Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kooperativní hra

Když odhlédnu od k tomuto stylu hraní uzpůsobenému rozšíření (Divoký hon), pokud bych chtěl co-op režim aplikovat na standardní hru, mám tam jeden docela zásadní nedostatek. 

Zaklínači nikam nechvátají, takže ledva naberou potřebné zkušenosti, všechna monstra na mapě hravě eliminují. 

Máte nějaký vlastní nápad, kterak spolupracující Zaklínače dostat pod tlak? 

8.4.2024 20:45:44

Rozšířením Divoký hon. To je jediný způsob, jak mě hra baví.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

8.4.2024 20:48:40

Bohužel měl jsem rodinnou zkušenost, každý si hrál na svém písečku a nikdo nikomu nepomohl. Výsledek. Divoký hon vyhrál. Hráli jsme ve čtyrech, obtižnost velmi lehká s Nithralem.

Po nějaké době jsem hrál s jinou partou ve čtyřech lidech. Řekl jsem si, že přitvrdím. Parta byla velmi kooperativní, tedy kromě jednoho slabšího článku. Jakmile se objevil ohař, ihned padl, stejně tak monstra.
Nithrala na nejvyšší obtížnost jsme dali celkem v pohodě. Jen jeden hráč (ten méně kooperativní) nepřežil poslední boj.

Dívoký hon je na 8 kol (7kol při 4/5 hráčích). Tudíž toho času opravdu moc není. Na tvém místě bych šel do nejvyšší obtížnosti a oznámil hráčům bez kooperace ohaře nesundáme a divoký hon si nás dá k večeři.

8.4.2024 20:59:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Mozno s rozsirenim Legendarny lov? V solo hre bezi pocitadlo kol, dokedy musis legendarne monstrum porazit, dalo by sa to aplikovat aj na viac hracov s pomocou nejakych house rules a rebalancu. 

Tu sa o tom bavili na BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/2671233/legendary-hunt-is-begging-for-a-cooperativesemi-co

8.4.2024 22:19:56

Zrovna Legendární lov chceme prubnout a eventuálně pravidlově modifikovat příště! 

Každopádně odpočítávání kol, resp. předem stanovený čas pro splnění nějakého úkolu, jsme nedávno zkusili aplikovat pro hru dvou hráčů (stejnak už to ve větším počtu lidí asi nemíním absolvovat).   

Dali jsme si pro začátek limit 12 kol, během kterých se oba participující Zaklínači měli dostat k maximálnímu počtu trofejí, které přitom šlo získat jenom za boj se stále obtížnějšími monstry. 

Kooperativní herní vklad částečně vycházel z intencí Divokého honu, čili s možností výměny některých věcí mezi Zaklínači, potažmo s dílčím přispěním druhého Zaklínače v boji.  

Propříště chci zkusit další omezení v podobě karet akcí, které Zaklínači získají pouze za eliminaci monstra. Tady ale s tím, že si poté mohou sami vybrat kartu z balíčku, kartu s hodnotou korespondující s úrovní poraženého monstra :)   

9.4.2024 19:41:09

Vybíráme z Bazaru

Dva Bratři
Dva Bratři
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas