Joe
Joe - avatar

Formátovanie textu - popisov hier, článkov, recenzií (od moderátora)

Zdravíčko všetci!

Po skoro polroku aktívneho moderovania popisov hier, článkov a recenzií by som v prvom rade rád vyjadril poďakovanie všetkým ktorí prispievajú a držia Zatrolenky na vysokom štandarde! More power to you!

Takisto by som chcel otvoriť krátku diskusiu k samotnému formátovaniu, hlavne popisov hier. Veľká väčšina popisov prichádza v správnej štruktúre a obsahu, niektoré však ignorujú sprievodný text pri formulári čiastočne a zopár úplne...

Moje postrehy:

- Veľa popisov prichádza ako výstup z wordu či podobných textových editorov, ktoré zbytočne prihadzujú nepotrebné HTML tagy do zdrojového textu. Tieto tagy musím potom odstraňovať, aby sa zachoval vizuál popisov hier. U recenzií a článkov to až tak nevadí, tam sa toleruje väčšia kreativita textu. Pri popisoch hier by ale bolo dobré, keby ste kopírovali iba samotný čistý text a dotvorili vizuál priamo v internom editore na Zatrolenkách - viď nižšie.

- Niektoré popisy mávajú príliš dlhé odstavce. Aj keď môže text tematicky vyzerať kompletný (a zvádzať pisateľa nechať ho v jednom veľkom bloku), pre čitateľa je to naopak zložité sa v ňom orientovať. Nebudem navrhovať počet riadkov ani nič podobné, to je skôr na cite pisateľa. Ale základná rada platí - dlhšie odstavce rozdeľujte na viacero, ľahšie sa bude text čítať a jednoduchšie bude aj vizuálne vyhľadávanie v ňom.

- Samotné formátovanie textu v internom editore Zatroleniek:

-- Ak v popise máte úvodný výplňový text, dajte ho kurzívou.
-- Nadpisy sekcií nedávajte tučným písmom, ale na to určeným formátom textu "Nadpis 4".
-- Ak používate v texte číselné vyčlenenie nejakých položiek (výpočet akcií v kole, zoznam komponentov hry, typy akčných kariet apod.), používajte zoznamy (číselné alebo bezčíselné). Výrazne to oživí text a zvýrazní zamýšľané rozdelenie.
-- Určite by sa se ešte niečo vošlo, ale práve teraz ma nič nenapadá - možno neskôr :)

Toto všetko sú samozrejme rady pre uľahčenie práce vášho moderátora a zrýchlenie schválenia popisov, recenzií či článkov. :-) Nemusíte sa nimi riadiť, avšak v tom prípade nezaručujem promptnosť vyvesenia textu a dokonca sa môže stať, že budete musieť text prerobiť... Nestáva sa to našťastie často, ale stane sa...

Vďaka za pozornosť.

Diskusia otvorená!
30.11.2011 10:18:07

gev

Joe
Díky za tipy, řadu věcí jsem nevěděl a tedy nepoužil (třeba formátování nadpisů ne tučně, ale stylem).

Podle mě by stálo Tvůj text zkrátit a ve formě heslovitého seznamu přidat na stránky, kde se texty zadávají.

30.11.2011 13:31:11

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm + Stixie
Siegestorm + Stixie
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas