DiceTower

Zdravim, po tom co jsem se dokopal k tomu konecne dodelat poradnou DiceTower, mel by nekdo zajem o navod? Jestli ma vubec cenu ho psat. Material: 3mm karton, lepidlo Herkules, Barvy: Balakryl, modelarska barva Agama. Plus neco na rampy, aby kostky nerachotily. Fotky k videni u Arkhamu.
17.6.2009 12:33:22

to kody
Před časem jsem se tě chtěl zeptat a pak jsem na to zapoměl. Díval jsem se u Titána na tu tvou Dice Tower a nějak jsem nepochopil smysl polovičního zakrytí toho vhazovacího otvoru. To se ti tam musí blbě házet, když jsi to tak zúžil. Ono se tam u dice towerů naopak někdy dává nahoru takový rozšiřující trychtýř, aby se člověk nemusel přesně trefovat. Jestli bylo účelem to, aby ty kostky padaly na začátek té horní přepážky a některé nepropadly rovnou na druhou přepážku, tak to je naprosto zbytečné - některé propadnou, některé ne a stejně je tam pod tím, ještě jedna plocha, takže z hlediska míchání to podle mne nemá vůbec význam.

16.4.2010 14:16:32

to kren
presne tak! najviac to rachoti o ten dreveny stol..ak niekde vyhrabem kus koberca ci filcu, urcite ku tomu pojde aj nejaka ohrada;) ..zatial je to naozaj ako smahom ruky hadzat, ale desne ma bavi pozerat zvrchu, ako sa tam kocky po ceste dole motaju-dokonale miesanie;) uz sa tesim na prvu kockovacku v MCH!:)

stabilita je na pocudovanie uplne ok, fakt!;) tiez som mal trochu obavy..ale ak do toho nebuchnem rukou popri vhadzovani, nie je ziadny problem..
inak sa to da spravit aj nizsie, zo sirsieho valca ci jemne kuzelove, to by potom ani obcasne zavadenie rukou nevadilo;)

dik..urcite este budem dotahovat, zavesim..

..len to som chcel, ze v porovnani s klasickym DiceTower s tymto nie je ziadna babracka, je to jednoduche, rychle a efektne;)

16.4.2010 14:33:20

to kren
Důvod přepážky,je pouze estetický,prostě se mi to takhle líbí víc.
jinak z vhazovaním není problém,prostě to tam nasypu a nehodím :-),jediný nedostatek je spíše při dopadu kostek v doskočišti,
musím upgradovat nárazovou stěnu,páč sem tam některá kostka přeskočí.Ale ono taky když hážeš v titánovi někdy 20 kostkama,není se co divit..

16.4.2010 14:55:38

to klopčík
No nápad je to dobrý, já až budu doma, tak dám odkaz na fotku Dice Tower co vyrobil můj 11ti letý synátor z trubek od záchodového paíru :). Taky dobrý nápad, má prima technické myšlení. Realizace sice trošku pokulhává, ale je to funkční a na jeho věk je to perfektní - normálně to používáme.

Ještě k té tvojí věži. Já bych to udělal určitě širší a nižší. S tím, že by ta špejle nebyla v jedné rovině jedna, ale při širším válci dvě rovnoběžné a možná bych střídal ty dvě rovnoběžné s jednou jak to máš teď, ať uprostřed není díra až dolů.

16.4.2010 15:34:10

Dice Tower
Vyrábí nějaká firma Dice Tower? Tedy zda si mohu Dice Tower někde koupit, nebo jde jen o fandovský produkt?

14.6.2010 10:32:03

Deth
Určitě vyrábí, ale v ČR jsem to nenašla. Když jsem to kdysi hledala, vím že jsem na nějaké narazila. Stránky už bohužel nevím,ale to určitě najdeš.

14.6.2010 10:33:00

koupě Dice Tower
Já to v e-obchodech hledal u nás snad všude a nenašel jsem nic. Protože nevládnu cizím jazykem, tak jsem v zahraničí nehledal. I tak sappho dík za info.

14.6.2010 11:35:39

Deth
Kdysi jsem taky hledal na našich webech,jestli dice tower někdo neprodává,ale veškeré pátrání bylo marné.Proto jsem si ji vyrobil samo domo a i když ji pořád nemám povrchově dokončenou,tak funguje parádně :-)
Stačil je 3mm tlustý karton a trocha přemýšlení :-)

14.6.2010 12:00:08

Fantastická věž
Protože jsem také začal uvažovat o stavbě vlastní věže, hledal jsem po netu různé návrhy a provedení. Mimo jiné jsem narazil na tento vymazlený kousek o tohle se zkrátka musím podělit :
http://hammerofwar.com/warhammer/dice-tower-warhammer-mordheim-dungeons-and-dragons-fantasy-scenery-mortheim-necromunda-40k/

27.7.2010 23:07:23

Dice Tower
Tak jsem se do toho taky pustil. Dopoledne jsem začal a teď před chvílí jsem ji se slávou dokončil a vyzkoušel (zatím jen kostky...ne ve hře). Použil jsem tenčí krabici z nějakého spotřebiče a polepil papírem 120 g/m2. Použil jsem lepidla Herkules a Kores (Herkules na spoje, Koers na polepení). Rozměry, sklony ploch a jejich počet jsem si vymyslel. Zatím je v bílém provedení. Časem možná přijde barevná úprava. Fotky jsou na schválení (fotil jsem ji s kostkami k Arkhamu , takže tam ji pak možná uvidíte). Už se těším, až se osvědčí při hraní. :)

19.12.2010 21:51:02

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas