3D Tisk insertů

Zdravím všechny milovníky spořádaných komponent v krabici.

To co tu v roce 2019 (Wau!) začalo jako sranda pro zkrácení dlouhých večerů, je teď plnohodnotná akce, která dala inspirovat a vzniknout spoustě dalších podobných tvůrců (a že jich teď je - mmj prakticky všichni vznikly, protože jsem prý drahý :D ).

Jsem rád, že i po těch letech si udržuju vlastní styl a pořád dám raději přednost obří hře, než jedné zrovna teď honem vydané rychlokvasce, která za rok dostane zase další rozšíření.

Eshop nám jede už skoro dva roky a za tu dobu jsme tam už pár tisíc insertů prodali.

https://www.kalkared.eu

Všechny inserty v jednom playlistu:
https://www.youtube.com/watch?v=o2AZRzmEH6o&list=PLFp3QTqBwZoz0rSgAY2zdNUdsVkG8DOES

Dlouhodobé cíle - tedy projekty hodně veliké a pracné:

Andor co nejvíc komplet … až vyjde Frostmarch, dám se do toho
Bloodborne KS Allin
Rising Sun KS Allin
Dark Souls Allin Box - bude to obří plechová bedna těžká jako prase a drahá ještě víc. Ale vše bude v ní.
 

Prosím nežádejte mě o modely. Jsou mým duševním vlastnictvím a nechal sem na nich tisíce hodin práce, aby vše fungovalo tak jak má, děkuju.

27.6.2019 11:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Ji

Vřelé díky za skvělý inzert pro This war of mine. Parádní práce.

 

12.12.2021 19:34:03

Můj ty bože, on už je zase Novej rok! Vánoce byly masakr a všem za to mockrát děkuju! Valí se na vás opravdu obří nálož insertů ještě v tomto měsíci!
Zaměřil jsem se i na některé miniaturní hry jako je Railroad Inc, Maquis, Mountain Goat, Sequoia, GPS, ale i na ty velké hry jako je revidovaná verze Pána prstenů Putování s oběma rozšířeníma,
Galaxy Trucker nová verze,
Harry Potter: Obrana proti černé magii,
Tapestry s oběma rozšířeníma,
Firefly mám doma hotovou novou verzi, která je i prodejná pro normální smrtelníky,
Divukraj se 3 rozšířeními (snad)
Revidovaný Scythe pro Legendary box, ale i pro základní krabici (možná s pomocí Fenris krabice).
Dune s oběma rozšířeními
Dunu Imperium s rozšířením Ix.
Ve skutečnosti už existuje asi 90% hotového insertu pro Bitoku, které u nás mají brzy vydat rexíci :)

A další a další!

Nestíhám to, jsem zavalen a to už na to nejsem sám, protože papíry a fotky na shop pro vás již přes půl roku připravuje má drahá polovička, které - ačkoliv vím, že si to tu nikdy nepřečte :) - tu tímto nekonečněkrát děkuju, protože bez ní by se to na této stále rostoucí úrovni nedalo dělat. 

Ještě pár měsíců a bude to totiž už 3 roky, co tu s vámi Kalkared je. Uteklo to jako voda. Od té doby se toho hodně stalo a ještě více se toho stane! A já se na to snad už ani nemůžu těšit více!
Jsem rád, že moje aktivita v lidech probudila chuť do funkčních insertů, a už hodně z vás přišlo na to, že si lze deskovky užívat i jindy, než jen při hraní samotném. Osvěta však zdaleka nekončí a ještě to musíme naučit spousty dalších hráčů, pro které je zip-pytlík a bordel v krabici vším :)

Do Nového roku všem přeju na stole jen ty nejlepší deskovky! A když už to nebudou ty nejlepší, tak je aspoň mějte rádi, je to koníček, který si zaslouží být milován a veleben :)

Ahoj zase příště.

 

EDIT: Jo a kdybyste chtěli, aktuálně na bazaru dražím můj uplně první insert na Firefly, který je příšerně over the top a nikdo normální by si ho za takové peníze nevyrobil ani nekoupil. Dal sem ho od stovky :) Bude tam už jen pár dní!

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

4.1.2022 14:26:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Bylo by nějaký bližší info k tomu Scythe do základní krabice? Na to už dlouho čekám a co jsi před časem psal že bude, tak jsem se jinam nepoohlížel a věřim v parádní práci jako třeba u Marsu.

9.1.2022 12:39:07

@PetrPB Ahoj, nebudu nic slibovat. Mam pred sebou minimalne dve priority, ktere budou snad do konce pristiho tydne hotove.

ale kdyz uz se tu bavime o tom, jak bych ten insert mel koncipovat? Do zakladni krabice nacpat prvni dve rozsireni a Fenris frakce udelat do Fenrise?

nebo tam mam nacpat vse i za cenu trochu zvedleho vika?

moznosti je hrozne moc a budu rad, kdyz mi nekde rekne jak by se mu to libilo :)

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

9.1.2022 13:33:45

Za mě určitě pokud možno bez zvedlého víka, samozřejmě s kartami v obalech a ideálně Fenris samostatně, pokud by se tedy vše ostatní vešlo do základní krabice bez zvedlého víka. Otázka, co modulární plán.

9.1.2022 13:40:42 | Upraveno autorem (porovnej)

@PetrPB Modularni plan, jestli, tak do Fenrise.

obaly jsou samozrejmosti, otaznik se mi vznasi nad rozsirujici deskou…

ja to vymyslim, jen to nebude hned…

9.1.2022 16:58:26

Včera dorazil Bios: Origin, nezbývá než se zeptat @Khalashnikovf, zda se rýsuje insert pro komplet trilogii BIOS ? ;-)

I když si myslím, že to bude oříšek :-DDD

18.2.2022 22:38:26

@Bandy75 řešíme to :)

bohužel nejde použít ani jedna z krabic univerzáljě, protože se navzájem vylučují.

Aktuálně rozjíždím menší akci s “novou” metodou skladování velkých her, tak tohle na to taky zkusim :)

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

19.2.2022 07:33:29

Ahoj @Khalashnikovf ,

nemáš v plánu něco podobného na Tiny Epic hry viz odkaz? 

Popřípadě by bylo super i něco takového na nové Tiny Epic Dungeons (na dílky podzemí, případně i nějaká hráčská deska by byla pecka:-)).

Díky za info.

https://www.etsy.com/listing/1131664927/epic-interlocking-large-card-trays?click_key=eaccad61c9b6820e4ef4df51fe734ba66674fc73%3A1131664927&click_sum=2cc52dc6&ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=tiny+epic+dungeons&ref=sr_gallery-1-18&organic_search_click=1

8.3.2022 12:40:56

Ahoj @Joee33 ,

na Tiny Epic Dinosaurs už insert mám a ano, rád bych udělal defakto celou sérii. Jen ty hry je dost problém sehnat. Pokud bys byl ochoten půjčit, zpracuju jako vždy pro ostatní :)

Co se různýách hráčských desek atd týká, moje motto je, že to nesmí z krabice ven. Buď se to do krabice vejde a pak všechno dobrý, nebo to nebude. Mám v hlavě nějakej nápad jak udělat super skladný rámečky pro tyhle různý mapkový hry. Zatím o tom mluvit nebudu, abych neslibovali hory doly, ale třeba by se tam taková varianta vešla i za cenu mírně přizvedlého víka (to je otázka).

Napiš a můžeme se domlut na lecjakém insertu :)

9.3.2022 07:32:42

@Khalashnikovf - právě jsem teď přemýšlel o insertu na nově pořízené Tiny Epic Pirates, vzhledem k lodičkám by se nějaký ten insert hodil. Ale zase ta malá krabička je už i tak dost našlapaná a nejsem si jistý, jestli by se tam prostor pro insert ještě našel.

Jinak z Tiny Epic… série mám:
#Malé velké galaxie s rozšířením #Malé velké galaxie: Do neznáma 
#Tiny Epic Pirates a #Tiny Epic Pirates: Curse of Amdiak 

Jestli chceš, můžeme se nějak domluvit (třeba přes soukromé zprávy). Galaxie podle mě ani insert nepotřebují, tam stačí na každého hráče jeden malý pytlík a i s rozšířením (navíc vše obalené) se to bez většího nadzvednutí víka do jedné krabičky asi nenacpe.

Piráti viz výše a i s rozšířením do jedné krabičky je podle mě taky nereálné.

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

9.3.2022 21:50:42

Čauvec :)
Snažím se tu moc nedávat jeden příspěvek za druhým, abych pořád někde nevyskakoval, ale už nějaký ten čas uplynul a tak se s vámi podělím, na čem všem jsem pracoval, pracuju a budu pracovat.
 

Od posledního updatu jsem dokončil inserty pro:

Divukraj - na výběr je z verze pro hráče, kteří již vlastní Zvonkobraní (Bellfaire), a kteří jej nevlastní (je tam extra výplň, aby to zapláclo prostor těm, kteří hru chtějí skladovat na stojáka).

Bitoku - nádherná hra a insert je, no pochválím se, taky nádhernej. Jsem s ním nadmíru spokojenej a je hlavně extrémně užitečnej během hry samotné.

Railroad Ink - ono se to může zdát jako kravina, ale když si můžete v klídku do jedné krabičky vyskládat asi 30 kostek, tak je to jednoduše super!

Carcassonne Allin v4 - byl to boj, dostal sem cepung, ale poučil jsem se z něj a napravil jsem neduh, který měla verze 3. Všechny komponenty mají své místo a už to tedy není jen skladiště, ale i použitelný insert. Vejde se do něj dohromady asi 430 dílků a prostě a jednoduše všechna rozšíření. A to vše za cenu víka zvedlého jen o cca 8mm!

Útulná doupata - o hře se všude mluví horem dolem a já měl i možnost spolupracovat na tvorbě tohoto insertu. Více informací bude na jiných kanálech. Insert je každopádně povedený a mám z něj radost :)

Duna: Impérium + Iks rozšíření - na tuhle krabici jsme čekali hodně dlouho! I po rozšíření je krabice sotva poloprázdná a proto jsem se rozhodl vyplnit pouze originální papírový insert. Stačilo to a aspoň tam vše drží jak zatlučený.

Inserty pro malé hry Mountain Goat, Sequoia, či GPS - i v těhle malých krabičkách se dá udělat za pár korun pořádek!

 

Aktuálně pracuju na:
Scythe Legendary Box v2 - Od vydání první verze uteklo už hodně vody a od té doby jsem nabral zkušeností dost na to, abych věděl, jak to udělat levněji aniž bych tratil na vizuálu, či kvalitě.

Scythe Core Box - Ne každý doma má Legendary krabici a ne každý nutně potřebuje kdejakou hovadinu, která k té hře vyšla :) Pokusím se dostat celou hru základu, invaze, titánů a Fenrise do základní krabice hry. Určitě se tam nebude vejít rozšířující deska či modulární deska.

Co chci do budoucna:

Reichbusters, Catan druhou část, Catan Allin v Bigboxu (to bude masakr), a další a jiné. Zatím je to v otazníku. Na stůl mi přistáli Tajuplné říše, kde by se nějaké prosté roztřídění karet slušelo. A hlavně teda, mám v čekačce obě krabice Dark Ages a je tu jistý cíl to dostat do jedné krabice (masakr to bude).
Láká mě možnost udělat inserty na všechny možné Tiny Epic krabičky, ale to je zatím ve hvězdách a počkám spíš ,až se mi lidi ozvou s konkrétní debatou na toto téma.

Jo a na stole mi leží Spirit Islad s dvěmi rozšířeními… a tak nějak divně po mě pošilhává.. co asi chce, že?

Tak zas někdy! :)

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

20.3.2022 18:29:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím všechny příznivce spořádaných deskovek!

Koukám, že už to jsou zase 2 měsíce od mého posledního vylévání si srdíčka. Tentokrát je rozhodně o čem mluvit :)

Nějaké nové inserty:

  • Scythe Legendary Box - to není tak novinka jako spíš optimalizovaná reedice. I tak je to geniální insert, bez kterého bych na Scythe už jinak nesáhl.
  • Café - tohle je překvapivě dobrá hra s pěknou stylizací a tématem.
  • Jízdenky, Prosím! Mini a Maxi - Jeden insert pobere Londýn a New York, druhý insert pobere Ameriku, Evropu a Asii.
  • Nájezdníci ze Skýtie - trochu mě mrzí, že se mi už nepovedlo rozdělit misku se surovinama jako vždy na dvě, ale ten pytel s lootem tam v té krabici hrozně překáží. Zato jsem tam ale připravil mikro mističky pro každého hráče, aby se jim nerozkutáleli ty prímově navržené kulaté suroviny (koho todle napadlo … ).
  • Impérium: Dějiny a Legendy - Dvě barvy, dvě hry, dvojí značení národů a typů karet. Dvoje krabičky surovin. Prostě Kalkared klasika
  • Odhodlaní - V základu je verze pro Normandii a Afriku. Ale lze si to pořídit i jako verzi pro Reinforcements, kde jsou pořadače i na ty velké obalené solo karty.
  • Vzhůru do hor - Insert je skladbou dvou krabic na suroviny a hvězdičky a spousta malých držáčků na všechny ty dílky, které se podkládají přímo na hrací desku.
  • Root Allin včetně Marauders - Tohle je hit letošního jara a opět platí, že bez tohodle insertu bych na Root nikdy nesáhl. Zejména po Marauders se z toho stala přehlídka tří milionů barev figurek, karet a žetonů a to doma nechci.
  • Tiny Epic Dinosaurs - už kdysi jsem ho vyvinul, teď jsem to jenom oprášil a nahodil taky.
  • Twisted Fables Collectors Edice - Tohle ještě není nahozené, ale je to vyrobené a testované. Stačí natočit, nafotit a nahodit.
  • Sagrada Allin - insert má místo i pro poslední rozšíření Glory, které teprve vyjde. Stejně jako Fables, bude teprve nahozen - snad tento víkend.

Co do kreslím do budoucna: Aktuálně mi na stole už nezdravě dlouho leží Spirit Island včetně všech rozšíření a kamarádovi jsem to slíbil, takže na ten se budete moci těšit asi teď v nejbližší době. No a protože teď pojedu na jeden Con, tak si tam doufám zahraju i Dark Ages a u nich je v plánu zcuknout obě krabice do jedné (a pokud to nepůjde, tak alespoň udělat nějakou odlehčenou verzi, která pomůže roztřídit ty žetony a hráče v rámci již existující krabice). No a obecně chci oprášit prakticky všechny designy (jako například nikdy nezveřejněnou Pragu Caput Regni, která nebyla špatná, ale něco tomu chybělo)…. A pak tu na mě mrká Brasil, Kanban, Barrage… všecko sem to slíbil a nemám na nic čas… 

A proč nemám čas? Protože otevíráme kavárna řezanou deskoherním klubem, prodejnou a výrobnou! Uf…

Zatím nebudu říkat nic moc víc, ale otvíračku cílíme na 1.7. a bude to fajn :)
Jako vždy to budeme chtít dělat trošku jinak a uvidíme jestli to i zvládneme. Otevíráme v Liberci, přímo v centru co by kamenem od MyForum dohodil (doslova). Všichni jste zváni a více informací bude k nalezení snad už brzo na webu Kalkaredu.

(víc jsem k tomu napsal na Kalkaredu: https://www.kalkared.eu/nase-novinky/novinky-o-kalkared-a-letni-provoz/)

Tak se tu zas mějte a příště třeba už u nás :)

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo

19.5.2022 07:54:16 | Upraveno autorem (porovnej)

@Khalashnikovf 

Twisted Fables Collectors Edice - Tohle ještě není nahozené, ale je to vyrobené a testované. Stačí

bych rad videl 

9.6.2022 19:13:35

@paladin91  Ahoj, měl sem teď dlouhou odmlku, byla dovča a příprava na otevření herny/kavárny/obchodu.

A teď už to tu zase začnu nahazovat plynule :)

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

20.6.2022 09:45:07

@Khalashnikovf tak napis az to nahodis , Ja to pravidelne nesleduju 

20.6.2022 20:15:53

Přátelé, svět se zbláznil, nic nestíháme, ale celý provoz Kalkaredu se nám přesouvá do nově otevřených prostor kavárny :D

Je to celé divoké, punk a chaos, ale v sobotu odpoledne, asi v 15:00 otevřeme a budeme hrát nějaké deskovky.
Tímto vás nezvu, ale když budete mít cestu okolo, stavte se, dejte si kafe, či limču a pokecáme :) (Jánská 868/8, Liberec).

Víc informací bude teď na facebooku https://www.facebook.com/cafedvekostky .

Pište mi když tak tam, ať to tady nespamujem.

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo
www.facebook.com/cafedvekostky , Deskoherní klub a kavárna

10.7.2022 19:41:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Koukám, že už sem tu nebyl ani nepamatuju. Čas letí a nic nestíháme. Tak nějaké ty novinky, že:

Architekti Západních království ve sběraetlské krabici.

https://www.youtube.com/watch?v=XYL-FcF6szM

300 - Země a voda

https://www.youtube.com/watch?v=9OoXLztiUp0

Bylo nebylo

https://www.youtube.com/watch?v=7ibZKGsPbbk

Parky + rozšíření

https://www.youtube.com/watch?v=6IWwqAICtdE

Válka o Prsten + rozšíření

https://www.youtube.com/watch?v=JCg6aDlO6b8

Karak Allin

https://www.youtube.com/watch?v=OksNYnes0FU

 

Něco k insertům: Architekti jsou z mé oblíbené řady a už se těším, až to celé završíme Vikomty. Pak mám takový další menší plán… ale to musí počkat dokud … no nic :)

300 a další malé inserty, nikdy sem takové inserty nedělal, nicméně teď jak máme tu kavárnu, je potřeba ty hry taky nějak rovnat a holt občas něco stihnu i nahodit, spousta insertů se tu nejspíš nikdy neukáže, protože na to prostě není čas, nebo nemají smysl

Parky: mno, holt stále platí, že karty musím mít obalené a to v originále, ani po úpravách, nešlo. A tak jsem udělal pár takových krabiček pro snazší život.

Válka o Prsten. Tohle je už letitej insert, ale už mě lidi tolik bombardovali, že sem nemohl otálet a prostě jsem ho doladil.

Karak … mno, to je storka sama o sobě, ale shrnu to tak, že tu hru máme v kavárně, lidi ji chtějí hrát a já ji chci mít srovnanou. Poprvé po 3 letech jsem se podíval na internety, že bych k tomu ten insert koupil, poté, co jsem zjistil, že je nabídka přinejlepším průměrná, tak sem si ho jako vždy udělal po svém a tak se nám do toho našeho vejdou i skládané mřížky s celkovou plochou 12x12 dílků. Je to obrovské a pořád si to můžete v klidu uklidit do krabice se hrou :)

 

Projekt kavárna běží, zatím bych řekl vcelku úspěšně. Každý den nám tam přijde ta či jiná skupinka lidí si něco zahrát. Kafe je dobré, pívo taky :)

Byl u nás i pán z Říše her a něco o tom napsal: http://www.riseher.cz/cafe-dve-kostky/

Aktuálně k dalším insertům.

nezdravě dlouho tam na mě koukají následující hry:

Tekhenu s rozšířením, Dark Ages double box, Spirit Island komplet. Saint Petersburg, Za hranou, … a určitě se najdou další ale už sem je raději zapomněl …

Tak zase někdy někde zdar.

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo
www.facebook.com/cafedvekostky , Deskoherní klub a kavárna

14.9.2022 08:57:29

Je tu tolik vláken o 3D tisku, že nevím, kam to napsat :) četl jsem spoustu diskuzí o tom, jakým softwarem na 3d modeling začít,co je nejlepší, co je nejvíc user friendly atd. Mě zajímá, jaký program je nejlepší a nejjednodušší na modelování čistě insertů, to znamená krabičky, víčka apod… žádné figurky,ozubená kolečka a strojky. Fakt jen na inserty

26.9.2022 19:35:09

@Infidus Jakožto začátečník v 3D tisku ti mohu s klidným srdcem doporučit https://www.tinkercad.com/

Pro soukromé použití zdarma, na inserty z mého pohledu dokonalé ;-)

26.9.2022 22:01:38

@Infidus  Hele ve skutečnosti jde o to jak ty inserty chceš kreslit a jak moc to chceš mít pod kontrolou. Rozdíl je mezi hranatou krabičkou a propracovanou krabičkou.

Můžeš začít na hranatých tvarech bez jediného zkosení či odlehčení.

Ale propracovat se můžeš až k tomu, že si kontroluješ defakto každou taženou strunu na každé krabičce - k tomu se třeba blížím tak nějak já.

Jinak hlavně bacha na komerční záměry a použitelnost toho software pro takové účely.

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo
www.facebook.com/cafedvekostky , Deskoherní klub a kavárna

27.9.2022 08:03:18

@Khalashnikovf Já to chci jen pro sebe, nikde to prodávat nebudu, jen mám několik her, u kterých není na stažení STL a tak jsem si říkal, že bych si zkusil něco vymodelovat. Zkoušel jsem Fusion360, ale přišlo mi to zbytečně komplikované. Je pravda, že jsem tomu věnoval asi 3 hodiny jenom na vyzkoušení, ale nepřišlo mi to vůbec intuitivní

27.9.2022 08:21:41

@Infidus Fusion patří rozhodně mezi ty nejintuitivnější CADy na trhu. 3 hodiny tomu nestačí. Je potřeba tomu dát doslova stovky hodin a pokud chceš bejt fakt dobrej, tak je to full time job.

Hele, pokud máš doma iPad novější a pencilku, můžeš zkusit na něm Shapr3D, mam dojem, že je i na Widlích. A to je hodně jednoduchej CAD, kterej funguje dobře pro lidi bez konstruktérskýho vzdělání. Bohužel pro konstruktéra je nepoužitelný, ale tobě by se to mohlo líbit :)

 

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo
www.facebook.com/cafedvekostky , Deskoherní klub a kavárna

27.9.2022 11:40:12

@Kalasnikov Ahoj je nějaká šance že by jsi udělal insert na Pád nebes (od lišky i s rozšířením)? 

17.10.2022 16:00:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@GeneralX , mno pokud by mi to nekdo pujcil a jeste lepe i naucil :)

Liberec?

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo
www.facebook.com/cafedvekostky , Deskoherní klub a kavárna

17.10.2022 18:40:32

Vybíráme z Bazaru

Comanauts
Comanauts
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas