Open source jako základ pro vlastní hru ke komerčnímu účelu


Ahoj,
rád bych postupně udělal deskovou hru pro jeden komerční projekt. Chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém seznamu, databázi open source her, které mohu k mému záměru použít. Případně přímo tip na takový open source projekt/hru, kde by nějak byl mix těchto věcí peníze/dukáty/budování/podnikání ...

Design, příběh už bych si udělal ... potřebuji jen něco hotového co si mohu přetvořit.

moc díky za jakýkoliv tip, ocením i jaké termíny vůbec Googlit, nevím jestli "open source" se v této branži používá...

Váňa
4.8.2020 13:29:14

Print&play
Některé hry jsou tzv Print&Play - to by možná byla cesta. Ale pod jakou licencí jsou vydány, to nevím. Jestli chápu dobře a chtěl bych vzít nějakou hotovou hru a předělat si ji do vlastních kulis, prostředí, příběhu, grafiky apod. tak si nejsem jistý jestli by to takto šlo...

Druhá možnost, pokud by se mělo jednat o komerční hru a nekladl by se důraz na propracovanou hratelnost, tak není tak složité nějakou základní hru vymyslet :) Dá se tam pak více zapracovat prostředí, ve kterém se hra má odehrávat...

5.8.2020 15:19:11

...
Tak herní mechaniky pokud se nepletu nepodléhají autorskému právu. Takže teoreticky vzato, pokud vezmeš nějakou hru, vytvoříš novou grafiku, případně texty na kartách, napíšeš nová pravidla, tak by to mělo být právně ok. Případně ať mě někdo opraví.

U těch print & play nevidím problém napsat autorům za jakých podmínek, ti povolí s jejich dílem nakládat. Věřil bych tomu, že většina s tím problém nebude mít, třeba za menší všimné, uvedení jako autora původní hry v pravidlech či na krabici, nebo hotovou hru.
Takto bych asi postupoval já, vytipovat si pár vhodných kousků a zkusit se domluvit s autorem, nebo na základě standardních mechanik vytvořit novou hru přesně na míru.
Předpokládám že se tedy jedná o nějaký reklamní produkt.

6.8.2020 11:30:11

Creative commons
Zkusil bych hledat "creative commons board game," nebo třeba "public domain board game" (tam budou spadat hlavně ty starší a v podstatě už tradiční hry).

Na BGG jsem našel například tenhle seznam: https://boardgamegeek.com/geeklist/33151/creative-commonsopen-source-games

6.8.2020 16:27:19

504
504 je taky varianta a budeš mít vyloženě na výběr a možnost si to doupravit podle svého. On by asi nikdo ani nehledal jediný modul v jiné hře s takovou tou vtíravou myšlenkou "kde jsem to jen viděl?" :-D

11.8.2020 23:43:37

Vybíráme z Bazaru

Heimlich & Co
Heimlich & Co
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas