny propadly na celé čáře a o Bang se pokoušeli asi 20 min, než je stáhlo dění na závodním okruhu :D

16.6.2010 20:07:43

Kachny jsou pro puboše moc dětské svým zvířátkovským designem. Kdyby se tam lovily zombie, asi by to nepropadlo. Ale aspoň že Historky se chytly.

12 ze 16 u Pitch Car, to je víc než slušné.

16.6.2010 22:33:55

Kachny
Ti mi jsou v 8.ročníku, ale bral jsem je i do 7. a 9.ročníku a tam o ně byl obrovský zájem :D

17.6.2010 08:49:25

Kachny a Pitch car
Měl jsem kachny párkrát na dračáku (děcka 9-14 let) a nevěřil jsem, jak se u nich dokázali vyblbnout...a ten Pich car musí mít u kluků zaručený úspěch, nemusí dlouho dumat a můžou soupeřit mezi sebou. Co máme tu naši domácí verzi, mám prst celý ucvrnkaný, jak furt chtějí kluci hrát, už jsem musel vymyslet i odlehčené formule, jinak bychom byli brzy bez prstů :)

17.6.2010 09:07:18

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Akt. cena: 225 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas