Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství

xxxxxxxxxo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spatny preklad schopnosti reckeho naroda

Dnes jsme hrali hru ve ctyrech a stejne nebylo mozne zajistit aby hrac za Reky nevyzkoumal kazde kolo technologii zdarma. Vzdy zbyla technologie, kterou jeste nekdo nemel. Sice rekove takto maji omezeny vyber technologii, ale skoro zcela jiste skonci hru vedeckym vitezstvim po 15 kolech,coz hru dost zasadne meni a omezuje. 

 

Tak jsem koukal na internet a anglicky text jejich schopnosti je: After the Greek research a tech that no other player knows or is researching this turn, they retain all of the trade on their dial. 

 

No other player knows or is researching this turn… 

 

Coz je dost v rozporu s ceskym prekladem, protoze v anglictine to znamena, ze pokud tu technologii nikdo nema ani ji NEVYNALEZNE v tomto tahu, tak ziskaji zpatky ten obchod. Anglicky zapor funguje v tomto pripade jinak nez cesky doslovny preklad slovo po slovu. Hrac za reky nema jiste ze ji vynalezne zdarma, nekdo jiny muze tu samou technologii vynalezt v tom samem tahu a rekove prijdou o svuj obchod. A takhle to i dava smysl, dava to jiny takticky vyznam, da se proti tomu bojovat a blafovat a neznamena to ze proti rekum je vedecke vitezstvi nemozny a musi nekdo jiny vyhrat do patnacteho kola. 

 

Nikde nevidim opravu tohoto prekladu, jsem fakt jediny co si toho vsiml?

1.1.2022 04:39:28

Je to tak,ale osobně bych doporučoval úpravu z errat, kdy místo nechání si obchodu získají 1 žeton kultury za každého hráče co ten tech nemá ani nevynaleza, celkově je dobré mrknout na advanced variants na jejich konci http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/civilization/news/Civilization%20FAQ_v2.0.pdf

1.1.2022 08:42:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo, ty jsem viděl, ale ta kultura se mi až tak moc nelíbí… ale tak je to zase jiný styl hry, někdy vyzkoušíme.

5.1.2022 12:09:48

Vybíráme z Bazaru

Rising Sun - Invaze Dynastíí
Rising Sun - Invaze Dynastíí
Akt. cena: 770 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas