Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Jsem jediný, nebo jsou ta pravidla hotové neštěstí?

Nejsem absolutně schopný se v nich orientovat. Polovinu věcí z toho nechápu, neustále to skáče z jednoho místa na druhé. Asi budu muset hledat nějaké video na YouTube, kde to snad někdo dokáže vysvětlit normálně. 

Máte stejný pocit z pravidel? Případně máte tip na dobré video, kde to nakoukat? 

Děkuju 

3.1.2024 22:16:07

Napisal si vela a predsa si nic nepovedal - comu konkretne nechapes?

Ja som teda s pravidlami nemal ziadny problem. 

3.1.2024 23:41:36

Hru jsme rozchodili na první dobrou, v pravidlech jsme žádný problém neviděli, jasně že při první hře se  listování v pravidlech nevyhneš, ale žádný větší problém či nejasnosti jsme nezaznamenali, tedy zatím jsme hráli jen základ se stezkou nestvůr.

4.1.2024 06:57:02

Pravidla jsou uplne v pohode :) 

Jedny z tech prijemnejsich.  Navic to neni pravidlove tezka hra.. 

Zkus se zacist do nich jeste jednou. 

4.1.2024 09:02:55

Ja s tím měl velikej problém. Hlavně proto, že tam je seznam komponent a je tam třeba 74 karet akcí a pak najednou koukám, že jich je tam dalších 50 o kterých se vůbec nepíše. A k tomu některý další karty. To mi dost zamotalo hlavu. Tak jsem si pustil gameplay a většinu toho mi to vysvětlilo. Jen je třeba dát pozor, že to nehrajou nutně přesně (třeba chodil hrát poker bez toho aniž by vsadil minci).

4.1.2024 15:36:42

Ano, pravidla jsou psaná opravdu příšerně. Obzvlášť s porovnáním s jinými hrami. A za ten pravopis všude tu hru vracím, protože takovouhle pakárnu odmítám mít doma… 

14.1.2024 15:58:47

@Thane Asi mám jiné pravidla než ty, ale mě karty dle seznamu komponentů v pravidlech souhlasily…

 

Za mě v pohodě, jednu věc jsem akorát nepochopil, ale po přečtení znovu pravidel jsem měl ve všem jasno.

14.1.2024 17:28:52

Pravidla byla prostě moc složitá pro lidi, co do té doby hráli maximálně Catan a odpadní hře Bulánci dali 5 hvězdiček. :) To je celé. Jinak pro nás normální hráče jsou ty pravidla samozřejmě bezproblémová, byť možná místy trochu kostrbatější..

A to píšu jako člověk, který jinak Blackfire za jejich překlady nemá rád, ale tady se jich musím zastat.

15.1.2024 09:18:31 | Upraveno autorem (porovnej)

100% súhlas s Conanom.

Ak máte problém s pravidlami tak ich treba čítať pomaly a ideálne mať hru rozloženú na stole.

15.1.2024 09:30:15

PRavidla jsou úplně v klidu, komponenty sedí :) … Pokud se člověk neorientuje, doporučuju celou hru nachystat (klidně sám) a odehrát pár kol ve dvou hráčích (hraješ za oba nebo sežeň kámoše) za hoďku není co nechápat. :)

26.1.2024 21:47:49

Já teda s pravidly měl taky problém, a to není tak že bych do teď hrál jen catany a tak… řekl bych že to není problém špatně napsaných pravidel jen spíš špatně poskládaných, ze začátku je spousta klíčových slov které nic neřeknou v kontextu a dostanu se k nim až na posledních 6 stránkách kde je zkušební kolo a to si už zase spoustu nepamatuji, oproti tomu bylo 56 stran pravidel ve Válce o Prsten nebo stará civka kterou prý spoustu lidí nerozchodilo právě kvůli pravidlům násobně uchopitelnější, nehledě na to že ve finále je to relativně dost jednoduchá hra která se dá vysvětlit do 15 minut.

12.4.2024 13:01:54

Vybíráme z Bazaru

Steampunk Rally Fusion
Steampunk Rally Fusion
Akt. cena: 740 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas