Hanka

Jambo expansion 1

Prosím vás, nemáte někdo toto rozšíření doma? Zde lze stáhnout pravidla i některé karty, ale chybí nafoceno 6 postav. Prosím, kdybyste to někdo měl, můžete je sem dát? Nebo se mi ozvat? Moc díky,
Hanka
9.8.2010 12:25:39

sem to nepatří
Můžeš sdělit, proč tenhle dotaz dáváš do kutilského fóra a ne do fóra přímo ke hře???

9.8.2010 12:27:40

:-)
...protož jde o to si je vyrobit. Možná máš pravdu, ale nenapadlo mě to. Snad to není takový prohřešek :-)
Jinak už jsem zbylé karty nafocené dostala (ne odtud) :-)

22.8.2010 12:51:20

hmm
pletu se nebo se da Jambo jeste normalne koupit?
tady chce nekdo prijit k necemu levne...

22.8.2010 17:58:24

to Bajn
Já stejně obecně nechápu, jak si lidi můžou vyrábět hry s kartami sami, tím tuplem ještě rozšíření. Aby to nějak vypadalo, tak si s tím musíš udělat celkem práci, vytisknout to na kvalitní papír, kvalitním tiskem a u rozšíření se nedá nijak zajistit, aby to nebylo podle rubů karet poznat. To musíš mít vyrobenou i základní hru a v případě Jamba, kde je hromada karet a které stojí samo o sobě pár stovek, bych do toho snad ani nešel. To by mě snad ta výroba vyšla dráže než samotná hra.

22.8.2010 21:14:37

Kadaver
Suhlasim, patrim k tym ludom, ktori maju radi veci tip top, co najkrajsie a najdokonalejsie, ale niekomu staci napriklad aj papierik s napisok "krokodyl", a k hraniu jamba mu to staci:)

22.8.2010 21:20:14

to onimko
Tak zrovna v Jambu je na kartách poměrně fest textu, takže mi by tam papírek s nápisem Krokodýl rozhodně nestačil. A nasázet a sjednotit velikostně takovou hromadu karet, pak to nastříhat apod., to si za ten čas člověk na brigádě vydělá i na tu hru a bude ji mít hezčí a ještě navíc za to nevyhodí peníze za inkoust do tiskárny :-)

22.8.2010 22:03:37

Kadaver
Suhlas:)

22.8.2010 22:05:29

Třeba
Já jsem osobně proti míchání herních komponent s různou jazykovou lokalizací, stejně jako polepování originálních karet polepkami. Dá se to vůbec nějak míchat bez opotřebení nálepek? To je ale zas důvod pro nemáme rozšíření k Jambu. Škoda, že je to pro vydavatele asi nevýnosné...
Tím chci říct, že pokud má HankaN i základ podomácku vyrobený, tak bych jí za to vůbec neodsuzoval. Alespoň to má všechno jednotné, tudíž tip top. Druhá možnost je mít základ anglicky.

22.8.2010 23:05:17

To Kadaver 22.8.2010 21:14:37
Já zas nechápu, proč se někteří lidi s radostí věnujou hraní na lesní roh, žehlení, pěstování bonsají, posílání SMS do Superstar, sázení na fotbal, pořádání polárních expedic, hraní Space Hulka a asi tisícovce dalších naprosto nesmyslných činností. Vždyť kdyby místo toho šli na brigádu, tak si za ty peníze můžou koupit třeba novou elektrickou kytaru, windsurfingové vybavení, nebo kompletní sérii deskovek od Reinera Knizii.

Doufám, že chápeš, co tím chci říct... :)

23.8.2010 07:42:04

Husak
To je jasné, každého baví něco jiného. Ale tak nějak okopírování duševního vlastnictví ať už u deskové hry nebo softwaru uplně košér asi není. Ale málo z nás to nedělá.

23.8.2010 07:47:43

sappho
Co se týká softwaru, tak tady je situace trošku jiná - přeci jen je zde určitá masovost a cenová politika je mnohdy poněkud zvláštní.
Zrovna u deskových her, vzhledem k tomu, že se jedná o relativně malou komunitu hráčů a ceny jsou vcelku odpovídající, tak takové chování moc nechápu (tedy domácí výroba dostupných her) a rozhodně to komunitě nepřispívá ;-)

23.8.2010 16:23:11

Kedrigern
Já nikoho nesoudím. Jen tvrdím, že je to stále krádež, ať jsou její důvody více či méně důležité.

23.8.2010 16:43:13

to husak
Chápal bych to, pokud by měla HankaN vyrábění her jako koníček. Pak ať si klidně hry vyrábí, když ji to baví, a ať si pak klidně vyrábí i licencované hry, čert to vem (těch pár lidí se v davu kupujících ztratí). Já jsem akorát narážel na to, že jí ta výroba u některých her podle mě vyjde dráž, než stojí hra v obchodě. Ale chápu pak to zadostiučinění, že se něco podařilo vyrobit a je to hratelné, takže když jí to za to stojí, tak nemám nic proti.

23.8.2010 16:49:16

@ Kedrigern
Rozhodně si nemyslím, že by ceny deskových her byly v ČR odpovídající. Ve skutečnosti třeba pro Američana je to cca poloviční výdaj, protože pro ně není 1 USD jako pro nás cca 20 CZK, ale vzhledem k jejich platu je to asi 10 CZK. Tím vyvstávají celkem zajímavé úvahy - Čeští výrobci deskových her mají teoreticky výhodu "dvojnásobného" zisku a taky to, že i přes dvojnásobnou cenu jsem my čeští hráči ochotni utrácet velkou část svého rozpočtu právě za deskovky. Nicméně ceny opravdu odpovídající nejsou. Alespoň co se mě týče :)

23.8.2010 17:53:12

Havelock
Nikdo neříká, že ceny by nemohly být nižší, nicméně si myslím, že dát nějakých 460 Kč za Jambo není žádná tragédie. Velké hry si kupuju méně často, ale opět, ani těch 1600 nebo 2000 za to, co dostaneš není tragédie.
Samozřejmě můžeme srovnávat kupní sílu ČR vs. USA, ale taky musíš zohlednit poptávku a zde se dostáváme k tomu, že v ČR musí být vyšší marže oproti USA, protože poptávka je daleko nižší a tedy aby byl generován alespoň nějaký zisk, musí být logicky při nižší poptávce vyšší cena, jinak by nebyl prodej deskovek v ČR vůbec rentabilní ;-)

23.8.2010 18:01:50

@ Kedrigern
No podle mě ta marže je ve skutečnosti tak malá, že se divím, že se to prodejcům vůbec vyplatí. Tímto jim přesto vyjadřuji svůj nejhlubší respekt a úctu. A ceny být nějak výrazně nižší ani být nemůžou, protože za to nenese vinu výrobce her ani distributor, nýbrž česká ekonomika. Představme si hry za polovinu jako v USA. Zbylo by vůbec něco pro nás? Těžko. V takovou chvíli by se vyplatil jen export za ten pomyslný dvojnásobek :)

23.8.2010 18:12:13

Havelock
Poněkud mi přijde, že si odporuješ ;-) Z tvého posledního příspěvku mi vyplývá, že ceny jsou tedy přijatelné ;-) Samozřejmě je zde jiná parita kupní síly, ale taky se hry neprodávají za ceny přepočtené z USD(to by ceny byly také někde jinde). Kupní síla je v ŘR samozřejmě nižší, ale to i v rámci EU, takže to si nemyslím, že má smysl řešit... To se můžeme bavit o ceně všeho, ale na druhou stranu ceny určitých služeb jsou nižší a poté můžeme uvažovat kolik by jsi si musel např. platit za zdravotní pojištění, školné atd ;-)
Co jsem chtěl původně říci je, že ceny her vzhledem k českým přímům nejsou až tak tragické (bez porovnání). Hold si nekoupíš měsíčně tři hry, ale jen jednu, nebo jednu ob měsíc...

Sorry za off topic, už bych to nerozebíral ;-)

23.8.2010 18:17:41

to Havelock
Je vidět že o českých vydavatelích a vydávání a výrobě her pro český trh absolutně nic nevíš a plácáš nesmysly. Napřed si zjisti výrobní náklady se vším všudy pro malilinkatý český trh a nesrovnávej to nesmyslně s obrovskými náklady anglosaského trhu.

23.8.2010 21:56:54

ad náklady
napsal jsem to dost nešťastně:
Výrobními náklady jsem myslel veškeré náklady na hru včetně distribuce.

Obrovskými náklady anglosaského trhu jsem nemyslel peníze na výrobu ale náklad, čili počet vyrobených kusů nějaké hry.

23.8.2010 22:00:13

kren
Presne to jsem mel na mysli - clovek se do toho nekdy zamota ;-) Diky!

23.8.2010 22:57:48

Bravo
Nechápu proč ten konfrontační přístup, ale děkuji Ti, žes mě poučil. Není nad to, když z tebe někdo udělá idiota, aniž by se zajímal o to, jak to ten druhý vůbec myslel...

@Kedrigern: pokud bys to chtěl dořešit, napiš mi PM. V tom, co jsi napsal je ukrytá pravda a já se Ti aspoň pokusím vysvětlit, proč si neodporuji ;)

23.8.2010 23:38:40

Vybíráme z Bazaru

Český film - původní edice, perfektní stav!
Český film - původní edice, perfektní stav!
Akt. cena: 399 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas