World of Warcraft: Wrath of the Lich King

xxxxxxxxoo hodnoceno 73x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alexandar Ortloff
Justin Kemppainen
Michael Sanfilippo
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost (více hráčů)

Zdravím, přemýšlím o jednom tématu. Někdo říká, že ve více hráčích je hra obtížnější. Je to skutečně tak? V principu bych řekl, že to bude naopak. Karty lokací se tahají vždy na konci tahu hráče a je přece jedno jestli jsou hráči dva nebo pět ne? A při větším počtu hráčů naopak můžete spolupracovat, obsáhnete větší území a nemusíte tolik cestovat, můžete si pomáhat. Lich Kinga jsem ještě nehrál, znám jenom Pandemic. Co si o té obtížnosti myslíte vy? Díky moc za názory.

21.5.2022 09:55:31

Mně to přijde při více hráčích těžší, je potřeba fakt spolupracovat a plánovat, jinak vás hra přejede. Na konci tahu každého hráče se tahají lokace, přidávají ghůlové a také pohybují a útočí zrůdy. Pokud hrají třeba 4 hráči má zrůda 4 akce než se dostaneš na tah. Když hráči dobře nespolupracují, seš mrtvej než se naděješ :-)

 

Nám se to nejvíce osvědčilo ve dvou nebo třech lidech. Ve čtyřech to bylo fakt maso a vždy jsme prohráli

21.5.2022 11:51:34

Diky za tema, tohle se hodne resilo i v recenzich, ze v peti je to nehratelne. Taky jsem moc nechapal. 

Pocitove bych rekl, ze je to tezsi, jak pise kolega nize, kvuli koordinaci. Nez se dostanes na tah, muzes dostat ctyri flakance od abominationa a jsi mrtvy. Musi proste spoluhrac te vylecit, nebo abo zabit. Na druhou stranu, ja jsem porad presvedcen o tom, co pises - karty by ti rychleji zmizet nemely (je jedno, zda kartu z hero decku beres ty nebo spoluhrac) a pokryjete vetsi uzemi,  takze setris cestovani - muzes vice treba prispat na ukoly a plnit je rychleji…

No asi bych si to rad nekdy sam nekdy v peti zkusil :o)

22.5.2022 10:15:42

Obtížnost se řešila dost na BGG a více lidí se shodlo na tom, že hra celkově je nastavena jako hodně snadná. I na nejvyšší obtížnost je docela těžké nevyhrát.

Můj názor je, že větší počet hráčů z toho obtížnou hru prostě neudělá.

22.5.2022 17:14:27

@enzo Já teda nevím, ale fakt to všichni považujete za snadné i na ty nejvyšší obtížnosti? Jako je fakt, že na ty dvě snadnější obtížnosti to s manželkou teď zpravidla vyhrajeme už bez ohledu na výběr hrdinů a často dost s přehledem (záleží samozřejmě i na štěstí). Ale tu druhou nejtěžší jsme zatím zkoušeli jen jednou a i když jsme vyhráli, byl to dost nervák :o) 

Nejtěžší jsme zatím ani nezkoušeli. Myslím si ale, že ve všech případech to bude dost o tom, jak člověku půjdou karty (už jsme měli mezi dvěma přívaly nemrtvých fakt velké prodlevy a měli jsme i dva prakticky po sobě, což vedlo k přehlcení; tato posloupnost pak podle mě zcela rapidně mění náročnost hry). 

23.5.2022 10:38:28

@Troll_Ronie Jak přijdou karty, ano nějaké výkyvy tam jsou a asi tě můžou zaříznout. Asi jako v každé hře. A na BGG taky nebyli všichni za jedno, že je to snadné, i když se u některých ukázalo, že to bylo proto, že pochopili špatně pravidla.

Já hru nedávno prodal (právě proto, že kvůli nízké obtížnosti nebyla další motivace to hrát), takže si už přesně nevybavuju detaily, ale pamatuju se například, že nějaký ten Despair Track se na nejvyšší obtížnost posouval jednou, dvakrát max. I se zbývajícími kartami to bývalo docela těsné, ale v podstatě pod kontrolou a bez nějakých větších tlaků.

23.5.2022 11:12:17

Vybíráme z Bazaru

Bestie
Bestie
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas