T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Další rozšíření v Cze

Zdravím,
mám dotaz ohledně toho zda-li se budou překládat i další rozšíření ke hře T.I.M.E stories a jestli ano, tak v jakém pořadí?

Díky za odpověď
14.10.2018 20:09:14

Facebook
Ptal sem se jich na Facebooku, ale byl to nejak bez odpovedi... takzeee...

14.10.2018 20:47:15

email
Ja se ptal Michala v srpnu a je to tak, že prodeje jsou slabší a rozhodne vánoční sezóna.

14.10.2018 21:27:09

Budu doufat
...snad se jeste nejake dalsi rozsireni v CZ objevi. Kdyby alespon Under the mask...

19.10.2018 00:10:35

Pridavam se...
...taky nas moc bavi a koupil bych vsechna rozsireni.

19.10.2018 06:00:54

Video z 8.9. na hrajeme.cz
V něm se Michal z BF kolem osmé minuty vyjádřil, že o dalším rozšíření momentálně ani neuvažují, ale že to ještě můžou změnit čísla z vánočních prodejů. Ale měl jsem pocit, že ani on sám už tomu moc nevěří.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

19.10.2018 10:07:31

Rozširenie k hre
Moj názor že aspon scenar pod maskou by mali vydať , ked ho maju uvedený aj na základnej krabici v dolnom rohu , inak to považujem za zavádzanie zákaznika a tak "trocha" o...b z ich strany lebo nesplnia k čomu sa svojim spôsobom zavazuju touto informaciou.

29.11.2018 09:35:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
No já stále doufám. Držím kvůli tomu základ i obě rozšíření stále "skladem" (jako že v polici). Hlavně z toho důvodu, že čekám na další scénáře. Proroctví draků bylo vážně super.
Nicméně, hry se asi zbavovat nebudu, s mou pamětí, bude stačit hru otevřít za dva roky a mohu ji hrát znovu :-)

29.11.2018 09:50:53

Detektiv: Po stopách zločinu
Taky doufám že ještě něco bude. Mám čerstvě odehrán první scénář Detektiva a díky němu jsem si ještě více uvědomil, jak moc dobrou hrou T.I.M.E stories je. Detektiv je fajn, pátrání má třeba oproti Případu Marcy větší hloubku, ale herně se tam zase tolik neděje. Rehratelnost po nějakém čase u T.I.M.E stories určitě je, i když si bude pamatovat hlavní dějovou linku.

29.11.2018 11:14:20

vyjádření Blackfire
Tak jsem se právě zeptala BF jak to vypadá s rozšířeními a nemám potěšující zprávu. Bohužel jsou prodeje hodně nízké a rozšíření, která už byla vydána, se budou tímto tempem prodávat několik let. Chápu, že v této situaci by do dalších rozšíření investoval jen blázen, což BF rozhodně není. :-( Mrzí mě to, ale asi se s tím nedá moc dělat.

29.11.2018 11:53:53

BF
Jiný pohled: podívejte se kolik stoji hra v eu.
Základ 35e,rozšíření 21e a u nás.

29.11.2018 12:22:23

já kupoval
Základ 27€, rozšíření 15€. Obojí nové, česky...

29.11.2018 12:27:10

Pelly
Ok,po slevě.Ale jaká je a byla normální cena.
Ty ceny v eu jsou bez slevy.

29.11.2018 12:36:01

Bastacka
No ono je to předpokládám velikostí trhu. Nejde jen o množstevní cenu na tisk většího objemu karet, ale podle mého hlavně o fixní náklady které musíš zaplatit, ať už uděláš her 10 nebo 10.000. A tady se v naší malé české kotlince dostáváme do problémů. Teda to je aspoň můj názor. Možná je zcestný - podklady k tomu samozřejmě nemám.

29.11.2018 13:12:24

začarovaný kruh
Tak samozřejmě, že za nízkými prodeji může být cena, která není úplně nejnižší. Jenže menší náklad = vyšší nákupní cena a zároveň nižší generovaný budget pro lokalizaci a to vůbec nemluvím o tom, že už nezbývá žádný rozpočet na marketingovou podpor. Takže se musí zahýbat s koncovou cenou už jen proto, aby se vůbec zaplatila lokalizace.
Zatímco pro Asmodee je to prostě krabice s nějakým počtem karet, u nás dělá velký rozdíl, jestli má překlad 5 nebo 50 normostran + samozřejmě práce grafika. S tou cenou nic udělat nejde. Je dělána stejnou matematikou, jako u všech ostatních her.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

29.11.2018 13:22:18

Rozsireni
Pokud uz nic nevyjde, tak je to obrovska skoda. U nas je to jedna z nejoblibenejsich her a dalsi rozsireni by bylo must buy.

29.11.2018 15:57:21

To Michal-BF
Chápu že se asi jedná o reklamu v podobě banerů na netu a možná něco v časopisech a tak, ale nestálo by za to tedy udělat kampaň přes sociální sítě?
I kdyby se to mělo provést několika články, fotkami či videem třeba s popisem hry, který by pak lidi sdíleli.
Takto to párkrát v průběhu roku protočit.
Chápu, že pokud nevychází čísla, tak přes to vlak nejede, ale na druhou stranu tato hra bez rozšíření postupně zapadne úplně. Někde na internetu byla základní hra přirovnána k DVD přehrávači do kterého si kupuje člověk filmy. Ale tady byly veškeré filmy hodně brzo zrušené.
Přitom každý s kým jsem to hrál je z toho absolutně nadšen, takhle žádnou jinou hru lidi nechválili.

29.11.2018 23:31:48

Rozšíření
Jojo, tato hra + rozšíření by se prodávala dobře. Dle mého i za tu cenu. Ale muselo by se o ní pořádně mluvit, což chce lidi a taky peníze.
Osobně rád přiložím ruku k nějakému projektu, kde se bude řešit přeložení vydaných rozšíření do CZ. Hlavně, co se týče grafiky. Na překlad pro Vás bych si netroufl, max pro svou herní skupinu.
Ono Majkl z BF prozradil, že velkou část rozpočtu spolkne překlad. Je tak? Tak proč nezkusit oslovit komunitu, která by to třeba ráda i nasázela a BF to jen protočí tiskem. Ale možná mám jen moc růžové brýle a celý proces by byl složitější.

30.11.2018 08:49:08

překald
Nejsem sice překladatelka, rodilý mluvčí, ani nic podobného, ale kdyby bylo potřeba, ruku k dílu při překladu taky přiložím. Takže kdyby se BF rozhodlo to vyzkoušet, klidně mi napište. ;-) Zkušenosti mám tedy zatím jen s překladem a korekturou RTL pro Descent, ale aspoň něco, že.

30.11.2018 09:04:01

Preklad

Ja to porad vnimam tak, ze zde ma BF vuci nam hracum i urcity moralni zavazek. I kdyz se ta rozsireni neprodavaji nejak extra dobre a nepredsravuji tak finacni trhak, tak by je meli vydat. Udelat jen 2 rozsireni je hrozne malo a kdyby to takto bylo receno na zacatku, tak by si hodne lidi tu prvni investici do základu rozmyslelo. Myslím si, že ve vztahu k hráčům nelze vždy vše přepočítávat pouze na peníze, i když jsou vždy v popredi. A právě tady podle me nastal ten případ, kdy by BF v zájmu udržení vztahu se zákazníkem a zachování důvěry melo konat i bez ohledu na cisla. A to i s ohledem na nabídku komunity ohledně překladu níže .

1.12.2018 14:41:35

Archaon+Meeshab
Nabídnout komunitní překlad je moc hezké gesto, ale podle mě to není řešení.
Přece jenom, výsledkem bude produkt, který si může koupit v obchodě kdokoliv a překlad tedy není "komunita komunitě". Je to komerční produkt, který by měl mít 100% kvalitu, včetně redakce, korektur atd.

Navíc z hlediska výroby není překlad zase tak signifikantní položkou. Nevím, kolik má přesně normostran textu, ale i při 50 nms a (optimistických) 200 Kč/nms by byla cena za překlad 10 tis. Kč.

Pokud je koncová cena rozšíření 700 Kč, tak odhaduju výrobní náklady (licence, tisk, doprava) na tisk 1000 ks (běžný minimální náklad) někde kolem 250-300 000 Kč.

To je částka kterou musí vydavatel investovat. A v takové částce úspora 10 tis. nic nevyřeší.


překladatel v Rexhrách

1.12.2018 15:17:41

Kandelabr
Tvym poctum rozumim. O cene prekladu, jako o jedne z prekazek, ale mluvil sam Michal-BF. Tak ted nevim, jak to je.

Kazdopadne v nasem hernim kruhu je hra absolutni pecka. A myslim si, ze kdyby v BF udelali oznameni o vydani nekolika dalsich rozsirenich, a bylo to podporeno kampani na socialnich sitich, tak se rozhoupe spousta dalsich a mozna vahajícich potencialnich zakazniku. Ta hra je vazne skvela a je potreba ji podporovat (ne zlomit hul) a mluvit o ni.

1.12.2018 15:55:09 | Upraveno autorem (porovnej)

@archeon
Ono se o tom prave mluvilo na začátku ... ze to bude základ dvě rozšířka a pak se uvidí podle zájmu, takže ne ze by si to jinak asi lidi rozmysleli ale prave kvůli tomu si to někteří rozmysleli .. je to Škoda ale na druhou stranu ani Frantici ty příběhy zrovna nechrli .

1.12.2018 16:39:57

Dojmy

Je to velká skoda pokud nic dalšího nevyjde. Je to tak výborná hra. S celou rodinou jsme právě strávili 4 hodiny parádní zábavy. A to přesto, ze jsme nakonec prohráli. Držím palce a doufám, ze blackfire změní názor a ještě nějaké rozšíření vydá.

1.12.2018 22:28:45

BF & Asmodee
Podle zrovna tohle může být jeden z pozitivních aspektů odkupu BF společností Asmodee a to, že se dočkáme dalších lokalizovaných rozšíření. Aspoň v to doufám ;)

2.12.2018 10:25:33

@ Alladjex

To by bylo super. Zkus Michala natuknout pri planovanem nataceni Jouob castu pristi tyden:)

2.12.2018 11:10:33

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu: 1400
Kronika zločinu: 1400
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas