HraHra

Hradecké hraní na víkend 26.2.-27.2.2011 v Jakubčovích v kulturním domě. Všechny zveme a rádi Vás uvidíme.
Pro více informací o této akci nahlédněte do kalendáře akcí, kde nalezte vše potřebné.

Hry, které se HRAní zúčastní:
Vládci podzemí, Puerto Rico, Poštovní kurýr, Vikingové, Továrník, Galaxy Trucker, Mořeplavci, Osadníci z Katanu, Osadníci z Katanu - Města a rytíři, Vysoké napětí, Arkham Horror (CZ), Pandemic, Shadow over Camelot, Yaspahan, Le Havre, Pilíře země, Sankt Petersburg, Alhambra
Bang, Dobyvatelé vesmíru, Bláznivá zoo, Dominion, Citedala, Citadela Temná země, Dixit
Aktivity, Dostihy a sazky, Člověče nezlob se a pexeso :-)
3.2.2011 22:24:25

HraHra - jídlo
v průběhu víkendu je v naši vesnici k dispozici obchod pouze v sobotu od 7-11h, jinak hospoda v sobotu od 16h a v neděli to nebývá pravidelné. Takže pokud se k nám chystáte na delší dobu, tak jídlo svoje nebo jste odsouzení k cestě do Opavy :-)

3.2.2011 22:31:37

Zúčastním se
Pokud nebudu nucen nikam odcestovat a budu se mít na místo určení jak dostat, tak určitě přijdu:-) Snad tato akce vyjde a přijde co nejvíce lidí.

4.2.2011 08:33:41

Další hry
Pokud se mi to nepokazí tak by měly přibýt taky:
Carcassonne (a mrtě rozšíření, viz můj profil), Battlestar Galactica + Pegasus, Nalož a jeď, Ušáci a paroháči, Domaine (homeshmade), Peloton, Hrady, Fantom staré Prahy, Lovci pokladů a možná další.

4.2.2011 10:28:25

Peloton - jedeeem:)
Ty jo peloton jsem hrál naposled jak jsem měl deset let, jestli to je ta hra co si myslím tak musíme zahrát:-)

4.2.2011 10:44:14 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Jestli se nám podaří někde alespoň na chvíli dát děti, tak přijedem. Pokud ne, pokusím se přijet aspoň já a manželka by musela doma hlídat.

4.2.2011 11:10:20

Peloton
myslím tenhle: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/peloton-1928/

NEmyslím tenhle: http://boardgamegeek.com/boardgame/3330/peloton

4.2.2011 11:31:00

HraHra
Pokud budu v Opavě, tak se zúčastním.

4.2.2011 11:34:58

hrahra
no jo, já tam budu určitě :-)

4.2.2011 23:07:27

Hry
Vypadá to, že v sobotu odpoledne určitě dorazím a se mnou snad i manželka. Takže jestli mám vzít něco z mých her, dejte vědět, jinak něco vyberu podle sebe.

23.2.2011 11:36:12

skyfire
Tak pochopitelně hlavně ty, které tu už nejsou napsané.
Já osobně bych si rád zkusil Cyclady, Small world nebo Euphrat a Tigris a tady se radši zastavím, protože jednak nevím jaké máš přepravní kapacity a jednak už teď začínám počítat hry, které nestihnu zahrát a bude mě to mrzet :-)

25.2.2011 11:12:36

skyfire
Teď mi ještě Zdeněk říkal, že by si rád zahrál Nexus Ops, když to máš v češtině.

25.2.2011 11:30:21

Hry
No auto pobere klidně vše co mám doma. Ale je fakt otázka, kolik se toho stihne. Ještě vezmu každopádně Cestu kolem světa za 80 dní, což je parádní odreagovačka až pro 6 a uvažuju o Chvátilově Civce, ale ta je zase složitá a dlouhá. No už aby by byl zítřek, nemůžu se dočkat. Nejpozději ve 14 hod. jsme tam.

25.2.2011 11:39:51

Autobusy
Přímý autobus z Opavy do Jakubčovic jede v sobotu 12:40 a v neděli 11:20 oba od východního nádraží.
Zpáteční přímý jede v neděli 12:58 a 17:42.
Z Jakubek jen do Hradce (dál busem nebo vlakem): 15:42 oba dva dny.

skyfire: chvátilovu civku máme, myslím, že jedna stačí :)

25.2.2011 11:53:23

cheaterovy hry
Space Alert, Civilizace, Agricola, rozšíření Galaxy Trucker, Osadníci Námořníci, Osadníci Atlantis, Jambo, Throught the Ages

25.2.2011 11:54:48

nové hry
No nějak jsme tady nedopisovali co všechno ještě přibylo - takže ta chvátilova civka , zooloretto, caylus, fauna, je toho fakt hodně i ta cesta kolem světa, space alert - na to jsem zvědavý kooperativka, kde vám hru řídí cd :-) atd... nová civilizace , cooloretto, teď z hlavy už mě nic nenapadá, takže pokud budete chtít něco vzít a nechce se vám s tím tahat, tak to tady napište.

25.2.2011 12:24:23

jídlo a nádobí
nezapomeňte si vzít nějaké to pití a jídlo. Hrnky,lžíce atd.jsou k dispozici

25.2.2011 12:26:12

Doprava
Pokud bude mít někdo zájem, tak si můžu trochu zajet a můžu ho z Opavy vzít. To samé platí o cestě zpět. Jak jsem psal, v sobotu pojedu odpoledne mezi 13-14 hod. a zpět kolem 23 hod. No a ještě mě napadlo, že když manželka nemůže v sobotu (bude hlídat děti), tak v neděli už by jsme snad nějaké to hlídání sehnali, tak by jsme mohli přijet ještě v neděli a oba, ale to s ní ještě musím probrat.
A doufám, že tam nebude kosa jak venku a bude tam trochu vytopeno :)

25.2.2011 12:29:22 | Upraveno autorem (porovnej)

turnajek
Jo jinak trenujte poštovního kurýra. Mezi 16-17h vypukne v této hře turnaj :-) kde hlavní cenou je hra-Cesta kolem světa za 80 dní... Startovné nejspíš 30kč

25.2.2011 12:30:17

Poděkování
Ahoj, všem velice děkujeme, že se zúčastnili. Doufáme, že jste se o víkendu bavili tak jako my :-)
Třeba se nám podaří i ročník druhý :-)

28.2.2011 14:25:51

Má účast
Víkendová akce HraHra byla opravdu povedená. Zůčastnil jsem se ji v sobotu od 14 do 23 hod. a fakt by mě nenapadlo, že do malé vesničky (dle mě cca. 600 obyvatel) uprostřed lesů 20 km od Opavy dorazí přes 30 lidí. Zhruba polovina byla hardcore nadšenců a zbytek byli místní (hlavně děti s rodiči). Hry dodali samotní účastníci a bylo jich tam dle mě kolem stovky. Některé už opravdu archivní kousky a netušil jsem, že i za komančů vycházelo tolik deskovek. Tak a teď ke hrám co jsem si zahrál.
Začal jsem hrou Nalož a jeď, o které jsem si četl a chtěl jsem ji zkusit. Hra je to jednoduchá, rychlá a zábavná. Žádné taktiky a strategie, prostě super hra třeba na párty. Bavila mě a kdyby se naskytla možnost jako kámošovi, který ji tam donesl a říkal, že ji koupil v Tescu ve výprodeji za 99,- tak bych určitě neváhal.
Pak jsem zase já zaučil pár lidí, co chtěli vyzkoušet SmallWorld.
Následně se rozjel turnaj v Poštovním kurýrovi, kterého jsem se neúčastnil a tak jsme s pár lidma co taky nehráli dali rychlovku Trans Europa. Taky jedna z jednoduchých, ale zábavných her.
Poté si pár lidí všimlo, že jsem dovezl Cyclády, tak jsem opět učil a poprvé měl možnost si je zahrát v 5 lidech. Bylo to super a dražba v 5 je fakt nejlepší.
Poté byla zase chuť na něco jednoduchého, tak jsem zkusil Lascaux. Tuto hru jsem znal jen z obchodů, kde je často k vidění. No je to taková velice jednoduchá blbůstka. Více méně o velké náhodě. Podle mě pro děti dobré, zahrály by to už snad i 4-leté děti. Pro mě docela nuda.
Pak si tam jeden špunt chtěl zahrát Citadelu, tak jsem si s ním s kámoškou zahráli ve třech. Mě Citadela strašně baví, i když s kámoškou, která ji moc neholduje a taky neumí předpokládat a blafovat a s tím špuntem, který měl obrovskou radost jen z mordýře a žoldnéře, protože mohl zabíjet a bořit to nebylo zrovna ono. Ale i tak jsem se bavil.
Pak jsem se opět dostal k možnosti zkusit si hru, kterou jsem si už dávno vyzkoušet chtěl a to hru Mořeplavci. Hráli jsme v 5 a při vysvětlování pravidel vypadala hra neskutečně složitě. Při hraní se to ale vše utřepalo a tak hrozné to zase nebylo. Hra je to zvláštní. Neskutečně mnoho možností a variabilita hry je velká. Díky rozmanitému plánu a plno různých žetónku, které se na něj náhodně rozmisťují bude každá hra jiná. Na druhou stranu jsem v tom neviděl žádnou taktiku a strategii, protože předpokládat co zahraje soupeř je dost obtížné. Dále si nedovedu představit jak tuto hru hrají 3 hráči, to si podle mě každý bude hrabat na svém písečku a to bude nuda. Hra mě bavila, ale je hodně lepších her. Ale je to jen hodnocení po jedné hře, chtělo by to zahrát víc krát.
Poté jsem si zkusil Dixit. Už jsem to psal, hry tohoto typu nemusím, ale chtěl jsem to zkusit, když je to hra roku a takový hit. No a ono to fakt není špatné. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo a na párty nebo pro lidi, kteří deskovky nemusí je to ideální hra. Na druhou stranu tahle hra musí logicky trpět tím, že se prostě časem ohraje, protože jsou tam pořád stejné kartičky a když by ji měli hrát pořád ti samí hráči, tak fakt nevím jak by to vypadalo. Ano, jdou vydávat pořád nové a nové karty, ale kdo to má platit? Za pár karet, pár kartónových destiček a 6 dřevěných panáčků platit 600,- to je zlodějina. Ale hra to fakt není špatná a příjemně mě překvapila.
No a na závěr jsme dali ve čtyřech Cestu kolem světa za 80 dní. Už byl pozdní večer a tato nenáročná, ale strašně zábavná hra byla v tomto čase, kdy už začala padat unáva ideální.
Akce pokračovala i v neděli, ale to už jsem se věnoval rodině a dětem a využil pěkného počasí a tak jen smutně probíral co vše tam bylo a já si to nestihl zahrát (Battlestar Galactica, Arkham Horor, Space Alert, Sid Maier´s civilization, Galaxy Trucker, Caylus atd.), ale vše to jsou delší hry a vše se stihnout nedá. Snad někdy příšte.
Na závěr velký dík organizátorům za perfektně provedenou akci, která se určitě vydařila.

28.2.2011 14:43:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Fotky
Uploadnul jsem fotky co jsem nafotil. Je to v raru a stahování je free. Tady je link : http://leteckaposta.cz/904606112

28.2.2011 17:26:48

Legen- počkejte -dární!
Fakt supr akce, za těch víc než 30 hodin na nohách (na židli) a narušení pitného i jídelního režimu to stálo!

Z Cyclád jsem byl zmaten, a tak jsem skyfirovi umožnil až přespříliš hladké vítězství. Zato ve Small worldu jsem jak pověstná tichá voda podemlel všechny a vyhrál ;) Druhé místo v turnaji v Kurýrovi (první porážka až ve finále) taky nebylo špatné, i když bez ceny :)
Cheater nás perfektně povodil za nos ve Stínech nad Kamelotem - "Teď kdyby byl Martin zrádce, tak by tam mohl dát katapult a vyhrát." - "No, tak já ho tam dám."
Po Meierově Civce od 3 do 7 ráno jsme dali odpočinkový Carcas s pár (asi 5) rozšířeníma, v obou hrách jsem bohužel vyhořel jak papír :(
Atd. atd.

Velký dík Zdenovi a Zuzce/yetince za vymyšlení a provedení, těším se na další ročník! Dík všem, kdo donesli hry a taky dík za fotky!

1.3.2011 09:29:11

HraHra
Krásná akce, už dlouho jsem na žádné akci nejel nonstop přes noc. Co se her týče, tak:
- Cyclady se mi moc líbily a hra mě utvrdila v přesvědčení, že jí prostě musím mít.
- Meierova Civka je zajímavá hra a dost mě bavila ale asi si ji nepořídím. Stále u mě vede Vláďova Civka.
- Shadows over Camelot mi moc nesedly, příjde mi, že hra je "zlá" ve smyslu, že hráčům vůbec nedá šanci vyhrát. Asi zůstanu u Arkhamu a BSG.
- Carcass jsem tradičně prohrál na plné čáře, i když se mi občas povedl dost dobrý tah. vzhledem k tomu, že Carcass není hra, ve které vyhrávám tak jsem se rozhodl škodit soupeřům jak nejvíc to jde bez ohledu na body. O celekm slušném úspěchu mojí strategie určitě vypovídalo asi 5 cizích figurek, které jsem měl ve svém držení na konci hry díky věžím.
- Tři hry Dobyvatelů ve dvou kdy jsem pokažde zvítězil s 43 body byly taky povedené.
- Ještě se musím zmínit o hře Galaxy Truckera, kdy jsem s Enterprise (loď IIIA) doletěl s jediným upadnutým dílkem zatímco ostatní nedoletěli vůbec (3 protihráči) nebo jen s menší polovinou lodi. Díky tomu jsem také vyhrál s celkem velkým rozdílem v kreditech oproti ostatním.

1.3.2011 13:22:54

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas