Jak na celní řízení?

Ahoj. Vím, že se to tu občas řeší, tak se ptám znalých lidí. Bohužel ani téma jsem tu na to nenašel. 

Dnes mi přišel email z ČP. E-mailová adresa je to teda podivná (aviza.praha120@cpost.cz), ale dejme tomu. 

Prý mi jde zásilka ze zahraničí, proběhne u ní čelní řízení a oni by mě mohli zastoupit. Co to pro mě znamená? Co když se zastupovat nechám? A co když ne? Konkrétně jsou to vyreklamované věci u CMON hry. Díky moc za rady od těch co už tím někdy prošli a ví jak postupovat :-)!

29.9.2022 13:28:14

Taky mám teď jednu zásilku v celním řízení. Emailová adresa sedí. Vyplnil jsem veškeré údaje a zaklikl, že se nechám zastupovat (čímž akceptuji případné náklady). Je to 14 dní a zatím ticho po pěšině.

Předpokládám, že pokud by to člověk chtěl řešit sám, bude muset dodat nějaké dokumenty přímo na celní úřad.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

29.9.2022 13:32:49

Tím dáváte trvalý souhlas se zastupováním při proclení. Dá se pak zrušit prohlášením odeslaným e-mailem. Znamená to, že nemusíš vyplňovat formulář na stránkách celnice. Priprav se, že proclení trvá, na maily nereagují a telefon nikdo nezvedá. Treba ma sea evil jsem čekal 3 měsíce. Doručit ho z usa na celnici trvalo 11 dní a zbytek celní proces. A co se týče reklamací, tak za jednu reklamovanou figurku do Evil Dead mi celnice naúčtovala 350,-. Přitom mel balik nulovou hodnotu. Paní na infolince mi řekla, že pro celnici neexistuje nic jako balík s nulovou hodnotou, protože má vždy minimálně cenu poštovného, i když ho platí odesílatel a navíc poplatek 200 za proclení.

29.9.2022 16:12:06

Pokud je to nejaka reklamace a jses z Prahy, tak je nejlepsi si to na te celni poste poresit osobne.

29.9.2022 16:17:48

Díky za reakce, ale zatím z toho moc moudrý nejsem. Z Prahy nejsem. Chápu, že kdybych si to vyřizoval sám asi to bude na dlouho. Ta pošta mi to potom prostě naúčtuje?  V nějakém vlákně jsem četl, že u reklamace by se platit nemělo.

29.9.2022 16:28:53

@chubbop pokud se necháš zastupovat poštou, tak počítej s dalším poplatkem cca 150,- Kč a více.

Pokud znáš číslo zásilky, tak si můžeš celní prohlášení vyřídit sám a zadarmo - zaplatíš pouze clo a případně DPH (viz celnicka.cz)

 

Btw lze to vyřídit i elektronicky - nemusíš být z Prahy. A časově to může být i rychlejší.

29.9.2022 20:16:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror LCG The Forgotten Age + 6exp
Arkham horror LCG The Forgotten Age + 6exp
Akt. cena: 48 €
Končí za: 11 dnů

Offcanvas