Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství

xxxxxxxxxo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Omezené množství budov

...jen tak, aby řeč nestála: proč by měla existovat možnost ta, že budovy "dojdou" /omezené množství/ tím, že je postavil/i ve svých městech soupeř/i? Mám zdroje, vím jak na to a nemůžu stavět - proč? Jak si to vysvětlujete? ;-)

éé tato otázka patří k základní hře a ne k exp...
19.4.2017 14:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

ta
Tak je to jedna z veci, kde se da taktizovat a připravit tak protivníka o budovy, které by se mu mohly hodně hodit, zároveň jsou efekty a karty kultury které umí ničit budovy, takže zas když si to načasuješ tak abys příště byla první hráč, můžeš něco zničit a tím to dostat zpět na tržiště a ve svém tahu postavit.

19.4.2017 14:22:07 | Upraveno autorem (porovnej)

co se týče taktiky,
tak s tím souhlasím, ale já spíš hledám to, jak si v hlavě odůvodnit, že nemůžu stavět, i přestože mám pozemek, lidi, schopnosti a zdroje a to jen z důvodu toho, že kdesi v Horní Dolní už mají postaveno...nedává mi to žádnou logiku...

19.4.2017 14:41:11

přesun
Přesunout to k základní hře bohužel neumím.
Tak jsem to aspoň přesunul do diskuzí, protože otázka míří na názor.

Froggery: myslím, že ta"jemná" se ptá spíše na tématické vysvětlení než na strategii...

19.4.2017 14:42:38

ta"jemná"
Jednoduše. Na světě je právě daný počet lidí, kteří jsou dané budovy schopni obsluhovat. Jakmile dojdou lidi, nemá smysl budovy stavět. Pokud je někde budova zbourána a postavena jinde, daný pracant se reinkarnuje, nebo je teleportován stejně jako jednotky mezi armádami :)

19.4.2017 16:48:33

nó,
to nevím...Jde přece o to, že ty máš schopné lidi, zdroje a tak, ale nemůžeš konkrétní budovvu postavit, protože ji má soupeř/i a prostě došla...To, že ta armáda je jako by tam a pak jinde, tak s tím se popasovat dokážu :-), ale to, že nemůžu stavět budovy i přes schopnosti a možnosti, to by mě zajímalo, jak na to nahlížíte...

19.4.2017 17:02:57 | Upraveno autorem (porovnej)

ta
a fakt chces u deskovek resit nejakou realitu? vždycky tam budou nějaké limity a herní mechanismy, které mají zajistit určitou vyváženost, které realitě neodpovídají od toho je to hra, to pak můžeš stejně řešit, jaktože nemůžeš těžit nějakou surovinu kdyžji máš vedle města ale soupeři už si ji rotebrali, no a pakuž se můžeš zabývat i tím, kde se vzaly některé národy v hluboké minulosti, kde sebrali Rusové hned na začátku komunismus, jaktože Gandhí odpaluje atomové bomby atd :)

19.4.2017 17:16:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
svým způsobem máš pravdu, ale tady ta skutečnost mi prostě na té hře vadí, připadá mi to nesmyslný a to vzhledem k tomu, že mám schopnosti i zdroje. A jinak ano, jsou hry, kde se vytěží suroviny a já už těžit nemůžu, nebo dojde zboží a já si ho koupit nemůžu, i přestože na to mám zdroje i kapacity a žíly mi to netrhá, ale tady prostě jo, jen jsem chtěla vědět, jestli někdo nemá stejný problém, případně jak se s tím popasoval... ;-)

19.4.2017 17:26:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery,
tak po dalších dvou partiích, kdy jsme hráli s omezeným počtem budov se vzdávám - ano, je to taktičtější a v zápalu hry si nekladu otázku proč, ale řeším pouze to, jak se k té skutečnosti, že momentálně nelze stavět tu kterou budovu postavit čelem a nacházím, jakožto optimalizaci, mnohdy opravdu zajímavé alternativy, ano, hru to rozhodně obohacuje...

8.5.2017 12:34:44

ta"jemna"
:-)

8.5.2017 12:39:14

Vybíráme z Bazaru

Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas