To Cauly - Míchaní různých edic jedné hry na Zatrolených hrách

Nevím, jestli je nejšťastnější řešení dávat novou edici hry s jiným designem a jinými pravidly pod hlavičku už starší hry. Někdy dokonce i jiný vydavatel (jako je třeba chystané Nexus Ops). Aktuálně mi to vadí u hry Evo.
Navrhoval bych to rozdělit:

Původní hra - název: Evo
Nová edice - Název: Evo edice 2011

Nebo ve spolupráci s Ondrou vymyslet jiný systém. Teď je u hry Evo vyměněn i obrázek krabice, ale já bych chtěl zachovat veškeré informace i o předchozí - jiné edici. Možná že je to blbost co tady píšu. Pokud to vadí jenom mě, tak to tak nechte.
8.12.2011 10:57:07

já jsem taky pro
ať se to nějak rozliší. Přece jen některé edice jsou dost rozdílné. Ale zase je to hodně práce navíc (má smysl přidávat starý arkham, cosmic (toho jsou asi čtyři edice), titan atd.? jsou to už dost raritky. ale nějakou zmínku by to rozhodně chtělo.

8.12.2011 11:12:16

rozdeleni
Jsme pro. Kdyz Game of Thrones tu ma novou edici zvlast, proc ne i ostatni hry. A kdyz tu mohou mit zvlastni kolonku i prmo karty ke King of Tokyo, uz vubec nevidim duvod pro nevzpomenuti jednotlivych rozdilnych edic her.

8.12.2011 11:15:25

re
Jsem taky pro, pokud se reprint nějak herně liší (viz Game of Thrones)

8.12.2011 11:19:12

dělení
Jsem pro, v případě, kdy nejde o prostý reprint (třebas od jiné firmy), ale o novou grafickou úpravu i pravidlové změny. Třeba právě u Eva nebo nového Descentu.

8.12.2011 11:19:27

jsem taky pro
Když jsou tady všichni pro, tak já taky. :)

8.12.2011 11:54:03

za mne
Pokud je hra výrazně jiná, je tady - viz Trůny. tam je rozdíl v tom, že v druhé edici je navíc i rozšíření, které předtím vyšlo samostatně.

Takže podle vás by tady měla být třeba všechna vydání LoTRa Board game? Jsou tam pozměněná pravidla. Jinak je hra v podstatě stejná. Nebo třeba Robo Rallye? Taky Trough the ages, původně byly jiné komponenty a podložky, karty měly jiný tvar. Tím pádem i Tannhauser revidovaná pravidla jsou vlastně nová hra.

Osobně si myslím, že hry (a sem patří Evo, asi i nové Nexus Ops), které vyjdou pouze se změněnou grafikou či nějakými menšími obměnami nemusí mít vlastní stránky. Lépe řečeno, budou mít své vlastní stránky tím, že se předělá stránka původní hry. Jako u Evo, soubory jsou popsány tak, aby se v tom dalo vyznat. Ani vydavatel na hře Evo nenapsal druhá edice či něco dalšího. Prostě Evo. Je už na pisatelích, kteří píšou recenze, aby popsali nové vydání Eva a na jedné stránce se daly přečíst oba popisky. Což by se mi jako uživateli líbilo více, než překlikávání z jedné verze do druhé.

Závěr zní, zatím ne. Možná se časem nechám přesvědčit ;-)))

P.S. Nebo založit vlákno, kde se bude o rozdílech psát.

8.12.2011 12:49:50

P.S. To a ten.
Jen nejsem To Cauly, ale Ten Cauly, když už ;-))

8.12.2011 12:51:54

ad za mne
má pravdu předseda!

8.12.2011 12:56:20

to Cauly
Nauč se anglicky fouňo ;).

Nemluvil jsem o všech vydáních jedné hry s minimálními změnami, ale pokud je ta hra výrazně jiná, pak si myslím, že by to tak mohlo být a mohl by na to být vymyšlen nějaký systém. Když už ne nové "Id" v databázi, tak minimálně by mohly být ty reedice vyjmenovány i s rokem vydání tak, jak je tomu na BGG. Samozřejmě ta hranice, kdy už jde o zcela odlišnou hru není přesně definovatelná, ale od toho jsi tady ty aby jsi určil zlatý střed mezi dvěma extrémy, kdy hra vyjde s malinko jiným designem a obrázkem na krabici jako poslední Osadníci z Katanu a druhým extémem, kdy jde o zcela jinou hru, ale se stejným názvem. Ty inklinuješ spíše k tomu druhému, my bychom chtěli zlatý střed. Toť vše. Dál už to nebudu obhajovat, jen znovu zmíním názor, že aspoň nějakým viditelným způsobem vypsané edice s rokem vydání by neškodily, protože když ne, tak u takové směsky je pak hlavička s rokem vydání nepravdivá.

8.12.2011 13:06:46

výsledek:
Hodím to na další poradě vedení kolem kamenného trůnu. Ale nejspíše až po vánocích. Uvidíme, jak by se dalo "zlatého středu" dosáhnout. Nejsem programátor, takže nevím, co lze udělat. Představu bych i měl, ale nevím, jestli je to reálné a realizovatelné. Neházejte (hlavně Křen) flintu do žita. ;-)
Evo - ihned jsem se díval na BGG - je na BGG jen jedno a průvodní obrázek již je ten nový (starý byl nahrazen). V části obrázky jsou smíchány všechny obrázky. Takže ani podle BGG NEJDE o nějakou převratnou inovaci v této hře.
Podle mne by to skvěle vyřešil popisek (případně obrázek u popisu), kde se napíší hlavní rozdíly, neboť celá pointa hry zůstává stejná. A v souborech už jsem to trochu poupravil, aby se to nepletlo (ještě před založením tohoto vlákna), kdyby se třeba někdo rozhodl pravidla nového vydání přeložit. ;-)

P.S. Nepiš To ale napiš Für :-D
P.S. Nebo Pro mého nejmilejšího ...

8.12.2011 20:07:18

Für führer :-)
.

8.12.2011 20:14:13

Ja?
Ich bin hier!

8.12.2011 20:16:43

ó
sám nejmilejší - zde - teď a tady :-)

8.12.2011 20:18:24

Pro Calyho, klenot mezi muži...
Já myslím, že by to šlo krásně vyjádřit více letopočtama (např. 1985, 1990, 2003, 2005), případně to přiřadit k jednotlivejm vydavatelům v jejich výčtu. Je to hned jasný a přehledný a diskutující už se pak snadno zorientujou o jaký hře si to vlastně zrovna povídaj. Třeba aspoň u her kde pro to bude vznesena žádost, práce imho minimální a přehlednost ultimátní...

Já mám ještě jedno přání, poslední dobou si hry vybírám hodně podle osvědčenejch autorů a bohužel zjišťuju, že jsou tu u her který vznikly kooperací více designerů uváděný hodně (fakt hodně) nepřesně. Když bych ti sem vyjmenoval aspoň ty co jsem si jich všim sám, šlo by to doplnit? Díky moc...

8.12.2011 20:55:25

polylux1
Napiš mi to do zprávy.

8.12.2011 21:33:15

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Železný trůn
Hra o trůny: Železný trůn
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas