Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nová rozšíření jako addon během kampaně Witcher:PoD

Z komentářů v kampani W:PoD vyplývá, že v rámci stávající kampaně by mohlo padnout nějaké nové rozšíření k Zaklínači: starý svět. To by mohlo být hodně cool. Kdyby se pořešily některé neduhy základní hry ;)

23.10.2023 16:34:13

Ted uz jen zbyva oznameni, ze v ramci PM umozni i nakup CZ verze all-in na Stary Svet

23.10.2023 16:47:01

No to nevím, aby to nebyl nějaký paskvil narychlo .. i v komentech píšou, že aktuální content hodně mění za běhu. Moc nechápu, že to není víc připraveno. Přeci jen to bude kampaň k 10M. 

23.10.2023 17:21:42

To by mi zajimalo, co by tam chteli takhle dodatecne vymyslet. Ja bych uvital, kdyby bylo mozne prikoupit ta puvodni rozsireni :D

23.10.2023 18:25:20

@Bloud no stary svet ma verzus, coop, solo (legendary hunt) a nema len kampan a Geralta :D. Cim nejdem povedat ze za addon za 40€ mame dostat 30hodinovu kampan. ALe nieco mensie, jednoduchsie by sa mozno dalo zapracovat napr. na sposob Skyrim doskovky. Stacilo by postupne odhalovanie miest na mape - vydali by normalne “story” mapu k existujucej (prip. vyrobili novu mapu a novy svet) ako mal napr. gloomhaven ci oathsworn, postupne by si objavoval mesta (mali by ine aktivity nez v Starom svete). Potom v priprave misie na hraciu plochu by umiestnis markery pre side/main quest, zbieral by si stopy a indicie s obmedzenym poctom tahov pre nejaku odmenu (ala Oathsworn). Info o monstrach/queste co by ta mohlo zvyhodnit vo fighte tzn. narazil by si na “adventure” ci uz fight alebo hod kockou na atribut, co by ti dalo nejaky bonus pre finalneho bossa misie. Obtiaznost by sa dala korigovat napriklad kolko najviac indicii vies ziskat/kupit za peniaze/kolko kol mas na danu misiu atd.

Este keby spravia nejaky zakladny online mission editor, tak fanusikovia sa vyhraju a nakoniec si zahras aj nejake short stories ci pribeh zo sagy ked si skombinujes miniaturky z Path of Destiny :D

Jediny taky vacsi problem je ako spravit levelovanie postavy ked pouzivas obmedzeny pocet kariet, tam ma napada jedine ze aj keby sa akoze vylepsis v ramci levelu na maximum (hypoteticky, aj ked nerealne), tak by hra povedala striktne “po misii si vrat schopnosti na stav pred misiou a si zvys tuto/jednu z dvoch vlastnosti o 1 bod”, alebo nakonci misie si vezmi x penazi a za peniaze si mozes vylepsit postavu dalej ci kupit kartu (ako to mal napr. Tainted grail). Rovnako s kartami, nechaj si zakladny deck + dokupenu kartu z balicku upgradov, ostatne vyrad.

23.10.2023 18:44:40

@no.vi89 Spíš než nějakou herní bombu bych čekal pár figurek monster navíc, nějakého bosse nebo způsob jak backery starého světa motivovat podpořit  PoD. Třeba nějaký způsob jak plast z PoD využít ve starém světě. Nevidím důvod proč by se měli namáhat s něčím složitějším v rámci kampaně na jinou hru. 

23.10.2023 18:55:40

@czechImenhotep Samozrejme mozne je vsetko, aj moj napad pokryval kombinaciu PoD a OW figurok :)

Ja to beriem z toho pohladu, co hra nema a co fanusikov odradzalo od podpory projektu. Uplne prva povodna verzia mala useless solo mod a znovuhranie tiez pokulhavalo (preto som to po prvom letsplayi ignoroval). Potom prisli stretchgoals a expanzie, ktore vylepsili prakticky vsetko co bolo hre vycitane - solo mod je dobry s Wild Hunt/Legendary Hunt expanziou. Skirmish dostal viac adventure kariet a monstier, nove postavy (Magov) plus bonusovy obsah a coop mody.

Takze otaznik prakticky visi len nad ludmi ktori chceli nejaku pribehovku a Geralta/znamych zaklinacov. Bojovy system je fajn a da sa pouzit aj na kampan, pohyb po mape sa da lahko zmenit zachovanim podobneho principu, ten poker je trosku sprostost po kazdej stranke, ale to sa da nahradit/odstranit, cize chyba len pribeh a Geralt ako postava a mas masivny priliv penazi, nie len za expanziou ale aj za povodnu hru.. 

Pripadne casom nejaky old World 2.0 update pre povodnych majitelov za vyhodnu cenu + story addon a je to. Aj ked ja by som samozrejme najradsej hral nejaky Tainted Grail/Oathsworn (bez nutnosti hrat za 4 postavy) z Witcher sveta :D

23.10.2023 19:23:35

Se obavam, ze jakekoliv propojeni obou her nepripada v uvahu. Prijde mi, ze jim to CD projekt primo zakazal. A urcite nebudou riskovat nejakym ojebavanim ve stylu tyhle figurky sou pouzitelne tam a tam. Spis bych ocekaval ta nova monstra. Nebo by mohli udelat obaly na karty :D

23.10.2023 20:37:46

Ja jsem se ptal na fb, jestli se neplanuje crossover a odpovedeli mi, ze rozhodne ne, tak nevim. Ale myslim, ze je to zbozne prani hracu mit v OW Geralta

24.10.2023 17:07:57

O tom, že přímo GOB udělat crossover nemohou, psali v kampani, je to v FAQ.

We don’t have plans to make an official character boards for Geralt, Yennefer, Ciri, Vesemir and Dandelion for The Witcher: Old World. Our licensing agreement does not allow us to set Geralt and his friends in the timeline presented in the Old World. However, we can’t stop you from home rules, or from using the miniatures.

Takže bych asi čekal, že komunita něco vytvoří. Desky, přelepky, asi i nějaké varianty na schopnosti atd. Dtto stl soubory pro 3D tisk.

Ve skupině na FB k WtOW je už přímo odkaz na jednoho Geralta:

https://www.thingiverse.com/thing:4315558/makes?fbclid=IwAR2NzTOpzUtA1X-hA63AvzOFg3XECDUyIXLsSPFZsA7hgPdqpByGRORz5bE

https://www.facebook.com/groups/thewitcheroldworld/permalink/627734586068803 

Jasně, nebudou to miniatury z fabriky, ale já to nejspíš vyřeším tímhle způsobem, než dávat přes 3000 za hru, o které nejsem moc přesvědčený.

24.10.2023 17:41:24

@Fleder 

Počkat, teď jsem zmatený. Však Ciri tam ale je, ve stretch goalu…

26.10.2023 07:52:22

Ano, ale byla "KS exclusive". Je to výjimka, která potvrzuje ono pravidlo. :D

26.10.2023 09:45:51

@Conan70 Ciri umí cestovat v čase, takže se může vyskytovat v době, dky se odehrává hra. Do kampaně ji přidali v reakci na požadavky některých hráčů, aby byla ve hře zaklínačka. Podle zasazení světa mohou být zaklínači výhradně muži. Autoři se k tomu postavili rozumně a přidali Ciri, která má zaklínačský trénink, ale zaklínačem není a lore světa výskyt v době, kde se odehrává starý svět umožňuje. Udělali to chytře, pokud by ve starém světě běhaly ikonické chary u nové hry by to mohlo vzbudit emoce, pokud by to byli anonymní zaklínači nebo jiné figurky ke stejným charakterům jako v předchozí hře.   

26.10.2023 11:05:24

@czechImenhotep Si tak rikam, jestli je u Stareho sveta nejake omezeni, kdy by tam ty ikonicke chary neslo pouzit? Vladci snad na kartach ani nikde zminovani nejsou, casove udalosti snad take ne. Jedine tak ty zaklinacske skoly, ktere uz v “dobe  Geralta” nejsou aktivni, nebo vubec neexistuji.

26.10.2023 15:29:30

@Bloud Já nechci být nijak nepříjemný, ale autoři hry fakt opakovaně píší, že k tomu nemají souhlas. Prostě licenci na to nemají, CDPR jim takový souhlas nedal (ten sám má velmi pravděpodobně připravovat hru ze Starého světa, tj Witcher 4 s Geraltem s prakticky jistotou nebude), velmi pravděpodobně do toho kecá i Sapkowski.  Je to tak těžký pochopit?

Z hlediska kánonu světa Zaklínače to časově ani není možné, aby Geralt, Yennefer, Triss a spol v prequelu ze Starého světa vůbec existovali. Má se odehrávat několik století před tím, než se vůbec (knižně samozřejmě) ty postavy měly narodit. Ještě se tam dá prohodit Ciri, protože skáče mezi světy a časem..

Jestli si hráči udělají samodomo doplňky typu přelepky desek s ilustrací, vytisknou si figurky nebo použijí ty z Path of Destiny (a ano, na to prostě GOB jasně láká), to je na samotných hráčích. Ale oficiálně to tvůrci prostě dát nemůžou.

 

26.10.2023 16:41:36

@Fleder No já ale nikde o nejakem oficialnim pouziti charakteru nepisu, ze to je pod licenci vim a take jsem to tu i psal. Mel jsem na mysli proste moznost vzit napr. figuru Geralta, desku hrace zaklinace skoly vlka a hrat takhle Stary svet. To same s Lethem. A proto jsem “nahlas” uvazoval, jestli tomu neco brani.

26.10.2023 19:10:07

@Bloud obaly na karty pre Old World su normalne k zakupeniu na tlamagames. Je tam dokonca aj cely set pripraveny pre all-in.

27.10.2023 10:11:39

@tuky69 Tlamacké obaly jsou uz nějaký čas vyprodané a nové by měly být až v prosinci. Předpřipravené sady pro Starý svět neobsahují obaly pro velké karty nestvur. Ty se musi pořídit zvlášť. 

27.10.2023 17:07:03

Jasně. To, že Ciri umí cestovat časem vím a chápu. Ptám se na tu licenci. Zaznělo tu, že Ciri je od autorů zakázaná, ale přesto je ve stretch goalu. Tak jak to tedy je? Asi teda zakázaná není ne? Nebo ji tam propašovali na tajňačku? :D

28.10.2023 07:48:12

Teď jsem dokoukal příspěvek autora na YouTube (Go On Board Polska), kde mimo jiné naznačuje dvě věci. 
1. další rozšíření (zřejmě placené)
2. že základní a to zdrůrazňuje, základní hra nepůjde propojit se Starým světem. 
Z toho, jak to řekl se domnívám, že nějaké rozšíření se nakonec objeví, které propojení umožní a to bez ohledu na předchozí prohlášení. 

28.10.2023 09:40:10

@Korenar Nemyslim si, ze daju taku moznost, kedz sa to predava v retaili a tym by uskodili obchodom.

30.10.2023 11:25:10

@Korenar no pri tych uzasnych addonoch, to je jediny dobry “cashgrab” :D

 

Jezismaria to nove zoradovanie ma vytrollilo :D

31.10.2023 13:23:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Eriantys
Eriantys
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas