Nový design ZH

Diskuse k novému designu ZH
16.3.2013 08:59:05

Pelly
Děkuju za upozornění na nefunkční kalendář akcí v původním designu. Opraveno, už by měl fungovat správně (netestoval jsem tedy přidávání nových akcí).

Současně jsem upravil feed nových příspěvků na úvodní stránce tak, že u recenzí je uvedeno, že jde o recenzi a současně hru, na kterou to recenze je.

25.3.2013 21:52:26

to Zeus
Diky za vysvetleni - ale nevidim jediny duvod proc bych nemel byt ochoten naslouchat... To me vyjadrerni spis melo evokovat to, ze nebylo naslouchat cemu. Tady jeden za druhym padaly prispevky - shrnuto stary design mi vyhovoval vic nez novy - a nikdo nereagoval. A myslim, ze vsichni jsme chteli poslouchat nejake vysvetleni!
Ac delam do IT, tak programovani webu neni muj kun a jde mimo mne, takze si to rad necham vysvetlit a tady z toho co pises to chapu. Dokonce jsem pochopil :-), ze nejde o ciste prg. stranek, ale ze pouzivas nejaky redakcni system. Presto si myslim, ze i v tom systemu by slo zapracovat image vice podobny puvodnimu oblibenemu designu (barva pozadi, vice zhusteny text patrici k sobe ap.). Takze posledni z vysvetleni, ktere mi tam jeste chybelo a ja ho tam citim, ze autor webu CHTEL udelat zmenu designu a CHTEL ji udelat podle sveho. To je zcela v intencich - jen mi to chybelo vyrceno. Tady to totiz vyznivalo, jako ze autor byl spise donucen novym systemem ke zmene, kterou zas tolik nechtel.
Diky za bod 3). Az ted jsem si uvedomil, ze jsem nastavil mazani cookies ...
a z bodem 4) bych polemizoval, protoze prave rozcestnik je to co lidi ctou nejcasteji. To je o tom, ze napr. si nejdrive musim precist kde se diskutuje a pote si tu stranku teprve precist - ale to bychom nachazeli argumenty pro obe strany :-) neni dulezite. Jen jsem myslel, ze trochu das na vox populi (byt treba jen anketou) - tady je to o tom KDO chce naslouchat!

25.3.2013 23:52:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Block...
V prvé řadě se omlouvám za tu poznámku o naslouchání. Prostě to na mě tak nějak působilo a nějak jsem byl asi zrovna naladěn více "konfrontačně".

Spousta těch úprav v designu byla skutečně aspoň z části vynucena změnou té technologie schované těsně pod povrchem (resp. která povrch přímo tvaruje) - rozuměj HTML a CSS "framework". Na druhou stranu třeba přesunutí toho navigačního sloupce zleva doprava je čistě mé rozhodnutí, které se zakládá na důvodu uvedeném níže (prostě ten osah, kvůli kterému existuje každá stránka, má na této stránce nejvýznamnější prostor). Ono je to pak důležité i jako příprava na lepší podporu mobilních zařízení, kdy logicky nejdůležitější obsah bude co nejvýše ve stránce a ten pravý sloupec bude nejspíše až pod tímto hlavním obsahem stránky. Logicky "přijdu na stránku, na kterou jsem chtěl, udělám, co jsem potřeboval a pak narazím na možnosti kam dál". A tento koncept nefunguje IMHO jen při prvním příchodu na ZH, kdy sem člověk přichází rovnou diskutovat a objeví se na úvodní stránce.

26.3.2013 06:48:12

Schvalene soubory a popisy
Ahoj,
v předchozí verzi jsem na profilu viděl co bylo schváleno - obrázky, soubory atd. a co čeká .... teď tuhle funkci nemůžu dohledat.
je to někde?

26.3.2013 08:36:15

tomasV
Ahoj, tato funkce v novém designu skutečně zatím není, a určitě bude... Věřím, že tak do 14 dní až 3 týdnů (na Velikonoce budu pryč).

26.3.2013 08:58:31

Zeus
Taká drobnosť (teda neviem či aj z programátorského hľadiska :-)) určite to odznelo veľa krát, ale bude možnosť si pozrieť "moje hodnotenia", "moje súbory nahraté" a po prípade počet ich stiahnuté/pozretí? Neviem, ale pre človeka ktorý niečo "publikuje" to je zaujímavá a aj motivujúca štatistika :).

26.3.2013 09:55:15 | Upraveno autorem (porovnej)

to Zeus
No taky promin - ja jsem trochu "startovaci" a kdyz nekdo popichne tak "picham" taky. Ale presto se to snazim vest k realnym vecem (aspon doufam).
Ja vim, ze se tento web snazis vest vicemene "diktatorsky" (neni mineno pejorativne) To je podle mne i urcita vyhoda oproti deskozroutu. Lepe se drzi cely koncept ap. Proto mi ZH vice vyhovuje/al. Ale presto se nemohu zbavit dojmu (a je to ciste osobni vec a v tomhle se rozchazim s Krenem), ze s novym designem odchazi neco jako "Genius Loci" ZH. ZH od te doby co na nich jsem, byly pro mne jednim z "rodinnych" webu. Bylo tu prijemne, spousta informaci - hlavne pro mene znale a zacinajici, dalsi hraci atd. Ale abych se na webu citil dobre (a nesel tam jen pro nutnou informaci) musim se na nem citit dobre i ocima. A to pro mne - promin - novy desgn nesplnuje. Bojim se chvile, kdy bys chtel zrusit starsi design ...

Ale nic z toho nema vliv na moji uctu kam jsi byl schopen web ZH dotahnout (treba mas pravdu i v novesm designu :-) )

26.3.2013 14:51:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
Zeusi, ve vší úctě, ten dojem, že menu má být napravo, protože čteme zleva, to je tvoje vlastní myšlenka nebo je to na základě nějaké studie? Já mám dojem, že menu nalevo a obsah napravo má obrovské množství stránek a že je to tak zvykem a že je to tak v pořádku. Teď jak jsi to přehodil, tak mám takový pocit nervozity. A jak Havelock říká neukotvenosti, rozházenosti.
Zajímavé je, že právě rozložení na stránce Deskožrouta mě odrazovalo, považoval jsem to za nestandardní a působilo to na mě divně. A teď to přišlo sem. :)))

26.3.2013 22:10:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus 2
Teď mě napadlo, že sice čtu zleva doprava, to ano, ale z nějakého důvodu mi vyhovuje spíš číst z prostředka stránky směrem ke kraji, spíš než ne od levého kraje směrem doprostřed. Koukám na prostředek stránky ne na levý okraj. Ale na to jistě existuje nějaká studie, mluvím jen za sebe.

26.3.2013 22:14:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus 3
:))) tak teď jsem zaskočil na Deskožrouta a musel jsem se smát. Možná by stálo zato taky udělat lesk do těch nových modrých hlaviček. To jsou věci. A černý pozadí by se sem taky dalo nějak namontovat.

29.3.2013 07:26:12

Levé nebo pravé umístění sidebaru
Kdyby se jednalo o hlavní navigaci (kterou ale máme nahoře), tak bych vůbec nepochyboval a dal bych ji doleva.

Ale ten pravý sloupec (v novém designu) je spíš něco, co se nazývá sidebar (čili také prvek sloužící k navigaci a rychlému přístupu k zajímavým informacím). A na jeho umístění vzniká studií hafo a asi nejsofistikovanější, kterou jsem četl je zde: http://journals.tdl.org/jodi/index.php/jodi/article/view/94/93

Sidebar napravo se ale stává moderní až v dnešní době, kdy začínají velmi zásadně nabývat na významu mobilní zařízení s menším zobrazovacím zařízením, kde se víceméně celý obsah transformuje do jednoho sloupce. A pak kvůli shodě v pořadí obsahu mezi verzí pro PC a verzí pro mobily se dává sidebar doprava. Protože na mobilech se sidebar dává až pod obsah tak dává smysl i na verzi pro PC ho dát až za obsah (což je napravo od obsahu).

Tj. pořadí se více a více ustaluje u Hlavní navigace -> Obsah -> Sidebar -> Zápatí.

A to, že je zvykem mít sidebar nalevo neznamená, že za pár let bude úplně normální mit ho napravo a ti co ho mají vlevo budou praštění :-) Ale tím neříkám, že toto je důvod, proč jsem ho stěhoval... Tím jen říkám, že zvyk by neměl omezovat (nemyslím to nijak zle) myšlení, i když to potvora dělá snad všem...

29.3.2013 07:37:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
Rozumím, dík za vysvětlení.

29.3.2013 20:14:26

můj názor po několika dnech (týdnech) užívání
Se sidebarem vpravo nemám problém, s šedým pozadím taky ne, ale na co jsem si nezvykl a doopravdy mě to vnitřně rozčiluje, když si čtu příspěvky je absence jakýchkoliv rámečků. Jak již tu bylo napsáno, příspěvky prostě "plavou" po stránce a je musím podvědomě při čtení "chytat". Zkrátka, znepříjemňuje mi to čtení příspěvků.

29.3.2013 20:19:23

Zeus
Pěkná studie. To mě teda docela pobavilo. :-)

Na co všechno se dá dělat studie. V každém případě dík, zase mě to vyvedlo z trochu zažitého směru myšlení a dává to určitý smysl.

30.3.2013 07:08:24

App
Zdarec, nebylo by v budoucnu možné vytvořit i app pro androida, ve které by se daly pohodlně číst recenze? V telefonu se mi to těď čte velice blbě a protože strávím každý den až 3 hodiny v buse, tak si rád něco počtu.... :-)

30.3.2013 12:52:42

trosku OT, ale opravdu jen trosku ...
Vzhledem k tem studiim by se nemelo zapominat na Leffinqwelluv-Bronstajnuv psaci stul - tzv. Zajicova varianta !
A k tomu poznamka pro Dia - zvyk by nemel omezovat mysleni :-), ale plati to i naopak - samoucelne zmeny pres mnohalete zvyklosti nemaji moc smyslu (krome myslenkove exhibice) :-)

30.3.2013 19:29:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Block...
Na samoúčelné změny fakt čas nemám :-). Kdo chce, nechť na má vysvětlení o důvodech mnoha změn přistoupí, kdo nechce, nechť důvodům nevěří (nebo je nepokládá za podstatné).

Nicméně již obhajobě změn věnovat čas nebudu, protože je to po docela dlouhém článku a docela dlouhých diskusních příspěvcích považuji za mrhání časem.

31.3.2013 11:10:45

Fungl nová novinka (bohužel pouze v novém designu)
V novém designu mohou přihlášení uživatelé kromě tradičních seznamů her (sbírka a wishlist) nově využívat i seznamů, které si sami vytvoří.

Takže konečně si můžete vytvořit třeba svůj TOP5 her nebo cokoli jiného, co vás napadne :-)

Samozřejmě i nadále má Sbírka her a Wish-list výsadní postavení a univerzálnější použití (jako hlídání bazaru, kdy se v něm objeví hra z wishlistu apod).

Pouze v novém designu je bohužel kvůli použitým prvkům jako jsou rozklikávací tlačítka nebo záložky. Ty bohužel nejsme schopen do původního designu dostat :-(

6.4.2013 10:49:14 | Upraveno autorem (porovnej)

zeus
bol som vďačný za príjemný relax, ktorý som si na zatrolenkách po celodenných nervoch užíval, a som rád, že si ho sem tam stále možem užívať. Mne teda určite nezáleží na tom, či je lišta vpravo alebo vľavo, či je šedá dosť šedá, alebo by mala byť v rámiku . Ako váš fanúšik ,ktorý sa len pasívne vezie na vašej robote - nemožem urobiť nič iné - len povedať ,že chalani ste super, a valte to dalej . - Ešte ma napadlo - asi som tu ten najstarší ...

8.4.2013 01:41:52

Zeus
Ondo, kde najdu to vytváření vlastních seznamů, ať koukám jak koukám tak to nevidím. :-(

8.4.2013 07:58:34

Zeus
Tak už jsem to objevil. Je to stejné jako když se přidává hra do seznamu, ale vybere se volba nový seznam.

8.4.2013 09:06:19

Zeus
Zmenu rozvrzeni vem cert ale ta sediva/bila barva ci co to je hrozne vadi.... a pri tom puvodni zatrolenky meli hrozne na oci prijemnou barvu

8.4.2013 09:21:55

stredne tlacitko
Neviem, ci mam ten problem iba ja, ale vobec mi nefunguje na zatrolenkach stredne tlacitko mysi, ked chcem kliknut na nadpis aby mi ho otvorilo na novej karte. Pouzivam firefox.

8.4.2013 10:47:54

Střední tlačítko na otevírání ových tabů
Bohužel dočasně nefunguje. Chyba je v knihovně, kterou ZH používají a kterou vyvíjí někdo jiný (pro znalce je to Bootstrap). O chybě ví, oprava by měla vyjít. Jak bude, nasadím to i na ZH.

8.4.2013 12:00:19

seznam na pravo
Nemůžu si to odpustit, ale před chvilkou jsem hledal kam mi zmizel z levé strany.

: )

10.4.2013 16:36:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror: Curse of the Dark Pharaoh
Arkham Horror: Curse of the Dark Pharaoh
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas