Vyroba kariet - po X-ty raz :-)

Na BGG ma zaujal tento prispevok ako vyrabat karty...
http://www.boardgamegeek.com/thread/490643/making-cards-youll-never-use-your-old-method-again

Zaujima ma, ci neviete kde sa da zohnat "linen cover stock" a aky je spravny nazov v slovencine/cestine, skratka, co vobec hladat. Zatial karty laminujem, pomaly sa blizim k perfektnej metode, ale rad by som vyskusal horeuvedenu metodu ...

28.8.2012 13:57:13

Bavlněný reklamní papír
Je to nějaký reklamní papír s povrchovou strukturou a příměsí bavlny. Ta struktura je asi podobná povrchové struktuře karet u některých her. Jinak nic nového, je to tisk rubu a lícu zvlášť a pak slepené dohromady.

28.8.2012 14:23:13

bavlneny papier
Hm... Asi mas pravdu, lenze kde to v nasich krajinach zohnat?

Inak aby som mal predok zo spodkom zosuladeny, to robim tak, ze vytlacim karty na jednu A4 na normalny 80g kancelarsky papier po 4-och kusoch (sice o kartu menej ako bezne, ale toneru viac neminiem) ... hore predne strany a dole zrkadlovo otocene zadne strany. (Pracujem v CorelDraw-e). Medzi kartami v strede papiera je 1cm vynechany a v strede ciara podla ktorej sa prelozia... Orezem potom podla pomocnych orezoviek aby som mal karty na papieri uplne symericky rozlozene podla stredovej ciary, prelozim presne na polovicu a zlepim lepidlom v spreji (nekruti papier).

Teraz su dve moznosti:
1) orezem karty podla orezovych znaciek (nie je nic lepsie ako male kriziky) zaoblim rohy a zalaminujem do vreciek (v pripade FFG kariet musim foliu este orezat na vysku a zaoblit laminovacie vrecka). Nevyhoda je, ze okolo kariet je priesvitna zatavena folia a nie vzdy rovnako trafis karty do nej, ani vrchy nebyvaju rovnako zliate...

alebo:
2) narvem dve takto zlepene stvorice kariet do A4 folie 80mic a zalaminujem pri teplote na 120mic. Potom orezem podla orezoviek zalaminovane karty a nakoniec zaoblim rohy. Takto orezane karty vyzeraju super uvidim, ci sa folia nebude odliepat postupne od papiera. Pri tejto metode je treba karty naozaj poriadne zlepit, prejst valcekom, zatazit a nechat preschnut, najlepsie do druheho dna, aby sa pri laminovani, ani potom nerozlepili.

Tymto postupom mam karty 100%ne vrch, spodok zosuladene... a tie podla bodu c 2 vyzeraju skoro profi :-). Predsa len mi ale trochu to lamino vadi, a aby to vyzaralo uplne profi a tak by som rad vyskusal bez laminovania...

28.8.2012 15:12:50

to merli
Dej si vyhledat třeba papír na vizitky, nebo se zeptej v nějakém reklamním studiu, nebo v nějaké velkoobchodní prodejně s papírem, nebo v prodejně s uměleckými potřebami pro malbu a grafiku atd. atd. Možností, jak takový papír sehnat je milión. Měl by to být papír, na který jde normálně běžně tisknout laserovkou.

28.8.2012 15:32:52

merli
Ražený karton (nebo papír pokud by šlo o menší gramáž) by mohlo být to co hledáš. Mají se vzorkem plátna, kůže apod.

28.8.2012 15:35:08

ruy

pozor na strukturu
..hm skor si neviem predstavit sposob lepenia aby si to neodniesla struktura (papiera nasiaknuteho lepom pri lisovani (prave vzhladom na strukturu nebudes mat v kartach suvislu vrstvu lepu) ) a aby to zaroven drzalo

29.8.2012 17:30:45

Vybíráme z Bazaru

Pax Romana
Pax Romana
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas