Videa ke hrám

To je sranda. Vytvářím videa ke hrám - jejich popisy a pak je chci vložit do profilu hry. A správci napíšou, cituji: "Vložení videa není vytvoření popisu." Nevím, ale mě přijde, že popis je pořád popis, ať už hru popisuji pomoci psaného textu, nebo pomocí videa a audia. Navíc, jednou vložení videa schválí, viz: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/sid-meier-s-civilization-deskova-hra-1513/ a v jiném případě neschválí. A ještě cituji, že prý: "Ne každý má možnost přistupovat na Youtube.." Tak to jsem se opravdu rozchechtal. No nic, posuďte sami, zda se naše videa hodí nebo nehodí jako doplněk k popisu zboží, viz: http://www.youtube.com/playlist?list=PLE4003A4A2354E16C&feature=plcp

Zduřte
7.11.2012 16:57:13

zajímavý ale nedotažený počin
Píšu, jak to na mě působilo hned ze startu, protože první dojem je velmi důležitý. Bohužel záporů je více jak plusů. Je mi buřt zdali je to profi nebo amatérké video, důležitý je obsah informací, na základě kterých se rozhodnu pořídit či nikoliv. Doufám že to přispěje k nějakému posunu kupředu. Ráda si přeštu popis a pak shlédnu Video, naopak mě ještě více namlsá.

- děsná monotóní hudba, kterou bych zrušila. Rušilo mě to při poslouchání slova po celou dobu. Aspoň mluvené slovo bude lépe slyšet. A myslím že by nebyl potřeba ani nikdo jiný na namluvení.

- rozhodně bych věnovala hře typu Civka nebo Arkham nejméně 15 minut, zabrousila bych do hlubšího popisu některých herních principů. Vypíchla bych zajímavé herní mechanismy. Tyto dvě hry hraju a pro toho kdo si to chce koupit je toto video úplně na pytel. Zdaleka nevystihuje hlavní principy a mechanismy. Hledala jsem něco o záchranářích, chtěla bych je koupit, ale z tvého popisu jsem se prakticky nic nedozvěděla. To už se víc dozvím z textu na ZH. Důležitá je také informace pro jaký typ hráče je hra určena, náročné či rodiny apod. Né vždy věk na krabici souhlasí s obtížostí hry. Jo a méně náročné rodinné hře bych dala minimálně 5 minut

+ po videostránce nemám co dodat. To je vpohodě. To bych určitě neměnila. Je krásně z blízka vidět herní materiál. Video je ve stylu klasické reklamy a to je fajn.

Mě osobně se moc líbí deskofobie na You-tube. Tu bych si vzala za mustr. Konkrétně popis Ninja, Eclipse nebo Convoj vs. Revolver. Tam právě zase není tak dobře vidět herní materiál. Za to slovně parádička. Přesně jsem pochopila o čem to je a v kombinaci s textem na ZH.... Už si brousím zuby na některou z nich

8.11.2012 19:58:27

Pamir
Je třeba si uvědomit rozdíl mezi několika minutovým video popisem. Tedy spíše takovým navnazením a letmou ukázkou jak hra vypadá a co se v ní zhruba dělá. Která v hráči vyvolá buď pocit: "jo tohle mě zajímá a líbí se mi to, zjistím si více" a nebo "tohle se mi nelíbí a nezajímá mě to" popřípadě v extrémním případě něco mezi tím. A rozdíl mezi 15 minutovou video recenzí.

Je to jako bys kritizovala reklamní tester v dámském časopise za to, že tam je jen malý plc krému a ne celá pixla.

Nechci mluvit za autora videí, ale on se určitě nesnažil udělat videorecenze. Svědčí o tom i to, že se to snažil dát do záložky popis a ne recenze.

Takže tvoje kritika postrádá logiku, protože chceš dát za mustr videopopisu videorecenzi. A chtěl bych zdůraznit, že se tady nesnažím BertiCzechka zastat, jde mi jen o princip a logiku věci :)

8.11.2012 21:29:53 | Upraveno autorem (porovnej)

prima
Mně se to líbí. Je to něco úplně jiného než deskofobie, nekonkuruje si to, ale každé plní jinou roli.
Tohle je spíš krátký reklamní teaser, povrchní krátké shrnutí s ukázáním herního materiálu, tamto je podrobné a do hloubky jdoucí rozebrání hry včetně mechanismů, souvislostí i popis, jaký asi z hraní je pocit.
Myslím, že oba formáty spolu mohou výborně koexistovat, není to srovnatelné, takže se to nijak vzájemně nepotírá. A technicky je to určitě výborné, právě pro tu krátkost je možné to mít připravenější, Deskofobie je zase taková autentická.
Obojí je prima.

8.11.2012 21:31:55

PJ

Zcela výjimečně...
...naprostý souhlas s Beholderem :o) resp. s jeho posledním příspěvkem.

8.11.2012 21:46:36

Představení
Je fakt, že se spíše snažím o představení hry (introduction) než o nějaký hloubkový ponor do herních mechanizmů deskovky. To by vyžadovalo dlouhodobé hraní, aby člověk všechny mechanizmy a možnosti hry pochopil a pak teprve lze udělat řekněme patnácti minutové video, kde se vše ukáže a zmíní. Což při větším množství her je časově velmi náročné. Spíše mi šlo. Nicméně připomínky k hudbě atd. jsou určitě podnětné.

8.11.2012 21:59:03

Za mě dobrý
řekl bych to hodně podobně jako karel. A myslím, že by bylo škoda, když už něco takového v češtině existuje, nemít na to odkaz tady na ZH.

8.11.2012 22:39:48

Prima nápad
Už se těším na tenhle bonus. Snad to projde.

9.11.2012 08:10:02

ještě jeden názor
Já jsem se dívala jenom na Ducha. Takže hodnotím tohle video.

1) Hudba vadí. Radši si udělej nějakou zvučku na začátek a/nebo konec, podle které tě poznají. Ale prosím krátkou!
2) Dost mi vadí pravidlové chyby. Třeba, že nevrátíš první sebraný předmět než otočíš druhou kartu. Nebo, že říkáš, že se má vzít předmět, který na kartě není, například šedá myš. Možná to teď není doslovně to co jsi řekl, ale slovo například tam nemá co hledat!
3) Nechápu, proč děláš tak strašné mezery u představení jednotlivých dřevěných herních komponent. Bylo mi to příliš pomalé. Ale je možné, že jenom proto, že ty komponenty znám.

Až vychytáš takovéto věci, bude to nej!

9.11.2012 09:09:47

taky názor
Neviděl jsem ta videa, jenom kousek Civky beze zvuku, ale obecně k videím.
Jako uživatel Zatrolenek bych linkování videí ke hrám uvítal. Ideálně jako samostatný panel videí, podobně, jako je panel s obrázky. Případně je přidávat do obrázků.
Vím že se tu řešili odkazy ke hře a že to neprošlo, ale i to by byla možnost, dávat videa do nějakého seznamu odkazů.
Video si občas rád pustím, ale úvodní popis hry mám raději jako text. Je to rychlejší na prolétnutí očima, nepotřebuji mít puštěný zvuk a neruším tím okolí. Určitě bych nedával jenom video, místo textového popisu.

9.11.2012 10:03:00

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Star wars: unlimited Palpatine + jeho ochranka
Akt. cena: 121 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas