Vkládání pravidel

Ahojte!
Jsem na Zatrolených hrách poměrně nový, tak bych chtěl předně smeknout před lidmi, kteří tyto stránky tvoří a drží je v chodu. Už jsem tady ledacos skouknul a musím říct, že tohle všechno muselo stát spoustu lidí spoustu práce, a je to bezva. Myslím, že spousta z vás se musí hrami nějakým způsobem živit, protože na nic jiného už nemůžete mít čas:)

Nebudu už dál zdržovat, mám totiž dotaz. Všiml jsem si, že jsou tu hry, u kterých nejsou ke stažení pravidla. Často se jedná o hry, které mám doma, napadlo mě tedy, že bych pravidla prostě oskenoval a vložil sem. Můžu to tak udělat?
Mám totiž podezření, že to není tak jednoduché - naskenovat sem originální pravidla snad už muselo napadnout spoustu lidí přede mnou, přesto tu nejsou. Zato je tu dost neoficiálních pravidel, pravidel přeložených někým z vás, případně odkazy na jiné stránky. Tak si říkám, jestli tu nenarážím na problém s autorskými právy?

Díky.
4.8.2011 00:43:04

Oskenovaná pravidla rozhodně NE !!!
A ani by ti je moderátor Cauly neschválil k uveřejnění.
Máš pravdu, že by se narazilo na autorská práva. Některým vydavatelstvím by to nevadilo, ale většině ano a některé weby už byly kvůli takové aktivitě zastaveny. Jestli sis všiml, tak pokud jsou tu uveřejňována originální pravidla, tak pouze jako přímý odkaz na web vydavatele, na kterém jsou eventuelně oficiální pravidla ke stažení.

Tenhle web byl původně a hlavně koncipován, jako překladatelský web pravidel a herních komponent, které nejsou u nás k dostání v lokalizované verzi. Takže pokud vládneš nějakým jazykem, můžeš se zapojit. Práce je až nad hlavu - viz http://www.zatrolene-hry.cz/preklady/

4.8.2011 07:39:58

jasně
Jo, přesně to jsem si myslel. Díky. Pokud jde o cizí jazyk, tak na dostatečné úrovni ovládám pouze ruštinu, což se tady asi moc neužije. Ale kdyby někdo měl nějakou ruskou raritu nebo něco podobného, rád bezúplatně poskytnu své nedokonalé překladatelské služby:)

4.8.2011 15:27:14

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra 2
Escape Room: Úniková hra 2
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 19 hodin

Offcanvas