Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zbývající rozšíření v retailu.

Odpověď na všechy SZ, co dostávám.

Dneska jsem seděl v Essenu s Go On Board. Nemají žádný konkrétní plán, kdy vypustí do retailu zbývající rozšíření, ale vypadá to na druhou polovinu 2024. Objednávky od distributorů budou řešit na začátku příštího roku.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

6.10.2023 22:01:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Tyjo, to je docela za dlouho. Má to nějaký zřejmý důvod? Vždyť už je mají hotové ve skladu, ne? Nebo se to nevyrábělo spolu s věcmi z Kickstarteru a pojede to z Číny až pozěji?

7.10.2023 08:19:06

@WestFlame Má. Ta hra má 3 velké a 2 malé expanze, to není na krám optimální. Takže nejdříve dají na pult 3 velká dražší rozšíření a poté ta 2 levnější. Kdyby to tam vrhli naráz tak většina lidí poučena z netu koupí ty 2 malé expanze a na ty 3 velké se vykašle, příp nekoupí vůbec nic protože si spočítá na kolik to celé vyjde. KS je něco úplně jiného, tam je specifická skupina zákazníků, které nedělá problém dát za hru balík a je jí vpodstatě šumák, že za dodatečný obsah (addony) dá často neadekvátní peníze. 

7.10.2023 10:06:03

Jenom bych poupravil, že malé rozšíření jsou tři (wild hunt, monster trail, adveture pack) a osobně si nemyslím, že to mají vytisknuté. 

7.10.2023 12:40:41

Je dost smutné, že rozšíření, které z toho teprve udělá plnohodnotnou hru (Stezky nestvůr), vydají až jako poslední :( 

23.10.2023 10:27:42

Já bych to nazval, jako chytý marketinový tah, aneb to nejlepší nakonec. Přece nebudeš plýtvat trumfy, když hra sotva začala.

23.10.2023 12:59:00

Pokud je základní hra nemastná neslaná a nespraví to ani žádné z velkých rozšíření, tak taky existuje možnost, že jen co opadne hype, prostě lidi přestanou hru i rozšíření kupovat a radši si (stejně jako teď) úřiplatí za přeprodej z KS. A pak už to vydání “patche” nespraví. 

I když… Zaklínač je taková značka, že by to spousta svátečních hráčů koupila, i kdyby to bylo jenom přeskinované “Člověče…” 

23.10.2023 14:58:32

Akurat som dnes pisal s GoB na instagrame a zrovna som sa tiez pytal na tieto rozsirenia. Odpoved od nich bol len rok 2024, ziadne upresnenie :(

23.10.2023 14:59:13

Je fakt, že tohle se jim úplně nepovedlo. Já to naštěstí z KS mám, ale ten Stretch goals box je pro tu hru naprosto zásadní a oživí ji mnohem víc než Skellige nebo Legendární lov

23.10.2023 15:45:55

chápu dobře že do retailu půjdou teda wild hunt, monster trail, adveture pack (nebo jen některé znich ) ? 

btw jestli vyjdou jak to bude s tiskem ? někdo tady psal že jsou obavy že kvůli novému tisku barva nemusí sedět a karty půjdou rozeznat jestli jsou dlc nebo základ 

1.11.2023 16:59:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Loneskaven: pokud nemáš diagnostikované OCD, tak by to neměl být problém. Desítky her máme doma s rozšířeními a nikdy to nikdo neřešil. 

Hru jsem pořídil v klasické standard verzi. Setkání se protočila za tři partie a každý boj s nestvůrou byl stejný, takže jsou za mě ta dvě rozšíření fakt must have a jinak ta hra z hlediska nějaké dlouhodobé hratelnosti nemá moc smysl. Tři velká rozšíření tenhle úplně základní problém nijak neřeší.

Doufám, že to vyjde opravdu Q2-Q3 2024, protože co tady předvádí na bazaru někteří lidi je fakt zhovadilost.

27.11.2023 10:12:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas