Společný tisk - karty ke hrám v CZ

Diskuze, ve které bychom se mohli informovat či domlouvat na společném tisku karet, protože čím víc lidí, tím levnější tisk :).
12.5.2012 13:00:13

tisk 2016
Zatím nemám v plánu. Pravda je taková, že zpracovat ty karty pro tisk bere obrovskou spoustu času a toho se mi nedostává :(.

9.2.2016 10:57:55

Gwint
Zdravím, je toto vlákno ještě naživu? Rád bych si nechal vytisknout Gwintové karty, podklady mám. Předem díky!

22.2.2017 16:35:28

snad
Něco bych možná nachystal, uvidíme, jak se to v březnu vyvine.

22.2.2017 19:45:52

Tak dej vedět...
Ahoj Tangrame,
dej vědět, zda něco nachystáš. A pokud máš někde aktualizovaný seznam karet, budu rád za odkaz či excel tabulku.

22.2.2017 20:00:13

inspirace
Možná by se hodil nějaký wishlist - mrknu na to, pokud to půjde, nachystám, pokud to nepůjde, dám vědět. Jinak od loňska nepřibylo nic.

Poslední verze je zde:
https://drive.google.com/open?id=0B31cWXGfzc2bcGgzVFRXSkk1LWM

22.2.2017 20:11:51

glory to rome
glory to rome kdyby se nekdo pokusil, to by byla parada. klidne bez prekladu, jenom anglicky.

jinak budu mit zajem alespon o dominant species. takze uz jsme 2

23.2.2017 11:36:29

:)
top

bylo by velmi škoda aby toto vlákno zapadlo

15.3.2017 09:10:20

...
Mám na to úplně stejný názor :-) Než jsi to sem napsal, projížděl jsem diskuse a hledal, kde vlastně toto vlákno je :-) Kdyby se něco plánovalo, bylo by to super... Profi výroba od Tangrama - k nezaplacení :-)

15.3.2017 09:39:04

wish list
Jo a nápadů by bylo :-) Hobit-bitva 5 armád, Age of Conan, Conan....

15.3.2017 09:43:46

příprava
Jedna věc je wish list, druhá je příprava. Příprava zabere spoustu času, takže jsou dva způsoby, jak si tisk zajistit:
1) napsat sem svoje přání - já se na to podívám, zjistím zda je to reálné a třeba to zpracuju
2) připravit si vlastní podklady a poslat mi to do zprávy
A) ideálně jednotlivé karty jako obrázky v originál velikosti a rozlišení 300 DPI + rub k nim
- pokud je víc různých rubů, tak do jednotlivých složek vždy líce a rub k nim
B) líce a ruby vyskládané na arch (třeba odsud to bývá většinou na A4) a odkaz ke stažení - já si to nařežu sám na jednotlivé karty

2A má největší šanci na tisk :)

15.3.2017 11:20:56

:)
zaujala mně yomi 2nd edition print and play complete ofiko za 33 dolarů https://old.sirlingames.com/products/yomi-complete-2nd-edition-bundle

akorát že 20 balíků po 54 kartách + 100+ karet expanze = cca. 1200 karet

co jsem pochopil jedna postava vyjde koupená +-200 kč + 1000 kč za expanzi = takže by to komplet z obchodu stálo +- 5.000 Kč

Pak ještě mají za 33 dolarů pnp hru Codex: Card-Time Strategy – Deluxe Set v životě jsem o tom neslyšel, na geeku to má hodnocení 8.5 Real-time strategy in turn-based card form. Myslím přes cca. 700 karet

Nabízí se otázka na kolik by přišlo to tisknout..nebo jestli vůbec je vůle do nějakého print n play.

Omlouvám se rozumím tomu jako koza petrželi a dovedu si představit, že někdo najde vhodnější hru na tisk...jde o to jestli máme něco podobného hledat. Ale vnímám to tak, že čím více karet, tím více addidas = nižší cena za kartu, je tomu snad tak... Tak proč nezkusit něco v angličtině, ofiko, předpokládám, že to mají ve formátu, kdy se to odpálí do tiskárny a nazdar.

Čímž se dostáváme k otázce na kolik rámcově přijde jedna karta, Dejme tomu, že by se našlo 5 lidí co by vzalo komplet yomi = 6000 karet...nemám absolutně představu co obnáší finančně na práci apod. a jestli má cenu vést úvahy tímto směrem. Opravdu nemám představu co v konečném důsledku víc práce jestli chystat nějakou novou hru na tisk v češtině s tím že ji vezme pár lidí nebo tam odpálit yomi se 1200 kartami na člověka s tím že s každou kopií se možná zlevní tisk pro ostatní

Jinak jsem o x příspěvcích dole zachytil něco 1,50 Kč za kartu. pokud byto yomi vyšlo na 1800 namísto na 5000 tak proč ne. Samozřejmě pokud by bylo brutální řezat taková kvanta a vyšlo by to na třetinu proti origu tak můžeme ochotného ochotníka rozumně zaplatit. Nevím co obnáší nařezat 1200 karet.

Děkuji

15.3.2017 19:00:04 | Upraveno autorem (porovnej)

czechImenhotep
Ono je to tak, že se dá vytisknout cokoliv, co kdo chce. Když si to ten člověk sám připraví, jako např. na Artscow, pak je to nejrychlejší cesta, jak to dostat do tisku.

Primárně tohle vlákno vzniklo kdysi před pěti lety, když se komunita domluvila, že by chtěli ode mě nechat vytisknout komplet karty ke Starcraftu. Tím to začalo. Protože zracování bylo fajn a lidé byli spokojeni, začali se mi ozývat sami, že by chtěli vytisknout ještě karty k té hře či oné ... jednalo se o přeložené karty tady ze Zatrolenek. Já sem ochotně stáhnul dané překlady, z devadesáti procent nevhodné pro hromadný tisk a v některých případech nevhodné vůbec kvůli rozlišení, pak jsem sháněl ruby k těm kartám, protože to většina lidí sem nedává - většina překladů tady je připravená na domácí tisk na inkoustovce, takže A4, bez ořezových značek, pouze líce, rozlišení tak 90-120 DPI kvůli velikosti souboru.
V případě Galaktiky jsem si koupil vlastní poslední rozšíření, abych dodělal komplet Galactiku k tisku, ve většině případů, kdy hru sám vlastním, jsem ještě udělal kontrolu celého překladu a buď s autorem nebo sám jsem udělal potřebné korektury, aby tisk byl OK.
Také jsem věci sám překládal i pro sebe, abych měl svoje hry počeštěné.
Podstata je, že mě to tehdy bavilo, měl jsem na to čas a dovolovalo mi to zdraví. Tyhle tři věci se změnily v průběhu těch let. Změnili se také zaměstnanci tiskárny, změnily se materiály a barvy, které tiskárna používá a taky stroje - takže jsem musel spoustu věcí a postupů mnohokrát změnit, spoustu věcí několikrát předělávat, protože co v překladu jednomu člověku vyhovovalo, to druhý chtěl jinak. Snažil sem vždy vyjít každému vstříc, aby když někomu pošlu karty, byl ten člověk maximálně spokojený s výsledkem.
Pořád je co zlepšovat, technologie zpracování není dokonalá. Časem jsem třeba zjistil, že laminace, která před lety na barvách držela skvěle a drží dodnes už 8 let, nově na kartách nedrží, protože se asi změnilo složení tonerů ... takže jsem musel spousty karet předělat a přidat jim bílý okraj. To se spoustě lidí nemusí líbit. Lidi mají rádi karty barevné bez okrajů ... to je módní trend. Občas nepochopitelně někdo chce vytištěné karty dávat do obalů, přesto, že jsou laminované. Občas někdo chce matnou laminaci místo lesklé a někdo nechce laminaci vůbec. To sebou nese nepředstavitelné problémy, protože tiskárna zpracuje tiskovou várku jako celek a není možné část udělat jinak. A když várku rozdělím na víc částí, už to není jedna velká várka za dobré peníze a víc malých várek, které se účtují samostatně.

Prostě z toho plyne to, že moje nadšení se tímhle zabývat postupně opadlo, nejvíc asi tím, že sám pro sebe už nemám motivaci cokoliv překládat a nebo tisknout. Už není ten čas, neslouží mi oči. Takže tisknu jenom sporadicky, když se hecnu, když se ozve někdo z přátel tady z webu, pro které jsem tisknul dřív.

A teď k tomu PnP:
1) Yomi jsem měl kdysi první edici ... PnP verze = A4 formát po 9 nebo 8 kartách usazených těsně vedle sebe v černě orámovaném rámečku. Absolutně nevhodné pro hromadný tisk.
2) nařezat takovou A4 (9 karet) zabere zhruba minutu ... ale kdo to vydrží dělat půl hodiny?
3) nepočítám do toho vůbec čas, kdy je potřeba si soubory připravit, vyznat se v nich (bez znalosti hry), vědět, která karta má jaký rub atd. Takže nařezat 6000 karet může zabrat mě třeba měsíc života (všeho mého volného času, který bych mohl věnovat jiným věcem)
4) Cena - čím víc archů, tím levnější tisk - to platí do určité míry :
a) cena neklesá na nulu - existuje spodní hranice, kde už víc archů nemá žadný vliv
b) většinu práce dělá tiskárna, takže peníze jdou jí
c) trochu toho manuálního zpracování udělám sám, takže nějaké malé procento z ceny jde mě
d) čím víc archů, tím levnější tisk, ale tím víc práce pro mě s ručním tříděním, balením, rozesíláním, posíláním e-mailů

Celé to tedy vlastně stojí (nebo spíš stálo) na určitém fandovství mé osoby do deskovek :). A celé to s tím i padá a jednou to s tím i skončí.

Momentálně byla kostelace, takže jsem provedl malý tisk tento týden a další bude možná za měsíc. Pár lidí si připravuje svoje podklady, něco k tomu asi přidám já. Pokud máte zájem a nachystáte si podklady tak jak jsem psal níže (tzn. jednotlivé karty a k nim ruby), můžu vás do tisku, který za měsíc proběhne, přidat.

16.3.2017 08:09:06

:)
Děkuji za obsáhlou odpověď.

21.3.2017 08:55:12

aliens vs predator
ahoj, na tuhle hru už to máš pokud se nepletu nachystaný, byla by možnost nechat si to vytisknout?
díky moc

23.3.2017 19:05:20

Ella
Rozhodně ano - ale ještě chystám opravené karty podle 2. vydání. K dispozici budou obě verze, protože sám jsem vlastníkem jedničky a stále nevím, jestli budu upgradovat na 2 nebo si všechno nechám ve verzi 1. Nebo obojí ? Je to šílené.

Budu s Tebou počítat, ještě si zbytek upřesníme ve zprávě.

24.3.2017 07:54:58

Nexus Ops - nová FFG edice
Ahoj
Pokud by byla možnost měl bych zájem o Nexus Ops - nová FFG edice
Dík Martin

30.3.2017 06:45:13

Nexus ops FFG
Ahoj, tiez by som mal o toto zaujem. Rataj so mno prosim. Dakujem.

31.3.2017 09:37:48

ALIENS PREDATOR THE HUNT....
Ahoj,

komu mám dát vědět, když bych chtěl si taky nechat vytisknout všechny karty z AVP:THB? :)

F.

21.4.2017 21:11:13

Tisk po delším čas
Tak po delším čase je tu opět možnost společného tisku.

aktuální seznam tisku:
https://drive.google.com/open?id=1fITl_UkqxY39ryiIuUoVXaNG4C2c7Ged

Přesnou cenu neznám, musím poptat až podle počtu zájemců.
Odhadovaná cena by neměla překročit 2,50 Kč za jednu kartu. Jestli bude nižší, nejsem schopen slíbit.

Dáme tomu týden, aby se nahlásili zájemci, pak nechám zpracovat nabídku, upřesním cenu a nechám všechny potvrdit. Jak bude počet zájemců i cena jasná, dám do tisku. Termínově to vychází tak na konec dubna, začátek května, že byste to všichni mohli mít doma.

Pište mi soukromou zprávu nebo sem.

9.4.2019 18:30:48

arabian nights

Kniha pro Tales of Arabian NIghts se nebude tisknout?

9.4.2019 18:46:23

Kniha Arabian nights
Pokud je to tento soubor:
Kniha příběhů - v grafice - Trolové sobě - CZ
- tak to můžu poptat. Počítá, že by to chtělo tak 200 g papír a samozřejmě kroužkovou vazbu - případně jenom proděrovat volné oboustranné listy a zájemci by si to dali do kroužkového pořadače.
Pokud má někdo zájem, tak ať se ozve, poptám podle toho počet kusů. Cenu nedokážu odhadnout.

9.4.2019 21:37:32

Díky za nabídku
Zatím bych měl předběžně zájem o:
Tales of Arabian Nights - kniha
Tales of Arabian Nights - karty
War of the Ring 2. edice (to by zřejmě byl jen základ ? Bral bych to ideálně i s oběma rozšířeníma...).

A ty karty by byly komplet s přední i zadní stranou a silnějším papírem, nebo jen přední strana kterou zasunu do obalu ?

9.4.2019 22:29:40

Star Wars: Rebellion – Rise of the Empire
Ahoj.
Bylo by možné vytisknout karty do Star Wars: Rebellion – Rise of the Empire? Nějaké data jsou zde na zatrolenkách ke stažení.
Martin

10.4.2019 05:56:58

TotAN

Ahoj, jen jsem ověřil zda se jedná o poslední verzi a není nahlášena žádná chyba. je to tak, můžete bez obav tisknout.

Dotaz: Nešlo by zařadit do tisku T.I.M.E stories - rozšíření, některá jsou již hotová, další se aktuálně usilovně překládají? Když už se okolo sešla taková skupina, předpokládám, že o tisk by byl zájem...

10.4.2019 07:40:16

Star Wars: Rebellion – Rise of the Empire
to by se mi taky líbilo

10.4.2019 18:12:34

Vybíráme z Bazaru

Iliad
Iliad
Akt. cena: 35 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas