Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše úpravy pravidiel - houserules

Pouzivate nejake vlastne pravidla pri hre, ake?

Ja napriklad celkom chapem ze pri zahnani monstra, zaklinac dostane nejaku odmenu, ale preco pri risku a prehre ku koncu hry nie je vacsia penalizacia? Zariskoval aby vyhral, nevyslo tak by som ocakaval ze sa mu skomplikuju moznosti (nie uplne, aby neprestal hrat) ale podla pravidiel nie je skoro vobec penalizovany.

Moj navrh 2 house rules, ktore dneska otestujem(e):

1, Zahnanie monstra:
-zaklinac ziska 50% odmeny tzn. 1 zlatak,
-zaklinac ziska 1 kartu o cene “0” (monstrum zahnal a ziskal skusenosti), ktoru umiestni do odhadzovacieho balicku
- vsetci hraci stracaju stopu na dany teren, zetony vratia na hromadu. Do hry sa prida nove monstrum rovnakej urovne a vyzrebuje sa nova lokalita kam bude umiestnene (podobny postup ako pri porazeni monstra)

2, Prehra s monstrom

Pri prehre s Monštrom si zaklinac vezme stopu na dany teren (ak nema), neziskava ziadnu kartu. Po prehre s monstrom lvl2 a lvl3 je zraneny (2a):

2a, Zraneny zaklinac sa moze vyliecit pouzitim (odhodenim) lektvaru (ktory nepouzil v boji) a ignorovat penalizaciu za prehru (2b), v opacnom pripade:
 

2b:
-zraneny zaklinac musi  zahodit 1 kartu z decku (celeho lifepoolu)
-neziskava ziadnu dalsiu odmenu (okrem stopy na teren)
-vo fáze III si dobere do ruky len 2 karty zo svojich kariet. Pocas kroku “ziskanie novej karty” moze vziat lubovolnu kartu ako standardne, no tento tah konci s limitom 2 kariet na ruke pre jeho nasledujúci ťah Fázy I (tzn. ak by vzal kartu s hodnotou 0, cize bude mat na ruke 3 karty, jednu musi umiestnit do odhadzovacieho balicku).
 

21.11.2023 15:31:08

No jenže tím rozbiješ hru…protože ten bonus dobrání karty při prohře s monstrem je právě pojistná opravná mechanika, jak boostnout slabší hráče. 

Pokud slabého hráče ještě více penalizuješ, o to více zvětšíš rozestup mezi top hráčem a slabým hráčem.

Ono totiž zisk karty 0 není žádný kdovíjaká výhoda. Život navíc a možná o to nepoužitelnjší karta do balíku.

21.11.2023 16:20:32

Ta hra má být závod. Jdeš zaútočit co nejdříve, risknout prohru - která ti podle pravidel nepokazí celou hru. Podle těch negativních efektů ten závod úplně zničíte. Zvlášť když je to dost náhodné, karty, útoky…

21.11.2023 17:46:53

@Korenar  akoze chapem co chces povedat, ale asi obaja riesime iny pripad. 

Ty (oprav ma ak sa mylim) uvadzas pripad kedy slabsi hrac ktory predpoklada, ze ak bude este kolo “farmit” nevyhra a tak ide skusit zabit monstrum (alias yolo pokus), neda to a nema lektvar aby sa vyliecil, tak dostane trest, ktory mu zhorsi sance na vyhru.

Ja som zase riesil situaciu ze napr. prvy hrac ak citi ze je prvy ale straca vyhodu, zariskuje a nedokaze monstrum aspon zahnat , tak mu hra da este boost, miesto “trestu” aby sa ostatni hraci mali sancu dorovnat.

 

@Bargud tak situacia je len proti monstru lvl2 (prip. len lvl3) kedy ide o finalny suboj a pripravenost a lektvarom sa da z problemu vylizat, nepride mi to ze by to uplne znicilo hru, mozno to hru natiahne ze clovek pojde viac na istotu s rezervou.

edit: ale je pravda ze ja uvazujem o hre 2-3 hracov, pri 4-5 by to mohlo byt komplikovanejsie ked su na stole len 3 monstra lvl1.

21.11.2023 18:42:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, my začínáme hru vždy s nestvůrami druhého stupně na místo I, když jsme jen ve dvou či třech , tak rovnou s nestvůrami III stupně + legendární nestvůra, všechno ostatní necháváme při starém. Někdy dáme i podmínku , že je nutné porazit alespoň jednoho Zaklínače , aby jsi hru vyhrál. :).

21.11.2023 19:19:29 | Upraveno autorem (porovnej)

@no.vi89 Ale u první nestvůry nepředpokládám, že by první hráč byl natolik napřed. Tím, že zkusí boj se připraví o průzkum.

Pokud bych chtěl posílit, zajdu radši do Vengerbergu a posílím rovnou o silnější kartu. Navíc hráč pro boj bude potřebovat nechat si alespoň kartu do startu, čímž si opět ochuzuje zisk z pohybu.

A nedejbože kdyby vyhrál, tak se na něj mohou slítnout ostatní a smlsnout si na jeho skalpu :)

Takhle, třeba se pletu, jen my problém, který máte ve skupině zatím neevidujeme.

21.11.2023 19:41:33

Ja chcem skusit skor nieco taketo.

Zaklinac ta napadne? Nevadi, stale sa mu mozes pokusit ujst/skryt.

Hod kockou:

1-4: nepodarilo sa ti ujst, ale ak mozes podplatit miestnych X mincami a ti ta ukryju

5-6: z boja si vyviazol, ale utrzis X zraneni (dole stit)

 

K boju teda dojde len ak hodis 1-4 a nemas na uplatok :)

 

Okrem toho mam este napady na osobne ulohy a kontrakty na monstra namiesto standardneho sposobu.

21.11.2023 21:26:36

@Korenar trest by bol len u monstra lvl2 a lvl3 prip. Len level 3. Skratka ked uz ide do tuheho. Pre level 1 je to umyselne bez trestu, monstrum je slabe zaklinaca nezranilo tak, aby musel regenerovat

 

edit: preklep → pre lvl 1 je to bez trestu 

21.11.2023 21:51:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Barcelona ENG
Barcelona ENG
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas