Hledám pomoc...

Našel by se někdo,kdo by byl schopný vytisknout mi Talisman 3rd? Doma mi to nějak nejde,je to dost velké a docela dost bych ho chtěl. A také kolik by to stálo. Díky...
3.1.2011 20:43:02

Talisman
Jestli můžu doporučit, kup si talisman 4. edice a k němu si vytiskni přelepky, zase tak moc jich není...

3.1.2011 21:36:14

Talisman
Jo jo,já ho mám a také druhou edici,proto bych chtěl ještě tohle,je to moje srdcovka:-)))

3.1.2011 21:41:54

rbx

vance
Ja kdyz neco tisknu a je toho vetsi mnozstvi, tak si to nechavam tisknout v Amosu. Karty na 300gr papir a tenke matne lamino a je to luxusni.

4.1.2011 12:58:38

rbx
To je zajímavé,mohl bys mi k tomu povědět něco víc? A adresu?

4.1.2011 17:35:40

M

rbx
No konečně někdo s vlastní zkušeností, tak se rozpovídej ;-)
Pro představu - já zatím nechal dělat jen posupně několik home-rules balíčků 54 klas.karet u Artscow.com - pro ně není žádná zakázka malá :-) - což komplet i s poštovným vychází asi do 250 CZK (nebo někdy líp v akci). Kvalita tisku dobrá, karty na omak i tloušťku odpovídají standardním kanastovým kartám. Občas mají posunutý ořez +/- 1mm (velikost karet ok, jen tisk a nůž se nepotkaly).
Tak prosím nějak podobně můžeš zhodnotit Amos (spokojenost, minim. objednávka a co tě dalšího napadne) ?

4.1.2011 20:45:03

rbx

M
maji tam malonakladovy digitalni tisk, coz maji i vsude jinde, ale nejak jsem si na ne navykl, takze ani nevim, jestli jsou drazi, nebo ne. Kazdopadne maji na svych strankach formular pro malonakladovy tisk, kam si zadas co presne chces a do mailu ti robot posle cenu. Takhle si to muzes klidne porovnat s Artscow, co vyjde levneji a hlavne pri jakem poctu kusu se ti co vyplati.
Co se tyce orezu, tak jsem tam ted nechaval delat asi 200 malych karticek, kdyz jsem pocestoval jednu hru a +- velikost sedi. Pokud jsou tam rozdily, tak v radu desetin milimetru, nic co by mi vadilo. Ty karty byly bez okraju a bez ramecku, takze presnoust tisku nemohu posoudit, protoze jsem karty zamerne pripravil s 2mm presahem. Jinak karty narezali v ramci ceny, rohy jsem si kulatil sam, mam na to pakovou zakulacovacku.

4.1.2011 23:13:02

rbx

a jeste cena
Naklad: 80
Format tisku: Oboustranne potistena A4/A4+
Material: Krida matna 300g
Pocet lomu: Zadny
Laminace: 1/1 Matne tenke
Cena: 2465 Kc (cena bez DPH)
2958 Kc (cena s DPH)

4.1.2011 23:20:26

M

rbx
díky. Jen tak odhadem (9karet na list) mi to teda vychází dost podobně. Já musím dýl čekat na doručení, ty si čas aspoň krátíš dokulacováním ;-) Ale zase si můžeš definovat rozměr, Artscow menší karty neudělá.
Ještě drobnost: Nemám představu, jak se chová ta tenká laminace - udrží se vyšší balíček karet pohromadě nebo kloužou (podobně jako když jsou v obalech)? Netřepí se hrany používáním?

5.1.2011 07:58:46 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

M
nemam zkusenost s dlouhodobym hranim, ale zatim to vypada, ze to drzi jak helvetska vira, takze problem neni. Prezilo to naprosto bez problemu i to zakulacovani. Co se tyce klouzani, tak ty karty jsou na omak takove prijemne sametove, takze neklouzou.

5.1.2011 10:11:23

M

rbx
Dík, to zní dobře, asi tomu dám šanci ;-)

5.1.2011 16:25:19

Jak tedy na to?
Lidi,co byste tedy doporučovali na tisk herní desky toho Talismanu 3rd? Budou to podle mého soudu dvě A3. Netuším totiž jak to má být velké.

5.1.2011 19:30:46

rbx

vance
hm, tak herni deska je naprd. Uz se to tu resilo xkrat. Musis udelat nasledujici postup:
1. koupit a narezat 2-3mm karton na dily skladaci mapy
2. podlepit to nejakym platnem (kniharskym)
3. sprejovym lepidlem tam nalepit vytistene casti mapy

dej vedet, az to budes mit, udelam to u Duny stejne :-)) Nebo to dej do nejakeho kniharstvi a jen se postarej o to, aby ti to udelali bez mezer mezi deskami.

5.1.2011 19:46:04

rbx
No,mně jde jen o tisk,protože mám doma nádherný kumbál a celou desku udělám jako jeden kus a můžu ho dumbálu ukládat. Jde mi o hraní,ne sběratelský kus. Použil bych tvrdší a možná i komůrkový karton,ten se nekroutí. Lepidlo mám vyřešené. Tak asi takhle,prostě potřebuju ten tisk,s tím totiž nemám žádné zkušenosti. Ale moc dík za ochotu poradit.

5.1.2011 20:09:35

vance
ideální je na tisk vyrazit na ploter - a jelikož to stejně budeš někam zadávat, tak si radši nechej vytisknout 1xA2

5.1.2011 20:17:23

Tisk
Hledal sem tiskárny na netu,ale pro všechny, co jsem se díval je tisk zhruba šesti A3 málo. Beru to tedy rovnou i s rozšířeníma. Jo,takhle 500ks,to by šlo:-)))

5.1.2011 20:54:41

rbx

vance
ja bych to vyresil jako vse, tedy malonakladovym digitalnim tiskem. A format A2 byl bezny.

5.1.2011 21:00:22

Tisk herního plánu
Zkus fotolab, v Hradci vím o cca 3, kde vytisknou cokoliv (A0 na šíř, délka v metrech). Tisknou i na tlustý papír (kam se hrabe čtvrtka, to se nedá srovnat :-) ), nebo na plátno. Dělají obvykle plakáty (kvalita tisku je perfektní, obrázek z jehličkovky si prostě na zeď nedáš), takže proč to nepoužít jako herní plán.
Problém může být cena. Zjišťoval jsem to plátno (představa, že mapu složím do vesty jak Indiana Jones se mi líbila) a vychází to asi na 2700,- Kč/m2. Ten tlustý papír je za polovinu. Na normální papír jsem nezjišťoval, ale tam už to snad bude „lidovka“. :-)
Vzhledem k ceně tedy raději tisknu na normální papír A3 na laserovce a pak to na čtvrtku přilepím, když se sežene alespoň trochu lesklá čtvrtka, vytisknu to rovnou na ní. Zážitek ze hry možná není tak intenzivní, ale 1500,- za homemade herní plán je na mě trochu moc a když na ten svůj převrhnu kafe, tak se nepůjdu věšet na půdu :-)

6.1.2011 08:39:55

to Anderson
Ano, dneska není problém nechat si udělat cokoli (libo mapu na tři milimetry tlustou hasičskou záchranou plachut? není problém, ale bude to stát tolik a tolik desítek tisíc...), ale právě ta cena je ve většině případů limitující... Tisk na plátno jsem taky dost zkoumal a fakt to cenově vychází dost neprůchodně ... S tou cenou si maximálně nechám udělat nějakou svou super fotku jako obraz, ale tisknout tak hrací plány? To fakt asi ne :-)

6.1.2011 09:27:14

Vybíráme z Bazaru

Exit: Lodní deník 1907
Exit: Lodní deník 1907
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas