Péče o štětce


Zdravím, jak se staráte o štětce?
V různých tutoriálech na youtube používají tuhé mýdlo na štětce a krémový preserver od Masters, nicméně poslední zmiňovaný jsem u nás nenašel k sehnání a zbytek jsou čističe na kosmetické štetce, bez recenzí k hobby účelům. Jaké je vaše doporučení?
Co se pak týče ještě syntetických štětců - co používáte na ně?
Díky předem za rady
15.10.2019 17:26:49

To nechápu
Jenom pořádně opláchnout ve vodě od barvy z citadelek a hotovo. Jako vše se i štětce opotřebují a nahradí je nový. Normální stav.

15.10.2019 18:05:40

Flychicken
Já proplachnu vodou a pak ještě vymacham v brush cleaneru od valleja a poté vytřu do papírové utěrky, když mi přijde štětec víc jetý, nechám ho odmočit přes noc v brush restorer od valleja a pak vytřu, mám winsor newtony tak ty si trochu péče zaslouží u obyč nebo syntetických bych se tím asi nějak moc nezabýval

15.10.2019 19:44:21 | Upraveno autorem (porovnej)

mýdlo
Používám malé mýdlo na kosmetické štětce, na značku bych se musel mrknout doma. Dříve jsem používal "mýdlo s jelenem" - prostě obyčejné neparfémované mýdlo bez kosmetických přísad. Vždy z toho vymeju ještě dost barvy oproti máchání v čisté vodě.
Hodně pomáhá namáčet do barvy jenom špičku štětce, aby barva nezatékala až k želízku (k objímce vlasu).

16.10.2019 07:45:30

Jelen
S mýdlem Jelen mám dobré zkušenosti.
Mám ho v tekuté podobě a paráda.
Skončím s malováním, všechny štětce namydlím, pořádně vytřu a je klid. Lepší štětce už mi takto drží klidně rok.

16.10.2019 08:20:17

Mýdlo s jelenem

Myslíte to mýdlo co je na skvrny na praní?

16.10.2019 10:04:57

pořádně vypláchnout
Pořádně propláchnout teplou vodou od zbytků barev, když to jde špatně, použiji mýdlo (značku jsem nikdy neřešil prostě to, co je po ruce, klidně i gelové či jar).
Nejdůležitější je, vypláchnout barvu, dřív než ve štětci úplně zaschne tj. hned po barvení.
Po opláchnutí setřít vodu po směru vlasu ručníkem či ubrouskem aby měl štětec správný tvar jako před barvením a nechat přirozeně na vzduchu doschnout.
Rozhodně nenechávat přes noc ve vodě.

16.10.2019 10:57:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Štětce

Akryly meju teplou vodou a mýdlem, které je zrovna v koupelně, syntetiky patřičným ředidlem a jednou za čas odstraňovačem barev od formy Agama. Co ale nepadlo a je důležité, umyté štětce se špičkou vždy po použití olíznu aby špice držela pěkně tvar.

17.10.2019 09:31:09

Kondicionér
Ještě bych doplnil, že se mi osvědčilo a léta to již používám, po umytí štetce mýdlem a osušení ubrouskem, použít kondicionér na vlasy.
Štětec tak krásně vytvarujete do špičky a řekl bych že i životnost štětce se prodlouží.
Platí samozřejmě pro štětce s přírodním chlupem (červený sobol).
Osobně takto ošetřuji Winsor & Newton Serie 7, životnost cca 4-5 let intenzivního používání a teď nově ArtisOpus, u nich životnost teprve ukáže čas :)

25.11.2019 09:03:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Babičko, dědečku... Jak to tenkrát bylo?
Babičko, dědečku... Jak to tenkrát bylo?
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas