Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdílné barvy karet v budoucích rozšíření?

Ahojte, koukal jsem tady na aukci KS rozšíření ( pokročilých akčních karet), a dotyčný psal že v budoucnu mají karty v retailu vyjít s trochu jinýma barvama? Je na tom něco pravdy? Přijde mi to trochu zvláštní kdyby pak ty poslední rozšíření vyšly takhle jinak (monster trail, adventure pack)

22.11.2023 16:37:17

To není ani tak zvlášní, jako prostá realita. Mám stovky her a u žádné se to ještě nepodařilo, aby budoucí dotisk měl stejnou barevnost….jakože snaha tam bude, ale vždy je to viditelné a už podle rubu pak poznáš, jestli to je nový, nebo starý print. 

I proto si všechny KS hry nechávám posílat v jedné vlně, aby byli z jednoho printu. Je to prostě realita, se kterou se nedá nic dělat….vezmeš stejnou tiskárku, inkoust od stejného výrobce a stejný papír a prostě po půl roce je z toho trošku odlišný odstín a nikdo neví proč.

22.11.2023 17:33:30

On to mysli asi v tom duchu, ze moze byt pouzita ina seria papiera/farby ci ina firma na tlac a z tohto dovodu moze byt rozpoznatelne, ze ide o novu kartu. Urcite nezmenia dizajn zadnej strany na kartach ktore sa budu pridavat k existujucim.

Toto moze byt problem pri bojovych kartach, ked sa bude dat rozoznat aku kartu ma na ruke v suboji witcher x witcher, alebo aka nasledovna karta bude vylozena na doberaci deck (tych 6 vystavenych kariet).

V kazdom pripade je to len domnienka, a neviem ci sa nieco take realne stava/stalo.

Edit: tak uz ma @Korenar  predbehol a evidentne sa to bohuzial realne stava. Treba davat karty do lesklych obalov a hrat pod silnym svetlom :D

22.11.2023 17:46:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Ono se to řeší pak třeba použitím obalů se zadní neprůhlednou stranou.

A ano bude to problém u akčních karet (zejména pro různé efekty v boji jako “náhodně” vyber kartu) Obzvláště když bude viditelné, že soupeř má na řadě “novou” tedy jistě pokročilou a silnou kartu, tak radši zahraju kartu na její odhození. No jsou to drobnosti, ale umí to zamrzet.

Už několik KS her po rozeslání první vlny měli problém, že stejný tisk, stejná tiskárna, stejné zadání i tiskové soubory, ale po 4 měsících, když tiskli expanze, tak prostě barevnost úplně uletěla, že museli kompletně přetisknout celý Core Box (např 7th Continentm Tainted Grail 1.print atd)

No a u karet průzkumu to máš stejné….pokud poznáš novou kartu, upřednostníš ji třeba před kartou města, protože ty nové karty v tom adventure pack….za mě jsou prostě peckové. Mají lepší příběhovost, vyšší odměny a nechci spoilovat, ale za mě must have.

22.11.2023 18:04:00

Otázka, jak moc to bude vidět-

Teď jsem obaloval Retail komplet co je k mání a rozdílné barvy karet tam sou už teď.

Občas je tón teplejší, občas studenější.

Otázka jak to člověk (například) co nedělá s fotkama a grafikou pozná (rozlišovací schopnost oka) a jak to pak bude ve finále.

Gramáž a styl papíru by měly být stejné, jinak je to p******a a taky proč by to dělala jiná fabrika, než ta co jim to už dělala a co je ověřená. To by se prodražilo.

Takže hoď si korunou a dopátráš se stejného výsledku.

22.11.2023 19:16:58

Jako fabrika bude stejná, to je ale vždycky. Málokterou hru tiskli jinde….to spíše, když fabrika udělala nějaký fail.

Retail už má odlišnosti? To je velmi zajímavé….vždyť ten se tiskl téměř zároveň, ne-li úplně zároveň.

Já třeba trpím u HARRY POTTER: Boj o Bradavice….tak je každá expanze absolutně úlet a to jak barevně, tak gramáží…..druhá expanze má normálně tak tenké karty, že bych řekl, že klesly gramáží na polovinu….a taky stejná fabrika, stejné zadání

22.11.2023 19:38:56

Korenar: Zajímavé, možná se pletu, ale myslím, že v případě poulárních CCG nebo LCG takové problémy nikdy moc nebyly… to bude asi problém hlavně u kickstarterovek (např. 7th continent), kde se to snaží všichni vytisknout hlavně co nejlevněji a nehledí tolik na kvalitu..

22.11.2023 21:04:44

@Azalin tohle je moc zajímavý point….nějak jsme si to nespojil, ale zřejmě to lze ohlídat, když se chce…i když možná i to má svou cenu, proč se LTG tak blbě padělají a v podstatě každý fake je poznatelný.

Ale rozhodně by mě na toto téma zajímalo nějaké rozsáhlejší zpracování nějakého článku či videa.

22.11.2023 23:43:12

Vybíráme z Bazaru

Prodej Three  sisters
Prodej Three sisters
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas