Tisk, cartridge, inkousty, tipy, zkušenosti, rady a další

Ahoj

Na tohle téma jsem narazil akorát v diskuzi o celkových nákladech na výrobu.

Primárně zakládám proto, že potřebuju poradit s vlastním řešením, ale stejně mě zajímá i na čem tisknou ostatní.

Sám jsem se rozhodl investovat do barevné multifunkce HP deskjet 2050a za skromných (1000kč).

Už brzo se jako největší kamen úrazu ukázali inkoustové kazety o směšném obsahu 2ml, plnící sada s obsahem 50 ml mne vyšla na poměrně slušných 69 Kč, každá z 3 barev, černa pak o málo víc. Spokojený, že mam na dlouho vystaráno jsem se vesele pustil do tisku.

A zde se dostáváme k momentální situaci, s doplněnou kazetou, která pojme pouze 2ml ,vytisknu 4-6 stran na co jedna z 3 barev proste, dochází.

Nevím, jestli mohl byt cartridge při plnění nějakým způsobem poškozen, nebo byl takhle navržen, když někdo objasní, budu rád.

Jako řešení momentálně vidím koupi větší kompatibilní kazety s větším obsahem, zatím se rozhoduju mezi :

PRINT IT alternativní HP CH564EE no. 301 XL 21ml color za 465 Kč a Cartridge HP CH564EE barevný č.301XL (21ml) standard ActiveJet

Vítám, jakékoli tipy, rady, postřehy, řešení (dodám jenom, že nakup laserové tiskárny vzhledem na pro mne vysokou cenu nepředpokládám).

Předem dík

21.9.2012 15:15:38 | Upraveno autorem (porovnej)

to krysa
U inkoustových tiskáren to tak bývá, že čím levnější tiskárna, tím dražší provoz. Při koupi je dobré si dopředu zjistit velikost kazet a náklady na provoz. Tady ty levnější tiskárny jsou určeny k sem tam nějakému tisku, ale při častějším používání přijdeš na to, že náklady na provoz ti mnohonásobně převýší cenu tiskárny. Podle mne se ani nevyplatí takovou tiskárnu příliš kupovat. Já mám fototiskárnu A3, která mne tehdy přišla asi na 12 000,- a protože jsem perfekcionista a používám jen originální kazety (je jich 8 a jedna přijde asi na 250,- kč), takže kompletní výměna inkoustů přijde na 2000,- . Za dobu co tu tiskárnu mám jsem počítám zaplatil za inkousty tak asi 30 000,-.

21.9.2012 15:34:07

to kren
Šílenost :)

21.9.2012 16:07:07

KRY-SA
V práci jsme měli HP multifunkce řady 1400, tisknu poměrně dost černobíle, sem tam něco barevně. výdrž originálních cartridgí zoufalá, zaměstnavatel objednával alternativní 19 ml, které i snad pak nechával plnit a naprostá spokojenost - výdrž se výrazně prodloužila a kvalita naprosto totožná s originálními.

21.9.2012 17:10:28

Originální inkousty
Ono totiž žena většinou tiskne velkoformátové fotky a tam je docela znát jestli je to originální inkoust. Ono totiž ty jednotlivé barvy spolupracují a když je každý pes jiná ves, tak je to potom na velkoformátové fotce dost znát a abychom dospěli k opakovatelným vyzkoušeným výsledkům při určitém nastavení barevného prostoru, tak nám nic jiného nezbývá. Pokud někdo ale tiskne na inkoustovce jen nějakou barevnou grafiku, tak to stačí jakékoli náplně. Nicméně si ale myslím, že na grafiku je ideální kvalitní laserovka, která se dá koupit ve stejné ceně jako kvalitní inject a provoz je nesrovnatelně levnější. Kromě té velkoformátové inject A3 fototiskárny máme doma ještě hp LaserJet CP1525 color a maximální spokojenost. Dokonce i běžné fotky na ní vypadají obstojně.

21.9.2012 18:50:01

Vybíráme z Bazaru

Great Wall KS (miniaturová verze!)+ upgrade pack
Great Wall KS (miniaturová verze!)+ upgrade pack
Akt. cena: 3333 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas