Roztřepené štětce Citadel

Nemám nějak moc extra zkušeností s barvením figurek, tak se chci zeptat. Doteď jsem barvil se štětci Milan. Byl jsem celkem zklamaný, že špička je u nich vzácnost, kterou vidím jen po jejich zakoupení. Stačilo udělat pár tahů a mohl jsem si o ní nechat jen zdát. Případně uhladit, namočit do barvy, udělat pár tahů, uhladit, namočit do barvy.... Tak jsem si řekl, že se plácnu přes kapsu a koupím si high quality Citadel hyper super premium brushes bla bla bla. A jen jsem je namočil do vody, tak jsem byl doslova v šoku. Mají krásné špičky. Problém je, že asi tak 3 na každém štětci. Nevíte někdo, proč jsou ty kurviska tak roztřepené. Jsem fakt dost vytočený :(
16.6.2012 14:30:27

špatnák
Celou mou "uměleckou" kariéru s barvením miniatur používám štětce citadel a žádný takový problém nemám. Štětec se po uschnutí sice mírně roztřepí, ale při malování, tzn po namočení do barvy je vše ok.

17.6.2012 18:55:01

Špatňák
Souhlasím se sappo, také používám výhradně citadel štětce a jsem s nimi velmi spokojen. Ono hodně záleží na způsobu, jakým se štětci zacházíš. Kdybych si jen dokázal vybavit adresu jednoho webu, který mi poslal TomasV, kde najdeš o barvení úplně vše.
Případně mu napiš soukromou zprávu, ale jen v kostce, co si pamatuji.

Barvy nabíráš minimum, natírá se jen špičkou štětce(pozor natírá - nebodá). Nikdy nesmíš s tím štětcem bodat, ať už tak děláš při praní o dno kelímku nebo kdykoliv jindy. Ani ho nesmíš nechat v kelímku stát. Štětec udržuješ přijatelně vlhký, aby v něm nezasychala barva, ale to asi záleží daleko spíše na konzistenci barvy. Po vyprání se štětec čistí hadříkem, ale vždy jen zlehka štětec vytíráš, nikdy ne silou. No a poslední důležitá okolnost. Po ukončení práce štětec zakápneš kapkou jaru, ale to se myslím dělá jen, když očekáváš delší nepoužívání, ale i tak vždy nasadíš ochranou folii. Zní to možná dost polopatě a lepší by byl ten návod, ale tak nějak to dělám a štětce mi vždy vydrží dlouho v dobré kondici.

17.6.2012 23:10:15

Tak to mám asi smůlu,
protože přesně takto o ty štětce pečuji. Což je ale stejně zbytečné, protože roztřepené byly ihned po koupi. Když je dám do vody/barvy a pak je dlouho a jemně uhlazuji, tak se špička objeví. Ale stačí udělat 2-3 tahy a zase jsou ty špičky 3. Milan mi to nedělají, ale ty jsou zase zoufale měkké.
Takže nějaká rada na "funkční" štětce?

18.6.2012 17:07:46

štětce
dobré jsou štětce da Vinci, (drahá) osvědčená klasika jsou Winsor & Newton řada 7, já momentálně požívám Kolibri Rotmarder 333 a jsem spokojen. Dávej si pozor, aby štětce byly z přírodním vlasem (označení red/gold sable nebo rotmarder).

18.6.2012 19:15:57

Vybíráme z Bazaru

Among Cultists: A Social Deduction Thriller
Among Cultists: A Social Deduction Thriller
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas