KOLMI

Výroba dřevěných komponent

Co by jste doporučili k rychlému a pěknému nabarvení drobných dřevěných komponent (žetony)? Použil jsem prozatím Lazurol, který má optimální hustotu, takže se dají drobné komponenty nasypat do barvy, zamíchat lžičkou a přecedit přes sítko, ale problém je, že ani po týdnu stále nevyčichly a jdou cítit barvou - co s tím? Popř. něco lepšího?
17.10.2010 00:32:07

KOLMI
No, asi bych zkusil nejake vodou reditelne, ty tolik nesmrdi... soudeje podle toho, kdyz jsem natiral plot. A byl to balakryl tusim :-D

17.10.2010 00:38:30

KOLMI
Co barvy ve spreji? To by asi šlo.

17.10.2010 09:56:25

KOLMI
Pak taky můžeš použít tempery a pak to přelakovat .... to je ale piplačka.

17.10.2010 10:15:24 | Upraveno autorem (porovnej)

kolmi
parkrat som to skusal,ale nie je to ono.Velka babracka a dielensku seriovu kvalitu aj tak neurobis.Najlepsie kupit hotove,trebars teraz na vystave.Treba poziadat niekoho,kto tam ma namierene.Ja som zhodou okolnosti tiez poziadal nemenovaneho majitele internetoveho obchodu, aby nieco priniesol.

17.10.2010 10:25:54

farbenie drevených figúrok
našiel niekto spôsob, akým je najlepšie farbiť drevené komponenty? Aká farba by bola vyhovujúca - prípadne spej, aby sa figúrka, čo najviac približovala (kvalitatívne) k ostatným sériovo vyrábaným figúrkam? Mám odskúšaný jednoduchý spôsob, prelakované tempery, ale figurka má vysoký lesk a citeľne sa líši od ostatných, továrenských figúrok.

1.6.2012 20:47:09

johan
Matný lak?

2.6.2012 00:06:50

to Havelock
hej, napadlo mi to, ale radšej by som našiel vhodnú farbu a nelakoval to...

2.6.2012 00:25:08

johan
Tak rovnou matnou akrylovou barvu. Já používám akryl na všechno. Dřevěné figurky jsem ještě teda nebarvila.

2.6.2012 01:21:21

som

johan
záleží na tom, kolik toho máš, ale kamarádka (stolař-restaurator, nebo tak něco) mi dělala nějaké věci barvila to fixem a přes to bezbarvý lak. A nejhezčí barvy dělaly zvýrazňovače :).
Tohle ale má význam jen když barvíš pár žetonů, mít toho desítky a stovky kusů, tak doporučím barvu ve spreji nebo přímo nástřik, nejspíš asi vodou ředitelnou barvou.

Ad tempery - nevýhoda v nutnosti vrchního laku a opět vhodné jen pro menší počty...

4.6.2012 07:28:04

Vybíráme z Bazaru

Tanto Monta
Tanto Monta
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas