Pevny nater (laminat, pryskyrice apod.)

Zdravim lidicky, resim nasledujicci problem:
Potrebuji vzit extrudovany polystyren, z neho vymodelovat nejaky tvar. A na tento povrh nanest nejakou vrstvu-skorepinu apod. Idealne nejaky nater, ktery klidne ve vysledku udela i milimetrovou vrstvu. Ale potrebuji aby mela vrstva podobny vzhled jako treba kostky, slonovina apod. a sel pripadne dobrusovat a vylestit. Dulezita je ale pevnost. Napada vas neco? Jestli snad nejaky laminatovy nebo pryskyricovy nater? Nejaky konkretni pripravek? Pokud by to bylo na bazi acetonu apod. tak by bylo treba nahradit polystyren balzou, coz by az takovy problem nebyl, ale ten polysteren by byl lepsi na tvarovani. Diky moc za pomoc
27.6.2012 10:03:45

laminování
Podívej se po modelářských fórech (www.rcmania.com) po laminování. Jinak dost záleží na složitosti tvaru, pokud to bude rozumné, tak by mohlo asi stačit i polepit polyš několika vrstvami proužků papíru, prosycených disperzním lepidlem (např. herkules). Pak přebrousit jemným smirkem, vytmelit, znovu přebrousit a nalakovat (asi bych vzal polyuretanový lak)

27.6.2012 11:43:08

aradraug:
diky za napad s papirem, zkusim promyslet. Laminovani me taky napadlo, ale vzhledem k tvaru, kdy bude muset "kopyto" zustat uvnitr jsem si rikal, jestli to je vubec vhodne. Mozna ho pak chemicky nechat uvnitr necim rozmocit a zpatky dovnitr nalit pryskyrici :)
Zkusim jeste pohledat nejake navody, ze bych to pretrel epoxy a prebrousil. Akorat nevim jak to bude s tim vzhledem.

27.6.2012 11:49:11

epoxidovy lak
Tak to vypada, ze resenim by mohl byt epoxidovy lak. Meli by existovat jak jedno, tak i dvouslozkove. Bohuzel to vypada, ze jako podklad to bude chtit to drevo-balzu, protoze extrudak by to rozleptalo, zkusim zajit do nejake prodejny barev a laku a pozjistovat i co se tyka barveni apod.

27.6.2012 12:01:14

Tvary
No já takhle kdysi dělal auta na autodráhu. Polystyrenové kopyto,herkules a papír. Několik vrstev,potom lak,to už nevím jaký,je to spoustu let. A znova celeé dokola. Pak sem to kopyto acetonem rozpustil a ono to celé vytvrdlo i zevnitř. Ovšem tímto způsobem neuděláš žádné drobnější detaily. To pak nastane ta horší,titěrnější práce.

27.6.2012 12:09:29

to Bajn
Já být tebou, tak nevymýšlím vymyšlené a zkusil bych se zeptat třeba na nějakém webu automodelářů z čeho a jak dělají skořepinové karoserie pro autíčka pro autodráhu. Pokud vím, tak to taky tvarují na nějakých kopytech a určitě ti řeknou postup a materiál.

Ha ;) vidím, že vance mne předběhl ;). Možná, že dnes už na to existují nějaké profesionální sady materiálu a chemických přísad.

27.6.2012 12:10:06 | Upraveno autorem (porovnej)

to Bajn
Tvrzení polystyrenu epoxidem se používá třeba i při výrobě pozadí do akvárek... to jen tak pro další oblast průzkumu :)
(sám jsem žádné nedělal, takže podrobnosti nevím)

27.6.2012 12:33:42

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Waste Lands
Prodám karty Waste Lands
Akt. cena: 343 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas