Jaké lepidlo na podlepení papíru?

Zajímalo by mě, jaké lepidlo byste doporučili, když chci tenký papír (s grafikou) podlepit tvrdším papírem. Konkrétně to potřebuji u něčeho ala vystříhovánka. Natisknu na tiskáně, ale aby to bylo po sestavení bytelné, musím to podlepit něčím silnějším.

Pokud použiju Herkules, tak se mi to dost zvlní a ani zatížení to úplně nazachrání...

PS: Nejedná se mi o tisk na samolepkový papír.
3.10.2012 19:07:19

cartas
Tak s Herkulesem (Herkulem?) jsem nikdy takový problém neměl. Asi ho tam dáváš moc. Vrstvy jím nesmí prosáknout.

Jinak taky lze tisknout rovnou na tvrdší papír. Standardní inkoustová tiskárna natiskne čtvrtku jako nic. Mám to mnohokrát vyzkoušené.

EDIT: Mnohokrát jsem tu četl o sprejových lepidlech. Třeba to je řešení.

3.10.2012 21:11:17 | Upraveno autorem (porovnej)

podlep
Když se kroutí papír, prý je dobré lepit sendvič ze tří vrstev /slabý papír s tiskem + karton + další slabý papír/, což by mělo vyrovnat to kroucení. Ale sám jsem to nezkoušel.

Další možnosti jsou Kores v tyčince (nemělo by v něm být moc vody), Havelockem zmíněné lepidlo ve spreji (to používám já, sice se to taky kroutí, ale oproti Herkulesu výrazně míň), nebo oboustranná lepící páska.

Možností je spousta, záleží i na tom, jakou plochu řešíš, jestli potřebuješ A4 v kuse, nebo něco velikosti např. karty...

3.10.2012 21:56:49

lepidlo ve spreji
Máte nějakou osvědčenou značku, nebo je to jedno?

4.10.2012 08:10:59

ruy

lepidlo ve spreji
..ako som pisal inde - po nalakovani sa mi karty (lepene spejom) rozlepili (jasne ze viem preco :) ) takze na to potom bacha :)
(..odvtedy pouzivam tycinkove lepidlo - polozim na papier s grafikou este jeden papier a plastovou tenkou spachtlou do stran vyhladim cim sa povytlaca aj prebytocny lep (fotopapier tymto aposobom nepotrebuje ani zatazit))

4.10.2012 20:24:59

Podlepenie
Uplne najlepsi, najpohodlnejsi a aj najlacnejsi sposob je tlacit na samolepiace etikety... 100Ks A4 samolepiacich etiket za cca 6Eur je v poho...

5.10.2012 12:11:26 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

cartas
jo, mam, 3M

5.10.2012 12:36:05

merli
Nezkousel jsi timto zpusobem delat treba nejakou vystihovanku? Zajimalo by me, kdyz nalepis samolepku napr. na slabsi ctvrtku a pak naryhujes, a ruzne poohybas, jestli to ta samolepka prezije...

8.10.2012 16:31:30

podlepenie
Neskusal... ale napad je to dobry... Podla mna to prezije ... Zatial som tak robil hlavne karty a hracie plany na MoV... 3M lepidlo je dobre, ale 1) mrte drahe 2) strasne chemnicky smrdi 3) dost rychlo sa minie ... Vydrzi taky meter stvorcovy odhadujem... Inak na podlepenie nepodcenujte obycajne Prit tycinky ... Pouzivam ich na olepenie krabice na hru v kombinacii s Herkulesom a celkom spokojnost zatial...

10.10.2012 10:52:36

Vybíráme z Bazaru

Jak se trollí princezny (CZ)
Jak se trollí princezny (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 hodin

Offcanvas