God of War The Board Game

God of War The Board Game is a cooperative dungeon crawler for 1-2 players filled with epic fights and puzzles! It also features a unique combat and leveling system based on the bonding of characters and cooperation. Take on the role of Kratos and Atreus, following a series of adventures that imagine scenarios during the years between God of War (2018) and God of War Ragnarök as Fimbulwinter descends on Midgard.

God of War The Board Game by CMON - Gamefound

Brzy se má spustit kampaň! 

 

16.3.2024 05:37:55

@chubbop Mně by zase nejvíc zajímalo co by se stalo, kdyby celou hru vrazili do 3 krabic a udělali na svých stránkách preorder a namísto odevzdání procent gamefoundu by to narvali do reklamy

17.4.2024 23:06:25

@czechImenhotep no a taky zdržení kvůli kompletnímu přepracování 😅

@chubbop Tohle je jejich 3. kampaň (první byla Masters of universe a druhá A Song of Ice & Fire: Tactics) a krom toho jim běží 1 preorder na GF.
Jazykovou bariéru chápu, leč tím, že to nebude příběhovka, tak si myslím, že EN bude jen tak v základu. Každopádně, stejně to časem vyjde v CZ 😄

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

18.4.2024 07:21:38

@speett chystáš nějaké detailnější video?

Ale objektivní, ne že je budeš tlačit, když si influencer.

18.4.2024 08:11:01

@Design Před koncem kampaně by to za to možná stálo. Sledovat podrobně kampaň budu, takže proč ne :-)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

18.4.2024 08:20:52

@Design Tlačit koho? Cmon? Nebo Blackfire který neoznámil že to vyjde v češtině, která tradičně nebude v kampani. Jak to má udělat? Jako tu kampaň setřít s tím ať si počkáme na retail od BF nebo naopak vychválit tu kampaň do nebe, aby to všichni nakoupili teď v tom předprodeji od cmon a bf utřelo? Podle mně zatím není moc o čem, už na to jedno video měl podle videa cmon z rozhovoru s designery. Vypadá to zatím na celkem jednoduchou přeprodukovanou hru. Třeba mně ještě vyvedou z omylu. Tím, že jsou days SG a ne klasické tak nikdo neví jestli ta SG bedna bude obsahovat dvakrát tolik co základní krabice a kolik bude stát velká expanze a zda bude přidávat nové mechaniky apod. 

18.4.2024 08:21:15

Myslel jsem tu hru. Jen jestli shrne základní herní principy + přidané možnosti. ( video 5-10min)

Každý nemá čas louskat pravidla :)

18.4.2024 09:16:24

@speett Pravda, na Master of Univers jsem zapomněl. 

Každopádně do vyššího pledge přidali krabici s trpaslíky a Mimirem. Taky rozšiřuje hru až pro 4 hráče. Asi jsem byl naivní když jsem doufal, že by fakt udělali dvojkovku. Každopádně trpaslíci mají trochu jiné mechaniky. 

Daily goals budou vždycky dva, takže jich bude 28 jestli dobře počítám. 

V komentářích slíbili, že se podívají na poštovné a zkusí s tím něco udělat. Zatím to vypadá, že komunikují. To nebývá u CMON zvykem. 

A jestli to v češtině vyjde, tak klasicky jenom základ s možná jedním rozšířením. 

18.4.2024 09:20:49

@chubbop jj. Jak jsem napsal do chatu kampaně, léta cmon dával do tabulky poštovné které vždycky v pm navýšil tak, že přestřelil údaj v té tabulce, občas o parník. Nikdy jsem nepochopil proč za Čr doplácíme tolik navíc proti třeba Německu a naproti tomu mají amíci jednotné nižší poštovné když je to veliká země. Nikoho to nezajímalo. Teď když se ozvali amíci/briti/němci tak najednou je to problém. Vždyť ten problém je tu roky. Najednou má EU jednotnou sazbu, proč to nešlo před tím? Co kdyby je jako kolikrát mně odignorovali a ještě jim to v PM pěkně osolili? Přes rameno jim kouká sony a bůhví jak mají nastavenu licenci. Představte si, že s někým dojednáváte finanční podmínky s tím, že máte 20.000 followers kampaně a máváte s čísly z jiných kampaní. A pak to spustíte a ono se to zadrhne a 80% příspěvků v chatu je na téma poštovné. Jo kdyby to bylo jako obvykle pár procent, tak na takové příspěvky cmon zásadně nereaguje.

18.4.2024 10:50:49

Tahle kampaň je rozhodně jiná, než-li desítky předchozích. Ať už je to licencí, nebo gamefoundem, nebo něčím jiným. 

Je zajímavé pozorovat, jak se to odvíjí a uvidíme, jaká bude situace na konci kampaně a pak také v rámci PM.

Btw já se snažím ve svých videích netlačit nikoho ;-) Stejně z toho nic nemám. Spíš vyjadřuju, jak to na mě osobně působí.
Afill odkaz mám u Albi a TLAMA games a odkazy na konkrétní tituly dávám akorát na FB.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

18.4.2024 14:07:31

Prosvištěl jsem pravidla a zaujal mně příklad s počátečním hand limitem u kratose 3 karty. Trpaslíci vypadají překvapivě zajímavě, resp. jsem nečekal další hrdiny a už vůbec ne, že se za ně bude hrát odlišně. To, že to měli nachystané jako placenou expanzi..stačí ponížit “slevu” v all-in, který stejně bere většina backerů bez ohledu na cokoliv. V tabulce mají uvedeno vysoké poštovné s poznámkou bez addonů a najednou tam navíc lípnou jen tak rozšíření, asi se jim to vleze do váhového limitu ;)

18.4.2024 14:40:53

Je zajímavé, že vývojáři jsou de facto brazilská klika pracující pro CMON s následujícími herními zkušenostmi: 

Leo Almeida | Board Game Designer | BoardGameGeek

Fábio Cury | Board Game Designer | BoardGameGeek

Patrick Fernandes | Board Game Designer | BoardGameGeek

Alex Olteanu | Board Game Designer | BoardGameGeek

 

18.4.2024 22:22:01

Jeden z kritických názorů z diskuse na Gamefoundu: 

I'm going to just go ahead and say it: This campaign should be delayed and relaunched. The gameplay mechanics need to be worked on extensively (several enemy types per level, more extensive skill trees, more complex combat, etc...), there needs to be several videos from different people showing gameplay, the game needs to evoke the video game much more, and there needs to be armor and weapon loot (not just materials or generic upgrades). I hardly see anyone actually excited for this game. Those who backed it seem to have done so begrudgingly. 

Go check out Youtube videos by well-known board game enthusiasts, and nearly all of the responses talk about disappointment in this campaign. Many will wait until near the end to see if anything has changed for the better, but most have just refused to back it all. Over 22K followers, but only around 10% have pledged. That says a lot! I love the IP and I love dungeon crawlers, but this entire campaign seems lackluster at best. I really want to back it, but I feel like I will paint the minis, play the game once or twice, and then shelve it indefinitely.

 

19.4.2024 21:19:51

@mart  To je popis nějakého očekávání od hry v licenci GoW. Někdo zklamaný dostal naservírovánu hru, kdy držíš v ruce 3-5 karet, máš 3 druhy útoků podle barev, jsou tam 2 druhy nepřátel, herní plán nebude nijak veliký. Ta hra je přesně pravým opakem toho přání. Rychlá, zjednodušená, to slavné “puzzle” nebude nijak komplexní s ohledem na 2 druhy mobek. Chápu, že spousta lidí očekávala něco úplně jiného. Za mně ta hra vypadá vpohodě, jen si nejsem jist, zda zrovna tohle muselo dostat mastnou licenci GoW a jít na gamefound s figurkami.  Zatím to není hra, za kterou bych chtěl dát pomalu 4.000 Kč. Docela zajímavý přístup je, že nepřátelé mají na kartách ilustraceí, ale hrdinové, kteří jsou pro tu hru ikoničtí mají karty s čísly bez jakýchkoliv ilustrací. Ten nejnovější addon - přijde mi divné do něj dát 5 podobně vypadajícíh figurek.

19.4.2024 22:21:47 | Upraveno autorem (porovnej)

No troufám si říct, že se jim zatím moc nedaří. Zatím to vypadá na úroveň Cyberpunku. Mají polovinu backerů co Cyberpunk na konci. Možná je to způsobeno i Gamefoundem, který je zkrátka pořád méně populární než KS.

20.4.2024 07:49:08

No, souhlasím, že je to zatím takové “meh” :-(

Je dobré si všimnout, že většina lidí v komentářích nejsou aktuálně podporovateli a jen malá část kritiky je konstruktivní.

Celkově ta kampaň působí dosti amatérsky a uspěchaně. To že zde nebyla od začátku pravidla bych odpustil. U AR to byl/je běžné, takže proč kvůli tomu házet hate na CMON.
Absence videí je problém a přijít jen s jedním, které je na TTS, to akorát rozdmíchalo další nevoli lidí (o tom, že je zrovna od BoardGameCo se nevyjadřuji, mě osobně nevadí).

Jsem zvědav, jestli to TTS zpřístupní veřejně 🤔

Jinak “první” Add-on Valkýry?…nějak si nedokážu obhájit cenu vs. obsah.

Bratři kováři jsou fajn, ale měly by mít mód pro sólo, což nemají. Nemyslím tím za ně hrát, ale mít přístup k těm jejich vylepšením.

Do konce kampaně je ještě spousta času, takže uvidíme, co přinesou daily bonusy, jestli víc, než-li figurky monster a bossů. A samozřejmě, jestli se dočkáme nějakého stěžejního Add-on.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

20.4.2024 08:10:39

@speett Ad. komentáře. Není to i tím, že na KS musí být člověk backer aby mohl vložit komentář? Tady může komentovat kdokoliv.

Trpaslíci tam jsou očividně do počtu. Valkýry jsou za mě v pohodě. Jsou součástí lóru. To, že je každá jiná beru jako plus. Navíc je začátek kampaně, ale jasně… Musí tou cenou nějak vyvážit ty trpaslíky “zadarmo”.

Od daily bonusů bych nic jiného než bosse a nepřátele nečekal. 

Stěžejní add-on bude Ghost of Sparta (a sledujte že se tak fakt bude jmenovat :-D). Teaser byl už v traileru a denní bonusy to jenom potvrzují. Každý den je tam nepřítel ze Sparty. Otázka je jestli budou přidávat i samotné bohy. Ty jsme zatím neviděli (jasně… lórově jsou mrtví, ale stejně).

20.4.2024 08:44:42

@chubbop Tak určitě je to dané tím, že na GF může komentovat každý přihlášený uživatel.

Spíš jsem to myslel tak, že lidé, kteří podpořili, to už tolik dál neřeší.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

20.4.2024 09:39:49

Do chatu jsem postnul tohle

After  watching the video, guy could sometimes use cards for the defence. I suggest to think about abilities on board in terms of balance. You can choose +1 damage once per round or +2 damage whenever you block. The second ability is for me is simply broken nobrainer because you can use it  more than once in round. I understand the point attcak 1 card=1 damage +1 damage per round, use 2 cards, 2 attack makes 3 damage. but when you use upgraded defence 2x - you cancel 2 damage and make 4 damage, not to mention to use it 3x per round....also for defence you can use card of any color in comparsion of attack.  Than you can simply use rage, 2 damage for every of 3 creatures and than stay with 3 cards for defence in the centre of enemy mobs, they kill themselves when  they attack you. I understand that attack is more beneficial than defence when you kill creatures before they attack you or run away and shoot or play abilities like heal. Also some boss could have something like damage limit which they can receive in 1 blow, bonus defense for damage from specific color or something like that. Its obvious mistake in dungeon crawl games when strong creatures have different abilities and lot of health. These lots of hit points really never function properly and they are not limit players to use some combo combinations of equipment/spells/cards to kill bosess like wind. Here you could do upgraded rage for 10 damage, blue card with 5 attack, and card with extra damage to boss, and do massive damage in one go without any limit. Than the battle with boss is walk in the park and that how boss battles in dungeon crawl games offten go.

Jinak kampaně sleduji roky a můj názor je takový, že gameplay video se zdlouhavým vysvětlováním pravidel do detailu je vždy naškodu, protože hra na něm nikdy nevypadá dobře. Tady ten borec to sólo zvádl hodně dobře. Chvílemi to hrál neoptimálně, ale zase ne mimo.  Z videa je vidět, jaká fidly blbost je to přidělování žetonků zranění k nepřátelům, kteří se pohybují a žetonky s nimi. Chápu, že to nebylo v papírové podobě, ale vypadá to, že tomu bude i v realitě - občas budou mít figurky problém se vlézt na 1 pole což je při pár figurkách bída.  Pak je z toho sola celkem jasné, že tím, že mají společný pool životů tak se oplatí spíš útočit a brát útočné bonusy, bez té výše kritizované vlastnosti nemá moc smysl hrát obranu, jen kvůli útočníkovi, který může dát stun. Jinak to dělení karet mezi 3 útoky/skilly a možnost nechat je do obrany nebo do dalšího kola je překvapivě vpohodě. Z té hry je vidět, jak postavy sílí s rostoucím počtem karet v ruce, ty bonusy z karet navíc efekt mají, ale zas až takový.

EDIT: ve 2 ta hra bude jiná, bude dávat smysl hrát pozičně, kratos si nechá karty do obrany a zůstane stát na místě a atreus půjde sám pro truhlu do rohu, v tom solu není žádná motivace hrát extra na rozmístění. To že budou mít oddělené životy a karty bude mít vliv na styl hraní. jinak pokud jedna postava bude mít 3-5 karet tak to moc nevypadá na to, že by mohla po plánu  moc často běhat sama krom závěru, potřebujete vypotit dost damage na to abyste dorážely mobky, jen jich několik zranit není moc terno a na to jedna psotava nutně stačit nebude.

20.4.2024 14:56:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj budu brát multipledge, u C-monu se to většinou dost vyplatí. POkud by měl někdo zájem dejte mi vědět, díky moc. Nemusíte nic platit, já si svoji kopii zaplatím a další se později přidají až v Pledge Managerovi. 

23.4.2024 14:17:43

@xDante1986 ahoj, a máš tam i ten balíček zdarma za sledování kampaně? Nad hrou stále přemýšlím zda ji chci, anebo ne. Zatím mě moc nezaujala, ale obávám se, že do budoucnu ji budu chtít a pak nebudu mít exclusivní figurky :D Díky.

23.4.2024 14:28:59

Jak už jsem psal dříve. I mě by se hodil někdo do multiplege, ale do Pledge manageru času dost :-) Dnes odhalená alternativní varianta Atrea v rámci SGs je konečně něco zajímavého a samozřejmě to celé začíná bobtnat add-ons

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

23.4.2024 20:38:16

Tak já se klidně ke komukoliv přidám. Jen chci i ten bonus zdarma za sledování kampaně, který teď stojí 5 dolarů (karty). Určitě budu chtít základ a SG a možná i poslední rozšíření. Ještě snad vyjde i pár nových hrdinů, za které je možné hrát.

24.4.2024 15:13:22

@HanysCh ano mám, ale otázkou jestli to dají ke každé kopii hry :) někdo to dává, někdo ne :)

24.4.2024 21:12:31

@speett to je překvapení u C-Monu… jejich kampaně jsou zhlediska addonů nejlepší a vždy je to ten stejný scénář :D

24.4.2024 21:14:14

Vybíráme z Bazaru

X-Wing, Decimator VT-49, [tal.]
X-Wing, Decimator VT-49, [tal.]
Akt. cena: 9 €
Končí za: 59 minut

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas