Oathsworn: Into the Deepwood

Dnes začíná KS na tuto kampaňovou deskovku, inspirovanou hrami Gloomhaven a Kingdom: Death Monster. Měla by být přístupnější a s výraznějším důrazem na příběh (ten je v celé délce namluven).
Kampaň je znovuhratelná a měla by být dokončitelná za 15 sezení (zvlášť pokud se člověk bude ochoten smířit s prohrou v boji).
Hra obsahuje mechanismy, jak se vypořádat s tím, že hráči přicházejí a odcházejí:
1. Chybějícího hrdinu lze nahradit zjednodušeným archetypem, který ale plní funkci daného hrdiny (př. kněz -> léčení). Obzvláště důležité pro solo hráče.
2. Zvyšování úrovně je vázané na kapitolu, dá se tedy jednoduše a vyváženě úroveň skupiny dohnat dle tabulky.
3. Příběh každé kapitoly má krátké shrnutí.

KS: https://www.kickstarter.com/projects/shadowborne-games/oathsworn-into-the-deepwood
Je zde kosmetický bonus pro podporovatele v první den (do 9.10. 17:00).

Diskuse zde: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/oathsworn-into-the-deepwood-9455/diskuse/pred-ks-info-21775/
8.10.2019 14:09:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@Melandor @Xira Dera 

Já Vám to můžu vzít. Pokud by někdo ještě něco potřeboval, tak se můžete taky ozvat. 

Zkuste tady napsat odkud jste, jestli není někdo z místa Vašeho bydliště, že byste si to pak mohli předat z ruky do ruky a nemuseli bychom to řešit přes balíky :) Já jsem z Frýdku-Místku. 

Jinak odhadem:

upgrade pack - 18,15 USD vč. DPH

metal dice - 12,1 USD vč. DPH

secret box 1. nebo 2. ed. (?) - 18,15 USD vč. DPH

Dopravu pak podle toho, kdo se vše ozve :)  Zatím mám dopravu za 39 USD bez DPH, s DPH to bude 47,19 USD. Doprava navíc by se pak rozpočetla mezi lidi, co se přidají. A pak rozeslání Vám klasika dle cen balíkovny / zásilkovny. Zajít do zásilkovny je pro mě otázka asi 3 minut chůzce. Zabalit Vám to chvilka :)

 

Vzhledem k tomu, že kupujete upgrade packy si myslím, že ta hra asi bude stát za to :) Což jsem upřímně rád, bo stojí randál :D 

 

Honza z F-M city

14.12.2022 15:46:23

@enneki 

Secret box 2. edice ( z první edice ho mám ). Já jsem z Třebechovic pod Orebem    ( cca 15km od Hradce Králové ), případná Zásilkovna je v pořádku, mám ji v místě bydliště. Velice děkuji za ochotu, vážím si toho. 

Ale ano, ta hra za to opravdu stojí - a protože s aktuální cenou nikdo nic nenadělá, tak jsem rád, že jsem vzal první KS kampaň a že ji mám. 

X.D.

 

14.12.2022 16:06:05

Cena dopravy funguje podle jednoduché hmotnostní tabulky s periodou 25kg:

2 kg $7

3 kg $11

4 kg $15

5-6 kg $20

7 kg $25

8-11 kg $33

12-18 kg $39

19-20 kg $45

21-25 kg $49

15.12.2022 00:04:28

Neměli náhodou pro backery z 1. kampaně dát k dispozici vylepšené miniatury ? (slepené a s přesnějším systémem zacvakávání zbraní). Nic takového v PM nevidím…

15.12.2022 08:05:18

@UmmA Díky za info. Ta tabulka je kde? V kampani jsem našel jen Base (33) / Core (39) / All-in (49) a add-ony (průměrně 5-15) podle velikosti a regionu. +DPH 

Pojedu podle toho, co mi řekne PM. Tam nemám moc co ovlivnit, pokud se nebude jednat vyloženě o chybu :) 

@MikeDundee Podle mě je to jen upgrade miniatur oproti 1.edici, kdy je nebude nutné sestavovat. Zůstane jen možná výměna rukou - armory pack. 

Honza z F-M city

15.12.2022 08:05:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvažuju, že bych vzal base game verzi, Praha. Klidně se k někomu přidám nebo naopak někoho přiberu. Tušíte do kdy bude late pledge otevřený?

15.12.2022 18:14:50

@jirkau  Cca 3 měsíce.

Honza z F-M city

15.12.2022 18:24:14

@enneki Veřejná není, ale dá se jednoduše zjistit, když k objednávce postupně přidáváš obaly, váží 1kg:-)

@jirkau klidně ti to vezmu, jsem také z Prahy. Budeš mít 10% slevu z pledge a možná se podaří pošetřit na poštovném.  

15.12.2022 20:32:16

@enneki počítej se mnou

21.12.2022 14:16:55

Zdravim. Mohl bych se prosim k nekomu pridat s upgrade packem, pytlikama a kostkama? Nejlepe Brno, ale neni problem i jinde

23.12.2022 12:30:32

Má to šanci na lokalizaci? Se trošku bojím té 300 stránkové knize příběhů. 

23.12.2022 13:18:26

@ManlyGuy pokud nezvládáš dobře angličtinu, tak na to pozor. Je to rozvětvený text s poměrně velikou slovní zásobou. Pokud se hraje solo a angličtina není úplně problém, je lepší hrát s příběhovou knihou. Pokud se hraje ve více lidech, je to lepší poslouchat z apky, protože si nedokážu představit, že to někomu předčítám, nebo dokonce překládám. Ale v takovém případě musejí dobře anglicky rozumět všichni zúčastnění, protože aplikace jede rychle a nezastavuje :D.
A příběh je tady na té hře za mě to zásadní.
PS: Nepředpokládám, že by tohle někdo chtěl překládat :D :D 

28.12.2022 19:56:56

@Pepsson Ahoj, jak píši níže, jsem z F-M. Už pár věcí přibírám, tak bych to pro Tebe mohl vzít, jestli se nenajde někdo přímo z Brna.

 

@ManlyGuy K té šanci na překlad - Nevím, zda je zrovna tahle hra dostatečně zajímavá pro “malý” český trh a zda náklady na překlad, tisk atp. budou pro naše vydavatelství únosná (zvlášť když - ten kdo hru chce, tak už jí má / teď objedná). I proto jí beru v AJ. Angličtinu zvládám s mezerami ve slovníku :) Her v AJ pár mám a byť je zde právě kladen důraz na příběh s občas prý i vyloženě knižními výrazy / slovními spojeními, tak se toho nebojím. AJ už dnes vyřešíš :) Online překladače, photo překladače… Deset vteřin a už je mi známé, co mi bylo dříve neznámé :)  To samé jsem si říkal u ISS Vanguard, Harakiri a popravdě teď pokukuju po Aeon Trespass: Odyssey… Ale kdo to bude všechno hrát, to nevím :D

Honza z F-M city

29.12.2022 09:59:01

@enneki diky, vyreseno

29.12.2022 10:33:38

@Melandor @Xira Dera Ahoj, tento týden budu dokončovat PM. Mám s Vámi počítat s tím, co jste chtěli přibrat? Kdyžtak napište zprávu a domluvíme podrobnosti :). Ještě někdo další, kdo by chtěl něco přibrat?

 

Honza z F-M city

23.1.2023 18:11:25

@enneki

Se mnou jistě počítej. Podívám se na ještě na addony, co bych chtěl a podrobnosti pošlu zprávou.

Xira Dera 

24.1.2023 09:53:35

Ahoj, 

Včera to dorazilo a vypadá to parádně. 

Nemáte někdo železné mince navíc? Samozřejmě v tom celku to bylo drahé a nyní je mi to líto. 

28.9.2023 07:22:42

@OUTbrain dají se koupit na eshopu Shadowborne games za cca 900 Kč včetně dopravy. Trochu mě to láká, cena není úplně přestřelená, i když patří k těm dražším, vychází to nějak 13 Kč na minci.

https://www.shadowborne-games.com/products/metal-coins

  

12.10.2023 15:58:39

Vybíráme z Bazaru

Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas