Isofarian Guard

Jedná se o příběhovou dobrodružnou hru pro 1-2 hráče.
Bude mít profesionálně namluvenou knihu příběhů, poslouchal jsem nějaké ukázky a hodně se mi to líbí.
Hraní se skládá ze 3 fází - průzkum na mapě, boj, vyprávění příběhu.
Co se týče průzkumu a pohybu po mapě - mohu se volně pohybovat a plnit hlavní či vedlejší questy. Tvůrci se inspirovali v RPG PC sérii The Elder Scrolls (Skyrim, Oblivion, Morrowind...)
Nepřátelé budou škálováni podle fáze hlavního příběhu, tedy čím budu dál, tím budou potvory těžší porazit. To mě tedy bude nutit najít vhodný balanc mezi hraním hlavní příběhové linie a průzkumem mapy s plněním vedlejších questů, pomocí nichž mohu najít lepší předměty, zlepšit své atributy svojí postavy atd.
Jakožto fanouška gamebooků Lone Wolf a PC série TES je tohle pro mě povinnost backnout :-)

EDIT: aktuální link:
https://www.kickstarter.com/projects/skykingdomgames/the-isofarian-guard/
27.8.2019 16:10:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Kampaň spuštěna
https://www.kickstarter.com/projects/skykingdomgames/the-isofarian-guard/

Mechanikami je to určitě jednodušší než současně běžící Aeon Trespass, ale zase o něco komplexnější než Trudvang Legends. Hlavní je tady ale příběh. Takže kdo má rád Legacy of Dragonholt či gamebooky, určitě nebude zklamán.
Pro angličtináře nabízí za příplatek profesionálně namluvenou knihu příběhů.
Nabízí také soundtrack, který bude podtrhovat atmosféru hry, vokály patří profesionálce, která nazpívala hudbu k různým počítačovým hrám - mně z toho běhá mráz po zádech :-)
https://www.youtube.com/watch?v=hqBd7ZqPt6A

10.9.2019 20:02:02

Moooožná
Mě na tom kupodivu nejvíc láká to, že je to koncipované pro 1-2 hráče. Vím, že většina těchto her je v pohodě hratelná i v menším počtu, ale moc se mi nechce řídit víc jak dvě postavy, ideálně jen jednu, a navíc ty hry nemusí být tak dobře balancované, jako v tomto případě.

Musím si to více projet, ale i ta cena je celkem fajn. Budu ještě chvíli sledovat a přepočítávat, jestli si to můžu vůbec dovolit:)

10.9.2019 21:08:37

Uvidíme..
..je to taký Skyrim v stolnej hre :)

10.9.2019 21:45:25

Vypadá to úžasně...
i ta namluvená ukázka, i když já půjdu asi jen do soundtracku, přece jen z knížky se to bude líp tlumočit :) Ale příběhovka pro nás must have :D

17.9.2019 21:04:56

Trudvang alternative
No a teď babo raď. Příjde mi to jako podstatně levnější bezplastová (až na figurky hrdinů) alternativa k Trudvangu. Vypadá to hodně dobře. A to už jsem byl celkem rozhodnutý, že těch $149 CMONu nasypu poté, co díky vlně stažených backování za stejnou cenu prakticky ztrojnásobili obsah. Vtipné je, že obě hry mají "zcela unikátní systém tahaní žetonů z pytlíku".

Beztak to nakonec skončí tak, že backnu obě a jednu třeba časem pošlu dál. Plánuje to někdo z Brna backnout kvůli slevě na poštovném?

30.9.2019 01:19:06 | Upraveno autorem (porovnej)

???
Jsem na KS v podstatě téměř denně a jak je možné, že mě toto uniklo? :-) tedy vypadá to opravdu hooodně lákavě. Cena dobrá, grafika super...no zatím dávám do hledáčku.

30.9.2019 01:32:31 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já se musím přiznat, že z příběhovek, které tento rok byly/budou na KS (Waste Knights, Trudvang Legends, Sleeping Gods, Aeon Trespass Odyssey, Time Legend Destinies, Oathsworn) se hned po Oathswornu nejvíc těším právě na Isofarian Guard.
Přijde mi, že v kampani reagovali na požadavky i výtky backerů a taky že tam přidali užitečné věci (zvlášť ten rozšířený strom vlastností hrdinů). Podle mě by si tato hra zasloužila větší podporu backerů...

30.9.2019 10:44:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar, Isofarian vs. Trudvang
@Korenar - to aby sis pohnul s rozmýšlením, 3 days to go :-)

TRUDVANG vs. ISOFARIAN GUARD
Trudvang jsem pročítal celkem dost, když jsem se rozhodoval jestli do něj jít. Isofarian teprve pročítám. Postřehli jste nějaké zásadní rozdíly mezi těmi hrami?

TRUDVANG x ISOFARIAN
2-4 hráči | 1-2 hráči
60min/hra | 45-90min/hra
hodně plastu | jen nezbytně nutný plast

TRUDVANG slibuje legacy system s kapsičkama na "ukládání hry" a ovlivňování světa rozhodováním hráčů. Trošku se bojím, že to bude pro "hloupé americké publikum", kterému stačí efektní hromada plastu a jsou spokojení. Na druhou stranu je fajn, že je to jednoduché, krátké a přímočaré.

Nevím, jak řeší systém postupu v ISOFARIAN. Taky slibují vývoj světa, ale nikde jsem nepochytil, jak se řeší "uložení postupu" mezi hraním. Moc se mi tam líbí mini-mapy při navštívení lokace z hlavní mapy i další zajímavé mechanismy.

30.9.2019 13:05:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Ellenar
Já celý večer poslouchal soundtrack a namluvené příběhové tracky a dostalo mě to tématicky...Skyrim jsme už nehrál, ale Oblivion je moje srdcovka a tohle má úplně stejnou atmosféru i ve stylu hudebního podkresu.

Takže u mě pledge na full gameplay

30.9.2019 14:03:43

rozdíl Isofarian x Trudvang
Po rychlém prolétnutí si myslím, že hlavní rozdíl mezi Trudvangem a Isofarian je, že Trudvang je v jádru push your luck (a pro víc hráčů), kdežto v Isofarian taháš jen konkrétní počet žetonů. Asi se to čase rozjede, ale na začátku hry nemáš v bojích moc volbu, taháš málo žetonů a možnosti umístění jsou omezené.
Obecně tyhle sólové hry, které se inspirují PC hrami, jsou myslím příliš pracné, jelikož člověk musí ten počítač nahradit. Vzhledem k tomu, že odpadá společenská složka, tak si říkám, proč se namáhat...

30.9.2019 16:20:40

UmmA
Tohle se dá hrát i ve 2 hráčích. A ty mechaniky mi naopak přijdou jednoduché (z těch příběhovek co jsem uvedl mi přijde druhý nejjednodušší ihned po Trudvangu). Je spousta jiných her, kde by se dalo mluvit o "namáhání". Spousta hráčů naopak ocení sólo Mage Knight, který je složitostí úplně o několik levelů jinde a přesto baví... :-)

30.9.2019 16:36:47

Brno
Jsme z Brna a na tohle už mám od začátku back:-)

30.9.2019 16:53:11

Korenar
Kde ses dostal k tomu soundtracku a příběhovým trackům? Já našel jen ten Main Theme.

30.9.2019 16:59:57

Příběhové tracky
Jsou trochu schované na stránce kampaně (hned nad sekcí "Music"), nebo tady:
https://soundcloud.com/fortellergames/sets/the-isofarian-guard

30.9.2019 19:24:30

Ellenar
Jak bylo řečeno, je to trochu schované ve spodní polovině hlavní stránky kampaně....určitě se na to mrkni :-)

30.9.2019 21:12:55

MikeDundee
Ve dvou může být problém s alfa hráčem, hra to bohužel nijak neřeší (složitostí nebo skrytou informací).
Tak složité neznamená automaticky pracné, nicméně Mage Knight je na přípravu fakt peklo. Ale hraní samotné, když člověk v hlavě udrží všechna pravidla, už tak hrozné není, přestože se člověku vaří mozek, a skončí to do 3 hodin epicky. V digitální podobě to bude úplně skvělé.
Kampaňové hry končí epicky až za mnohem dýl a práce ti narůstá opakovanou údržbou hry.

30.9.2019 22:31:25

Poslední SG
Stavění města (225.000) vypadá zajímavě, ale ještě zajímavější je celá nová 5. kampaň s mapou na zadní straně (nyní již oboustranného) herního plánu. Ale nevím, jestli se podaří zlomit 250.000 ...

2.10.2019 08:47:10

250.000

podari se bez problemu podle me

2.10.2019 09:01:51

Pledge Manager

Už otevřeli PM.

A pro opozdilec zde LATE PLEDGES: https://www.gameontabletop.com/cf263/the-isofarian-guard.html

23.10.2019 13:02:07

Info pro případné backery: dneska mi po třech letech čekání dorazil balík!

18.5.2023 10:24:53

Ahoj, prišlo dákomu už aj na Slovensko?

Mne to v GLS dáko stojí v Nemecku…

18.5.2023 21:00:30

me přišel pouze mail s tracking odkazem, ale ten ukazuje jen prazdnou stránku :(

Kde najdu nějaké tracking číslo pro GSL?

Prislo Vám něco?

dekuju

19.5.2023 17:26:36

Mně odkaz s trackingem taky nefunguje.

A dostal jsem jen tracking na jednu krabici, o té druhé nic. Dnes jsem zakládal tiket, protože psali, že všichni by měli už tracking mít a kdo nemá, má se ozvat.

19.5.2023 20:53:59

Prišiel mi automaticky mail s novým trackingom od GameQuestu, pozrite si spam a podobne.

Separátně som im ale aj písal na suport a odpísali mi s tým istým novým trackingom.

19.5.2023 23:13:38

Taky mi nejdřív přišel prázdný odkaz, ale pár dní na to nový správný tracking.

Taky mi balík leží v Německu už pár dní. Nevím jestli tam nemají nějaké překladatiště.

20.5.2023 07:34:25

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas