Změna vzhledu

Ve Zprávách se mi vždy změní vzhled webu:

https://prnt.sc/-5hGT1w0tBGi

a v odeslaných nevidím ikonu o přečtení.

To je příprava na nový web?

Používám aktuální Chrome na PC.

22.5.2023 21:07:09

Galerie ještě doznají určitě dalších úprav. Aktuálně je to v podobě řekněme beta verze. Cílem bylo ověřit, že dokážeme udělat rozumnou galerii i bez speciálních dodatečných knihoven, které přinesou další chování proti jiným oknům. A přitom zachovat většinu funkčností (jako třeba udělení palce bez přenačtení stránky → což by se mi líbilo u všech dokumentů nejenom u obrázků).

Obecně mám v plánu ovládání šipkami (a Esc) dodělat. A nejenom šipkami, ale právě i pro mobily swipováním.

Krom toho se ještě na mobilech nechová dobře místo určené pro samotnou fotku, protože je vyšší, než je nutné.

A kromě toho mě osobně ještě irituje, že při přechodu mezi fotkami pomocí tlačítek probliknou i ovládací tlačítka, což být nemusí (ale bylo to v této fázi jednodušší). A další vychytávky jako třeba nějaký preloading předchozí/další fotky, aby přechod byl co nejrychlejší.

Nicméně teď se soustředím na zmigrování i zbývajících stránek na novou šablonu, abychom se právě zbavili různých nekonzistencí, které i zde někteří zmiňují. Jako třeba zavírací křížky vyskakovacích oken nalevo místo napravo. A ty jsou způsobeny tím, že se “kříží” styly starých šablon a nových šablon (stránka pod oknem je již zmigrované, okno samotné ne → a to samé okno se může zobrazovat nad zmigrovanými i nezmigrovanými stránkami a tam právě dochází ke kolizím).

Jinak jsem i na dovolené z pláže dokázal přemigrovat detail inzerátu v bazaru (samotného mě překvapilo, kolik funkcionalit tam je, když to srovnám s první super jednoduchou verzí :-). Nasazení asi až ve čtvrtek 13.7. po příletu domů, abych něco nerozbil, když mám relativně omezeném možnosti se soustředit a rychle reagovat.

Pak bude zbývat několik výpisů inzerátů v bazaru a titulní stránka. A pak už jen pár drobností jako měšec, příhlášení, …

11.7.2023 20:29:29

Ahoj @Zeus

přijde mi, že po změně designu v bazaru nefunguje talčítko nesledovat (z listu sledovaných inzerátů). 

 

 

21.7.2023 10:31:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, také mi nefunguje.

21.7.2023 10:39:54

@KubaLib @Zuuuzan Ahoj, díky moc za upozornění, zapomněl jsem nahrát jeden soubor při aktualizaci. Už by mělo být OK.

21.7.2023 11:07:14

@Zeus Díky. Vypadá to dobře. 

21.7.2023 11:17:26

to je schválne v tom novom vzhľade každý odkaz podčiarknutý? dúfam, že to je len dočasná nedokonalosť, lebo je to hrozne nepríjemné a otravné

 

EDIT: v rámci textu vo fore, s tým problém nemám, ale vrámci menu a v bazare, tak na to sa nedá pozerať

21.7.2023 11:24:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, od přesunu odkazů na otázky/diskuze do boční nabídky a úprav vzhledu v bazaru se barevně nerozlišují navštívené odkazy (původně se při :visited měnila jejich výchozí modrá barva na fialovou), a zároveň tyhle odkazy začaly mít podtržení (původně byly odkazy na otázky/diskuze a nadpisy v bazaru bez podtržení). Je to obojí záměr? Díky!

Edit: Koukám, že jsme se s @xixi zeptali ve stejnou chvíli na to samý.

21.7.2023 11:33:21 | Upraveno autorem (porovnej)

To podtržení určitě ještě řešit budu. Jiná barva visited mě samotného překvapila, že po upgradu přestala fungovat, takže taky budu zkoumat.

Obecně věcí k doladění mám zapsaných vícero. Asi nejotravnější považuji teď galerie fotek jinde než u her. Protože když je v článku nebo v inzerátu víc fotek, tak nejde mezi nimi překlikávat jinak, než zavřít otevřeno a otevřít další v pořadí. Toto funguje (a taky ne ideálně ještě :-) zatím pouze v galeriích fotek u her.

21.7.2023 11:36:59

v pohode, keď človek vie, že to nie je finálne rozhodnutie, tak nie je problém to vydržať

21.7.2023 11:42:34

Souhlasim s uzivateli xixi a whiskas, taha to oci a zfialoveni mi taky chybi. Obvykle sem nic nepisu, ale ted to jinak neslo :)

I to rozlozeni bazarovych polozek je ted neprehledne. Predtim to bylo dokonale jednoduche. Just sayin :)

21.7.2023 16:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Bazar komentar: Na mobilu to vypada ok, ale mohly by byt vetsi ikony her. Na monitoru to vypada mene ok a ikony her muzou byt mensi.

21.7.2023 19:07:17

Souhlasím s @proPlayer1 , že bazar teď vypadá nepřehledně. Když byly ceny a příhozy pod sebou, bylo to lepší. Anebo bych aspoň prohodila pořadí sloupců aktuální ceny (nejvíce důležitá informace) a počtu příhozů (nejméně důležitá informace).

22.7.2023 20:15:30

Ted už jen přidat filtr dle momentální ceny a za mě dobrý :-D

24.7.2023 12:28:05

Mě se to líbí tak jak to je, proto chválím tvůrce za jejich kreativní činnost.

____________________________
Sám sobě hádankou.

24.7.2023 12:48:01

Vyhledávání dle názvu hry mi při psaní nabídne rozbalovací menu se všemi hrami, které obsahují hledanou frázi, ale po kliknutí na lupu se výsledek hledání nezobrazí.

24.7.2023 14:20:25

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, kde teď najdu přehledně, rychle a jednoduše nové diskuze a otázky. To, co bývalo vždy úplně dole? Díky moc 

24.7.2023 20:58:03

@remisa Pochopil jsem, že tě zajímá čtení na mobilu. Na pravém boku je šedá šipka. Když na ni klepneš, vyjede nabídka “Offcanvas”, ve které jsou otázky a diskuze. Někdy je potřeba trochu popojet v okně doprava, aby se šipka objevila.

25.7.2023 11:30:04

Ahoj, middle mouse click na notifikace mi vyhodí nové okno s plain text html stránkou. 

Návrh nové funkcionality - přidat nějaké malé tlačítko v detailu hry na instantní vyhledání té hry v bazaru?

PS: uuuuž chci ty moc zpátky funkcionalitu přepínání šipkami do galerie :D

27.7.2023 09:40:05

Na mobile, Android:

Po kliknutí na “Další” v časti "Nejnovější otázky" vybehnú ďalšie otázky, ale je to maličké, pričom nie je využitý celý displej. A tlačítko “Zavřít” nefunguje, treba dať naspäť v prehliadači 

27.7.2023 23:14:42

@Curuj Děkuju za upozornění, o tomhle jsem vůbec nevěděl. Již by to mělo být v pořádku. 

Tahle chyba je (teda byla) tam od začátku modernizace (tedy tak 2 měsíce :-).

28.7.2023 07:02:05

@Lukado Už se to hodně blíží. Z modernizace (té hlavní a nejdůležitější části tedy) zbývá víceméně poslední stránka (formulář pro psaní článků).

A pak bych chtěl začít začišťovat spousty drobností, které při kácení lesa lítaly. A galerie je hodně vysoko (u ní mám 3 věci k vyladění → v Bazaru vůbec možnost přesunu mezi fotkami bez nutnosti zavírat detail + přesun mezi fotkami v detailu šipkami + při přesunu na jinou fotku nepřenačítání tlačítek pod obrázkem).

28.7.2023 07:09:41

Moc chválím novou šipku, díky které se během prohlížení v mobilu snadno dostanu do diskuzí, paráda!

29.7.2023 10:55:44

@CurlyPictures Je to jeden z největších přínosů modernizace a důvodu proč jsem se do ní pouštěl (aby byl web lépe použitelný na mobilních zařízeních).

Upravil (a věřím, že k lepším) jsem při tom spoustu i dalších věcí (někdy až drobností). A také tedy napáchal pár chyb, které začišťuji až teď po skončení modernizace.

Například nyní jsem opravil v ročních statistikách hraní hráče rozbité otevření okna s kompletním přehledem hraných her. Díky všem za trpělivost s těmito chybkami, určitě všechny tyto mouchy postupně ulovím.

@CurlyPictures A díky moc za ocenění, moc si vážím toho, když si někdo najde čas i k pozitivní zpětné vazbě :-)

29.7.2023 15:03:28

@Zeus Není zač, já díky za super web ;)

30.7.2023 15:31:49

pri pridávaní záznamu do herného denníka sa pri výbere hry v menu pridáva do názvu aj html tag </strong>. Formulár je inak funkčný. Robí mi to pri rozšíreniach na kvedlalov. Vivaldi 4.0.2312.38

7.8.2023 21:31:03

Vybíráme z Bazaru

Brazil: Imperial - nová ve folii
Brazil: Imperial - nová ve folii
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas