Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření - čím začít?

Které rozšíření se Vám zdá nejlepší? Říkám si, že při častejším hraní může být hra repetivní a každý už dopředu ví co přijde. Napadá mě že v tomhle může pomoci více karet akcí, průzkumu atd. Jaké máte zkušenosti? Díky

15.12.2023 20:46:38

Ahoj…..podle počtu hráčů.

Za mě doporučuji začít se SKELLIGE. Příjemně zvětší herní plán a přidá hodně atmosféry a nových příběhů do hry včetně nových mechanik.

Poté už bych řekl podle preferencí.

A až vyjdou v 2024 expanze Balíček Dobrodružství a Stezka Nestvůr, tak rozhodně nutnost!

15.12.2023 21:12:45

Souhlasím s Korenarem, že Balíček dobrodružství a Stezka nestvůr je nutnost.

Co se týče velkých rozšíření, tak já se stavím za #Zaklínač: Starý svět – Legendární lov protože mění cíl hry (i když za tu cenovku je to jen 7 velkých miniatur a balíček karet). #Zaklínač: Starý svět – Skellige mi přišlo, že za ty peníze do hry nic zásadně nového nepřináší. A #Zaklínač: Starý svět – Mágové mi přijdou dost zbyteční vzhledem k tomu, že se SGs mám na výběr ze 7mi hrdinů, tak dalších 5 nepotřebuju. Ale určitě je to věc preferencí, jak již bylo řečeno.

16.12.2023 01:55:07

Také přidám svou troškou do mlýna - osobně preferuji rozšíření Mágové, protože se mi hrají mnohem lépe jak zaklínači a jsou za mě více propracovanější. Skellige mám ráda - rozšíří plán a přidá i kartičky příběhů. Legendární lov jsem hrála zatím jen jednou a na chuť jsem mu úplně nepřišla. Souhlasím s předchozími odpověďmi, že jde hodně o preference :)

16.12.2023 13:12:49

Tohle je bozi…jak pro kazdeho je ta top jina expanze. Ono to ale tak je, protoze bych rekl, ze se objektivne daji vsechny ty expanze zhodnotit jako velmi zdarile a obohacujixi herni zazitek.

Magove te meni herni styl. Mas novy balik karet, nove schopnosti a jine symboly….da se rici, ze to je nejvice gamechanger herne.

Legendarni lov prinasi krasne miniatury, ale hlavne meni herni podminku vitezstvi, kterou je lov na monster BOSS.

Skellige rozsiruje mapu, prinasi nova dobrodruzstvi, nove pribehy, udalosti a nove lokace s jedinecnymi akcemi. 

Nejvetsi nevyhodou je, ze nedali do retailu samostatny BigBox, protoze koho tato hra chytne, stejne skonci u vseho a to je pak poteseni z te haldy krabicek.

17.12.2023 20:41:10

Napadl mě stejný dotaz. Pokud zahraji základ, čím začít poté? Nemyslím vybrat si - projít chci všechny, ale čím začít poté, aby to mělo dobrou návaznost - rozšíření. Mám komplet všechno, ale chci odhrát nejdříve základ a poté postupně rozšiřovat, abych postupně objevnoval nové.

14.1.2024 22:54:39

@Derecho Tak pokud máš, tak rozhodně začni tím balíčkem nových událostí, pokud jsi ho rovnou nepřihodil do první hry. Díky tomu se ti nebudou tolik opakovat a hra nezevšední.

15.1.2024 09:22:02

Za mne Stezka Nestvůr, ale ta je asi jen pro Kickstarter podprovatele jen teď… Rozhodně dodává hře šmrnc v tom, že ty příšery nejsou tak generické/odbyté jako jsou v základu. 

15.1.2024 10:04:32

@Conan70 Zatím jsem nepřihodil nic, zatím se učím pravidla základu :-) i když to mám už nějaký čas doma… mám z KS. SG box pak ty tři rozšíření, které nakonec jsou i v retailu, playmat, kostky, mince, Eredina a nějaké dvě malé krabičky, kde taky cosi je. Ty píšeš o tom, co je v SG boxu - s tou Ciri na přebalu krabice?

15.1.2024 18:19:20

@Derecho Ano. Ten adventure pack pouze přidá nové kartičky města a okolí. Takže pravidlově se nic učit nemusíš, ale nebudeš stále dokola točit stejné karty, ke kterým by ses tím pádem brzy naučil, jakou odměnu získáš za jaké rozhodnutí. Takhle se to neomrzí. Najednou jich budeš mít 3x tolik. :)

15.1.2024 18:54:57

Pro mě jakožto primárně sólo hráče je z aktuálně dostupných rozšíření nejzajímavější Legendární lov!

Ten totiž mění celou podmínku vítězství. Ze zisku trofejí … neboť v sólo režimu musí být jedna nutně získaná meditací náhodně vylosované vlastnosti … na poražení legendární nestvůry.

Z aktuálně nedostupných (kickstarter) je to Stezka nestvůr.

Přidává obrovské množství obsahu … petardy, mutageny, pokročilé akční karty … ale hlavně “oslabení nestvůr a jejich zvláštní útoky”. Z “anonymního” odhazování bojových karet nestvůry s jednou její “mini” schopností se rázem stane něco o dost nebezpečnější individuální lov jedné konkrétní nestvůry. Už tak nemám pocit, že bych bojoval s balíčkem karet, ale s konkrétní nestvůrou.

5.2.2024 10:51:33

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (druhé vydání) - nové
Loděnice (druhé vydání) - nové
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas