Zpevnění originálních obalů na hry

Už nějakou dobu přemýšlím na zpevnění vnitřního rozdělovníku (mřížky) u některých her, kde výrobci šetří na toušťce plastu (např. Small World).
Jde mi o to vyplnit z druhá strany rozdělovník nějakou lehkou hmotou.
Poradí nějaký modelář ???
1.3.2011 15:35:44

Neuzivatel
A k čemu tohle?

Btw. pokud to nebude nějaká extra pevná a zároveň extra lehká hmota (možná z NASA :D ), tak ta krabice hezky nabyde na hmotnosti :).

1.3.2011 15:38:28 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Neuzivatel
kup si montazni penu, vystrikej, nech zaschnout a zbytek odrez. Teoreticky by mela nakypet do volneho prostoru, takze by nemela ponicit tvar vylisku, ale chtelo by to pokus. Na vaze to nenabyde, ta pena je lehoucka.
Ja takto vypenil tunel, kterym se nam pres izolaci prokousla mys skoro az do obyvaku a jaka byla.

1.3.2011 15:43:00

Re
No třeba jsem zvažoval nějakou PU pěnu, ale i ty nízkoexpanzní jsou až moc expanzní (+ cena). Představa je nějaké plnidlo doplněné třeba polystyrenovými kuličkami. Nalít a nechat zatuhnout stačí.
Nemusí to být tvrdost pro obrábění, jde jen o zpevnění, které pomůže při běžném užívání a do rozdělovníku vám nezajede prst :)

1.3.2011 15:43:11

rbx

Neuzivatel
tak to netusim. Tys to tou penou zkousel?

1.3.2011 16:18:08

M

dvousložkový epoxy
Pokud jde o zpevnění orig. plastu (insertu), vzal bych to z rubu dvousložkovým epoxy lepidlem (nejdřív vyzkoušet kapku, jestli se s materiálem snese!!), určeným na pevné, nikoliv pružné spoje. U boardgame insertů jsem to popravdě nedělal, u jiných krabiček ano - dvě vrstvy po cca 0,5mm, 2* vytvrdnout - a je to pomalu na zbrojní průkaz :-)

1.3.2011 20:42:03

Re: dvousložkový epoxy
No pokud máš zkušenosti s epoxidy, tak bych to zkusil.
Můžeš nějaký doporučit ? Díky

2.3.2011 21:10:49

M

Re: dvousložkový expoxy
Tak konkrétní značku už bohužel nevím; byly to takový dvě malý lahvičky, cena něco přes 200 Kč (před dvěma lety) - nechal jsem si poradit v modelářské prodejně (což ostatně doporučuju všem, některé epoxy jsou pro tento typ plastů zcela nevhodné, leptá se to).

4.3.2011 12:49:34

Dvousložkový expoxy
>RE: M<
Na Netu se mi podařilo najít tyto:
http://www.rc-profimodel.cz/198-epoxidova/
Jen si nejsem jistej zda by nebyl vhodnější epoxidový lak, neboť ty lepidla jsou v množství jen okolo 125g. Taky s tím leptáním by mohl být problém, neboť není plast jako plast a ani modeláři si nejsou jisti. NEchci vyhodit 200,- a pak zjistit, že se to prožere :(.
Ale díky, snad se někdo najde, kdo to má odzkoušeno.

4.3.2011 20:18:30

Vybíráme z Bazaru

Kdo to byl?
Kdo to byl?
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas