Najde se tu historik? aneb vytvoření české CDG

Najde se tu mezi zatrolenkáři nějaký znalý historik? Nebo nevíte o někom? Jde mi o člověka, který by znal nějaké období české historie opravdu dobře, aby dokázal i promýšlet "co kdyby" scénáře. Samozřejmě nejlepší by byla znalost nějakého světově proslulého období, např. doba husitská. Hrozně rád bych se pustil do projektu vytváření české CDG (card driven game) ala Twilight Struggle, Washington's War, Here I Stand apod. Nemám tím na mysli nějakou hříčku vymyšlenou za pár týdnů, ale hru, jejíž vytvoření a odladění by trvalo spíš rok, dva, tři..
23.9.2011 13:05:42

Zajímavý nápad
Čistě teoreticky by stačilo vzít fungující hru a prostě její události atd. "vyměnit" za nové podle vybraného tématu. Otázka je jak moc by to narušilo její vyváženost...
Shodou okolností jsem nedváno viděl trilogii Carlos a v souvislosti s tím jsem přemýšlel jestli by šel Labyrinth předělat do období terorismu 70. let.

23.9.2011 13:37:26

VinasSolamnus
No já bych chtěl jít určitě dál, než jen využívat mechaniky z jiné hry. Po tom, co člověk pochopí, o čem to období opravdu bylo, myslím, může vymyslet nové mechaniky, které v jiných hrách nejsou.

23.9.2011 14:37:42

Jezura
Podle mne nehledáš historika, ale fandu. Historika si pak pozveš na konzultace. Asi je prvořadé určit téma. Ať už to jsou husité, kteří po tom přímo volají a nebo kdybychom se tenkrát na výsledek mnichova zvysoka...

23.9.2011 16:11:49

Téma
Jo, husité, to by bylo zajímavé. Ale Mnichov možná ještě zajímavější. Čechoslováci by se museli nejen bránit, ale na "political tracku" také přesvědčovat evropské mocnosti, aby jim přišly na pomoc dřív, než je Německo převálcuje :-)

23.9.2011 17:11:33

zajímavé
Mám vystudovanou historii a jsem "nadšenec" a docela mě to zaujalo :=). Husitství nezní špatně. Asi by to byla hra pro více hráčů. Těch frakcí mezi samotnými husity bylo docela dost a to nepočítám Zikmunda a katolickou šlechtu. Takže asi spíš něco na způsob HiS, než TS.
Už vidím kartu Hus na hranici (ekvivalent Lutherových 95 tezí), nebo Čáslavský sněm (něco Šmalkadský spolek) :=).

24.9.2011 23:13:07

Tema
My tenkrat s kandelabrem resili tema Heydrichiada - naplanovat, odstranit nacka, schovat se, zamest stopy...

28.9.2011 16:02:13

sydo
Zní to spíš jako Operace Anthropoid, než následné represe zvané Heydrichiáda. To jen tak pro upřesnění a samozřejmě bez urážky :) Nicméně si takovou hru nedovedu moc představit jako CDG. Celá tahle událost mi spíš sedí na jednu jedinou kartu během WW2. Ale jinak jelikož vím, že CDG nemáš rád, tak to stejně zní jako zajímavá ne-CDG hra :)

28.9.2011 16:22:49

sydo, havelock
no, tohle bych si dovedl predstavit na mape typu fantom stare prahy, se skrytym pohybem parasutistu, od nejakyho kola se zacne hybat heydrich, po atentatu zacina hon...

29.9.2011 09:34:44

Wolfhound
Velmi pěkný nápad. Historická hra, která by využívala skrytý pohyb, tu myslím taková není. Nejblíž je asi Letters from Whitechapel.

Jinak my se zatím se sasou domlouváme, že by mi pomohl s tou Husitskou CDG. Mám kolem toho dost nápadů, ale uvidím jestli mi tvorba hry půjde. Každopádně je to na hodně dlouhou trať.

29.9.2011 20:12:07

Jezura
Jako historik rád pomůžu. Aneb můj sen je CDG na Velkou Moravu ;-). Husity moc nastudované nemám.

3.10.2011 20:12:10

Jezura
Pokud bys mel zájem o nadšence do období Československé republiky 1918-1939, tak se na mě obrať :-). Tam by se dali řešit věci jako boje s Polskem u Čadce, boje s Maďary o jih Slovenska, Mnichovská krize atd.

21.7.2012 12:01:09

Vybíráme z Bazaru

Manila: The Savage Streets, 1945
Manila: The Savage Streets, 1945
Akt. cena: 1290 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas