T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál už někdo?

Mám na tuhle hru zálusk, ale nevím, jak moc náročná bude angličtina. Nemáte někdo zkušenost s touhle hrou?
13.12.2015 02:40:36

Jagi
Zkus chvili pockat Blackfire zvazuje ceske vydani.

13.12.2015 09:03:17

CZ
České vydání bylo od BF potvrzeno.

2.3.2016 11:21:50

Pecka?
Přemýšlím a přemýšlím, co je na téhle hře tak unikátní. Lokace mi přijdou nijaké, herní plán nezaujal....ale něco na téhle hře bude...nevím proč, ale mám hrozně silný pocit, že tuhle hru chci :-D

22.3.2016 21:54:51

hmm
mna by skor zaujimalo, aka je znovuhratelnost.. ci to nie je 5-6x a smytec..

4.4.2016 13:03:47

...
To spíš 1x a šmitec. :)

Každý příběh si napoprvé zahraješ jednou. Máš to jako s knížkou. Chtě nechtě už to tap kbudeš znát.

Stejně jako s tou knížkou nebo filmem to prý lze v klidu hrát po čase nebo v jiné skupině lidí.

4.4.2016 13:07:53

moc brzo
taky jsem uvazoval nad koupi, ale nakonec me odradila nulova znovuhratelnost. Hra ma celkem zajimave vymysleny mechanismus deck exploringu, slusny potencial na paradni herni zazitek a originalni je i to, ze samotna hraci deska je v podstate jako herni konzole, do ktere lze vkladat ruzne hry. Navic na oficialnich strankach lze stahnout zadarmo development kit a tak si vlastne kazdy muze vytvorit svou vlastni hru. a to je fakt super. Jen je tech her do teto "konzole" zatim malo a jsou dost drahe. rok si pockam a uvidime jak se to vyvine :)

4.4.2016 13:34:20 | Upraveno autorem (porovnej)

znovuhratelnost
Ono po prvním zahrání sice zhruba víte, kde co je, ale pokud se další partie neodehraje třeba ještě dnes, či velmi zakrátko, stejně si to pamatovat nikdo přesně nebude (mělo se jít rovnou sem, nebo kde vlastně byla ta věc, co tam budeme potřebovat). Navíc při první hře chodí skupina po mapě, objevuje a dojde jí čas (s čímž hra počítá). Napodruhé máte času trochu víc, napotřetí už nekonečně (takže můžete hrát dny, než to dokončíte...). Při třetí hře by to teoreticky měli dohrát všichni (i když hry má mechanismus pro opakovanou hru), ale například naše skupinka se zamotala v chodbách a pak už jsme neměli sílu pokračovat jinudy... A navíc nám došel kokain! (ten herní ;-) )

Ad VikThor: Plán je jakási slepá mapa, na kterou se jen vykládají karty scánáře, proto je nezajímavý - aby byl použitelný pro tématicky naprosto odlišné scénáře.

4.4.2016 15:17:58

Herní doba
Jaká je prosím přibližná herní doba na jeden scénář ? Budeme hrát v plném počtu.

5.12.2016 09:28:52

herná deba
Herná doba záleži na tom aký budete šikovný, resp. aké budete mať šťastie pri výbere lokácií ( hlavne pri postupnosti ich objavovania ) a aký budete dobrí v riešení hádanok a hlavolamov...väčšinu scénarov sme hrali na 3 runy...a čas sa hýbal medzi 4-5 hodinami

5.12.2016 11:14:48

Herní doba
4-5h na jeden run , nebo celkem ?

5.12.2016 11:46:59

bladeBrown
celkom...ale videl som už, na herných akciách, že niektorí to hrali aj oveľa dlhšie....inak posledný FanMade scénár Switching Gears sme dali na 2 runy a tiež to trvalo viac ako 3 hodiny

5.12.2016 15:00:26

Pocet scenarov
V základnej krabici je len 1 scenár Sanatorium, správne? Tj za cca 4-5h ako sa spomína nižšie mám celu hru dohranú? To je na hru za 45 eur trochu málo. Opravte ma, ak sa mýlim.

7.12.2016 16:16:10

edward14
nemýliš sa....v krabici dostaneš základný hardware + prvý scénár. Každý ďalší príbeh stojí cca 23 EUR ( myslím angl. verzie )

Ak si 45eur rozrátaš na hráča, v prípade, že budete hrať 4...tak to máš 11,25eur na hráča....túto hru treba brať skôr ako návštevu kina, kde ten nezmyselný prepočet zábava/náklady tiež neriešiš.

7.12.2016 16:45:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Neopakovatelný zážitek
Je pravda, že tahle hra má nižší znovuhratelnost a jeden z nejvyšších poměrů cena výkon. Za cenu cca 1 tis dostanete cca 4-5 hodin intenzivního, neopakovatelného zážitku. Kdo má rád Gamebooky bude opravdu nadšen. Povedlo se neuvěřitelné, přenést do deskové podoby herní knihu, kterou lze navíc hrát s více hráči. Není pravda, že tahle hra nemá znovuhratelnost, byť je jasné, že moment překvapení už není takový. Nevím jak ostatní scénáře, ale Sanatorium je geniálně navržené. I po dohrané hře budete mít chuť si zkusit zahrát tuhle hru ještě jednou a podívat se na herní karty, které jste neměli možnost vidět nebo zkusit zahrát scénář jiným způsobem. K cíli tady nevede jen jedna vyšlapaná cesta. A to je moc dobře. Navíc jsem neměl ani pocit, že by v té hře byla nějaká vyslovená podpásovka a něco bylo ukryté tam, kde bych to nečekal a nemohl se přitom bez toho pohnout dál. Za mě rozhodně palec nahoru a muž tančící měsíční step ve mě zůstane utkvělý na hodně dlouhou dobu :)

21.1.2017 18:59:08

dojmy ve 3
Hráli jsme základní scénář ve 3 hráčích. Zvládli jsme to za 2 sezení, kdy jsme při prvním sezení zahráli 2 běhy. Další herní sezení jsme to dohrávali.

Zážitek to byl velmi intenzivní a celkově nás hra překvapila. Ano, je to jednorázovka. Celá hra stojí a padá se scénáři. Je škoda, že to BF zařízl, protože nízké prodeje se dali čekat a se scénáři by byla šance na rozprodej základu větší. Ne každému totiž sedne téma každého scénáře.

Každopádně to bylo super. Jsou chvíle, kdy přemýšlíte, jestli jít tudy, nebo tamtudy. Scénář obsahuje i prvky jako slepé uličky, bezvýznamné odbočky, osudové volby i drobná větvení děje... Pocit je umocněn grafikou i tím, že si hráči musí předávat informace ústně a nemohou si jen tak ukázat nalezenou stopu. Čeho si jeden nevšimne, jiný by třeba postřehl. Pospojování všech informací je hodně důležité a hře to přidává na atmosféře.

Takže ano, jsem z hry... Napsal bych nadšený, ale řekněme, že mě hra uchvátila. Je konec, scénář je dohraný a znovu se hrát nedá. Ano, ještě mám další dva česky vydané scénáře. Případně si můžu zahrát další scénáře v AJ a navíc fanouškovské... V tuhle chvíli ale hra míří do regálu, kde si asi dost dlouho odpočine :)

15.4.2019 08:42:02

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa + rozšíření
7 Divů světa + rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas