Marvel Zombicide

Upraveno 10.1.2022

50. KS kampaň CMON bude Marvel Zombies - Zombicide hra. 

Trailer: https://youtu.be/inzQGz8-xxQ 

Kickstarter začne 18.1. 

Nabídne jak hru za zombie, tak za hrdiny. Ke hře za hrdiny je potřeba mít X-Men krabici, ale jinak je všechno kombinovatelné.

Já osobně jsem velmi zvědavý. Žádný Zombicide nemám a tohle by mě mohlo přesvědčit, ale ten VAT bude dobrá bomba.

19.11.2021 17:21:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak neviem. Ešte je čas do konca mesiaca na uzavretie pledge. Ale nepozdáva sa mi že zaplatím 130$ za hru+ dph a ešte aj shipping (cca+80$ k cene) a v obchode bude za 120 aj s dph a bez poštovného 

Viem že sú tam aj stretch góly ale predtým tá cena dopravy bola cca 30$. A to nehovorím už keď tam chcete pridať addony tak je to skoro 200$ len dph a poštovné 

3.5.2022 09:47:23

@perun91 Tak se tu k někomu přidej. Poštovné do Česka vychází z nějakého důvodu docela rozumně - výtky na poštovně byly už třeba i u Bloodborne, ale do Čech to bylo dost podle odhadů.

3.5.2022 15:40:41

@UmmA No zrovna u základní krabice to docela trefil. Vychází to asi na +90$ za poštovné.

3.5.2022 20:40:18

Tak hlavně problém asi je, když si člověk vybere 2-wave. Podle popisu v první vlně přijde jen ten první core box mám pocit. A poštovné to o dost napálí. Smysluplněji vypadá dát 1-wave shipping. A ideálně víc lidí najednou.

3.5.2022 22:15:48

Tak ja ani nehľadám cestu lacnejsieho shippingu ako skôr sa zamýšľam prečo ešte podporovať CMON. Ak by to tu niekto aj vydal tak asi nenastaví  cenu krabice že 120 stojí hra a dovoz z činy za 80. Tak to predáme za 200€. podľa postov na BGG sa dá kúpiť v obchode cely KS pledge za avizovanú cenu bez dopravy. Takze či CMON nechce od bežných backerov nechať zaplatiť aj dopravu do obchodov 

4.5.2022 07:50:32

@perun91 Jsou retaileři, kteří od CMONu můžou dostat lepší cenu a tím pádem ji pak mohou nabídnout zákazníkům. Ale jinak ty KS exklusiv věci později v retailu nebudou. Two-wave shipping rozhodně nedává smysl, stejně přijde jen retailová krabice. To je lepší si ji koupit v obchodě, tu z KS pak prodat, až přijde.

4.5.2022 10:22:18

@UmmA  ja sa nebavím o KS exkluzivite (Mimochodom pozri si taký miniature market koľko ks exkluzivnych veci predavaju a nižšie ako ceny na KS)

Ide o to že v tej istej továrni vyrobia hru. V tých istých kontajneroch dovezú z Ćiny a potom distribuujú. Ale ja za tu hru zaplatím 120 + shipping+ dph pre CMON ktorý obchádza celú distribučnú sieť a nechá si celý zisk 

Nejaký obchod mi predá tu istú hru  za 120 v čom bude dph aj poštovné

4.5.2022 17:14:55

@perun91 Miniature market je přesně příklad toho, co říkám - mají KS exklusiv věci z aktuálních kampaní za lepší cenu než na KS, jelikož jim CMON dá lepší cenu než ostatním. Nicméně ty KSE věci jsou tam jen do vyprodání, třeba Zombicide Invader tam už seženeš jen retailový. Na BGG myslím někdo uváděl, že retaileři dostanou cenu dopravy až při posílání - z aktuální ceny zaplatí půlku. 

Takže určitě třeba v USA ty kampaně CMONu mají menší smysl (zase u retailera se to může rychle vyprodat, pak máš smůlu), nicméně tady se k těm CMON KS věcem dostaneš jen napřímo, ber nebo nech. Protože ve výsledku ti jako zákazníkovi může být jedno, kdo na tom jak vydělá - důležitá je konečná cena pro tebe a jestli ti přijde adekvátní.

4.5.2022 23:52:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Doporučuji toto o dopravě: https://www.youtube.com/watch?v=mZjsVV84c_U&ab_channel=TheDiceTower

Povídají si tam představitelé Arcane Wonders a Pandasaurus games o logistice. Co bych z toho vypíchl, je, že podle nich je i současná doprava, co si účtuje CMON, částečně zahrnutá v ceně hry, rozhodně to není plná částka nebo částka s rezervou. Když viděli tabulku na kampani, tak to nechápali a nechtěli tomu věřit, což se pak potvrdilo, že to neodpovídá realitě.

Druhá věc, co bych vypíchl, je, jak zjevně CMON snižoval cenu dopravy, přestože posílal fakt hodně krabic. Hry si nechal balit už v Číně, což rozhodně nedělají všichni, a tak docela dost ušetřil na fulfillmentu. Nicméně to navyšuje počet kontejnerů, které jsou teď pořád drahé, a k úspoře to už nevede, nebo to může být i horší. A fulfillment jim zajišťuje Quatermaster logistics (QL), kteří jsou sice špička, ale také pořádně drazí. 

Můžu sdílet svoji zkušenost s kampaní Oathsworn, která QL měla v kampani a chtěla hru nechat předbalit. Mimo ty hlavní pledge se za addony platilo $10 manipulační poplatek. V současné situaci, kdy posílají hry na lodi, tak se nic nepředbaluje a s QL se už nepočítá, aby ušetřili (čti, neprodělali tolik).

Třetí věc, co bych vypíchl, je důvod, proč se peníze na shipping vybírají relativně brzo dopředu. Aby ta doprava měla vůbec nějaký finanční smysl, je potřeba rozdělit hru na příslušné lodi a kontejnery už v Číně. A to se dá pouze po zaplacení, kdy vám lidi dají adresu. Pak potřebujete nějaký čas na nasmlouvání a na upozornění backerů, že vám tu adresu pořád nesdělili. Co mi přišlo neuvěřitelné, jak velká procenta lidí PM nevyplní nebo vyplní pozdě a jak jsou k nim tvůrci vlastně vlídní. Zmiňovali Austrálii, kdy oba vydavatelé museli odhadovat, kolik her tam poslat, jelikož 20%!!! lidí nebylo schopno vyplnit PM ani v nějaké rozumné době po uzavření.

A poslední věc - dřív se dalo na firmy zjišťující logistiku docela spolehnout, teď si to z velké části musí tvůrci organizovat sami, místo aby pracovali na deskovkách.

9.5.2022 11:32:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@perun91 Spoustu věcí co píšeš jsem si říkal dříve také. V čem jsem změnil názor je, že při současném cenovém vývoji velmi pochybuji, že ta krabice bude na krámě stát 120 EUR DPH včetně, vůbec bych se nedivil třeba 150 EUR.

9.5.2022 11:38:19

Neuvažuje tu někdo z Prahy a okolí o objednávce, že bychom to spojili.

Můj backerkit je stále odemčený.

13.5.2022 10:00:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Niekto zo Slovenska? Najlepšie zo západu SR ale teoreticky je to jedno.

13.5.2022 20:30:33

Dnes dorazil Silver Surfer a hned za ním i Galactus.

22.5.2023 14:31:31

Vybíráme z Bazaru

Zeměplocha: Semafory
Zeměplocha: Semafory
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas