Era of Tribes

Civilizační hra s prvky asymetrického worker placementu.
https://www.kickstarter.com/projects/arnelorenz/era-of-tribes/?ref=bggforums

Vypadá to zajímavě, ale jsem na vážkách, jestli bych to uživil, zvlášť když jsem podpořil Hellenica: Story of Greece, Medioevo Universale a těším se na Clash of Cultures 2nd Edition. Mechanismy to bude sice jiné, ale otázka, jestli to poskytne požitek a epičnost jako výše zmíněné hry, nebo to bude spíše sušší jako třeba Concordia, která mě až tak moc neoslovila.

Co si o tom myslíte ?
23.5.2019 09:51:48 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já do toho nakonec asi půjdu. Líbí se mi možnost hrát v 1-4(6) hráčích. Civilizační hry většinou vyžadují větší počet a my hrajeme často ve dvou. Také se mi líbí krátká herní doba (30 minut na hráče) a modulární mapa (i když za příplatek).

27.5.2019 11:39:34

Aillas
Ta modulární mapa se mi taky právě hodně líbí. A ta herní doba taktéž. A máš pravdu že se to bude asi hrát lépe v malém počtu hráčů. Pořád o tom přemýšlím ;-)

27.5.2019 13:11:23 | Upraveno autorem (porovnej)

...
A navíc jsou tam Slované, která jiná hra to má? :-D

27.5.2019 13:57:46

...
To je taky fakt :-)))
Hele a jak jsi to pochopil s tím 5. a 6. hráčem ? Jedná se jen o dřevěné komponenty, nebo i právě nějaké národy ? Tj. když vezmu jenom ty základní 4 hráče, tak se ochudím o nějaké 2 národy nebo už v základu budou národy všechny ?

EDIT: tak vzhledem k tomu, že v popisu komponent ze základu stojí "10x Tribal Action Boards", tak předpokládám, že všechny národy už jsou v základu a to rozšíření pro další hráče už přináší pouze dřevěné komponenty.

27.5.2019 14:18:03 | Upraveno autorem (porovnej)

...
jj přidá to dřevěné komponenty pro 5. a 6. hráče.
Pro každého hráče je to konkrétně:
- 4 Leaders
- 1 Victory Parade
- 8 Cities
- 8 Disc Markers
- 2 Cube Markers
- 36 Vassals

27.5.2019 16:08:30

pocet narodu v zakladu
mne teda z tyhle vety v infu o hre bez odemcenych stretchgoalu neprijde, ze by v zakladu bylo vsech set narodu..

"Era of Tribes" is an asymmetric worker-placement strategy game in the vein of Civilization for 1-4 players"

1.6.2019 00:46:43

yarin
Národů je tam 10, tedy nesouhlasí to s počtem hráčů (základ 4, rozšíření 6). I podle pravidel by mělo být všech 10 národů v základu (jedná se vlastně jen o 10 hráčských desek s pravidly a akcemi)

1.6.2019 08:29:55

Vybíráme z Bazaru

HP: Boj o Bradavice - Obrana proti černé magii
HP: Boj o Bradavice - Obrana proti černé magii
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas