Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství

xxxxxxxxxo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupím / hledám rozšíření Sláva a bohatství

Zdravím,

rád odkoupím rozšíření "Sláva a bohatství" pro civilizaci, případně i včetně základní hry. Nenajde se někdo, komu hra doma leží a již jí nehraje?

Díky
9.5.2018 13:58:56

Bazar
Sleduj místní bazar...toto rozšíření se poslední dobou hojně objevuje. Aktuálně tam myslím je také jedna nabídka dokonce včetně základní hry

odkaz
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/65964/

11.5.2018 02:33:58

Bazar
Zrovna jsem jednu objevil u nás v obchodě, tak jsem ji hodil na bazar ;-).

23.8.2018 09:46:52

PRAHA
Praha, nam.republiky, palladium, albi-hry , 690kc , posledny kus som tam dnes videl..tak, kto nechce drazit na bazare, utekajte :)

Mia san mia...

3.11.2018 13:38:22

off topic
Keď si spomeniem, že hlavným dôvodom BF prečo nevydať druhé rozšírenie v češtine bol predajný prepadák Slávy a bohatství...

3.11.2018 15:21:09

Ani nehovor
Vies co ani nehovor, expanzia sa nepredava a tu sa drazi za 1500kc , v obchodoch posledne kusky. Uz len z povinnosti by mali teraz prelozit poslednu expanziu :). A dopadlo by to tak isto ze by sa vypredala casom tak ako spava a bohadstvy. Az taky skladovy lezak by to nebol :))


Mia san mia...

3.11.2018 15:45:14

OT
Shrnutí:
rozšíření cz bylo vydané 12.13.
Už rok je vyprodané . Tzn. prodalo se za 4 roky.
Nevím jaký mají v BF obchodní plán,ale asi 4 roky je moc dlouhý čas na zbohatnutí pro ně.

3.11.2018 16:30:32

...
Taky nechápu, proč nedostikli další. Navíc druhý rozšíření je nedostupný ještě dýl a to ani nemuselo být v češtině.

3.11.2018 19:42:05

Prodávám
Prodávám českou verzi, stále ve fólii, viz https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/82325/.

19.1.2019 17:16:50

strategie BF
Ekonomická strategie Blackfire je taková, že hra, která se neprodá první rok je ekonomicky špatná...a v kadenci novinek, kterých je čím dál více není čas ani ochota vracet se zpět.
Představení nové Civilizace tomu dalo finální tečku.

V bazaru se draží vysoko každá dobrá vyprodaná hra...tak to prostě chodí viz Caverna, Agricola atd...

19.1.2019 18:14:29

Bazar Civky
No mě spíš zklamala představená nová Civka od FFG/ BF, která starou nepřekonalo, proto jsem se začal dívat po té staré. Jenže, aby si ji zahrál, jak bych chtěl musel bych k ní mít obě rozšíření (to druhé počeštit).

19.1.2019 19:26:26

bladebrown
myslim ze korenar to myslel tak isto, ze to je len ceresnicka na torte :)

19.1.2019 19:51:03

strategie BF
To bylo jen pro upřesnění ekonomické strategie Blackfire, že hra, která se neprodá do roka není úspěšná. Níže se tu řešilo, proč není dotisk, když se hra prodala "už za 4 roky" :-) Michal Ekrt o tom už párkrát mluvil.

Já věřím, že i druhé rozšíření by se prodalo...ale ne za rok.

Bohužel všichni, kteří nechtěli dokoupit starou Civku, nebo ji dokonce prodali zbrkle dříve, než vyšla nová prohloupili...já osobně jsem naopak po oznámení nové Civky a tím zrušení šance na CZ druhého rozšíření jen dokoupil jeden z posledních kusů, abych měl starou Civku kompletní...jen náhled té nové mě stačil, abych poznal...že tu novou Civku nechci.

19.1.2019 20:21:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Puvodni Civilizace
Dlouhe roky jsem hru obchazel velkym obloukem az do lonskych vanoc 2018.

14 dnu pred vanoci jsem dostal hru od znameho at ji nastuduju ze to nema s kym hrat a moc nevi jak to rozjet. Tak jsem se do toho pustil a pres vanoce zahrali 2x a ucili se pravidla a dohledavali drobne nejasnosti.

No, chytlo me to tak moc ze sem si ze zdejsiho bazaru poridil civku i s prvnim rozsirenim, jen proto ze uz to nikdy za ty penize co to stalo na bazaru nesezenu. Pak jsem se zde domluvil na objednavce druheho rozsireni z obchodu 2kstore , bo tak nejak, a po tydnu jsem mel civku komplet.
Povazuju ji za maly poklad, diky tomu to proslo i u manzelky :-) . Nikdy uz nebude a ten zazitek za to stoji i kdyz partii nevyhraju.

Pocesteni druheho rozsireni neni zadna hruza a navic anglicky text neni nijak slozity tak se to da lehce pochopit.

19.1.2019 21:48:36

Strategie BF a nová Civ
Ono si musíte uvědomit 2 věci - nikdo nebude dělat rozšíření a tisknout hru, u které neočekává úspěch, lokalizace něco stojí a ono pokud vytiskne 1000 základu, ty ti leží na skladě 4 roky, jak tady zaznělo, tak budeš těžko tisknout 1000 ks rozšíření (myslím, že min. požadavek FFG), to je ekonomická sebevražda, vzhledem k tomu, že rozšíření ti koupí opravdu jen menší část zákazníků, kteří maji základ. Tenhle permanentní hon na BF je na hlavu a hlavně toto bude řešit každý vydavatel - světe div se, REXici oznamili, ze o rozsireni Brink se zacnou bavit, az zreviduji prodeje...

Jinak nová Civilizace není vůbec špatný hra a to by tu mělo zaznít, jelikož z některých postu vyplývá něco jiného... Není to náhražka původní, o tom žádná, je to jiná hra, zjednodušená, ale vůbec ne špatná...

19.1.2019 22:17:07

Kedrigern
Nemyslím, že je nutné chválit novou Civku v tomto vlákně...na to má vlákno své :-) ani si nemyslím, že by tu byla haněná...její jediný problém je prezentace, neboť svým názvem evokovala nástupce této Civky a tím vznikla vlna zklamání, čemuž rozumím.

Jinak k těm počtům...zrovna zde bylo původní Civky (základní krabice) prodáno opravdu hodně...dotisků bylo myslím několik...jen ta rozšíření je kámen úrazu :-) bylo a stále je zde mnoho čekatelů. Kdyby si všichni tito čekatelé to první rozšíření koupili hned (stejně si ho nakonec koupili), možná bychom se dočkali i druhého v té době, které by se svezlo z dotiskem základní krabice...ale dnes už to není možné.

Navíc i dotisk základu by dnes finančně vyšel mnohem dráž...ceny rostou a vydat starou hru s cenou +25% oproti původní by nebyl dobrý marketing.

19.1.2019 22:44:04

Kedrigern
Miluji ty tvoje kecy.
Staré cívky se prodalo 12000,rozšíření je taky vyprodané.
Typická ekonomická sebevražda.

20.1.2019 00:26:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Sorry, jdi si pofoukat bebi, že Ti BF ublížil, všichni na ZH o tom už ví, tak to nemusíš dál ventilovat ;). Miluju, jak je tady každý odborník a všechno si dokáže spočítat. Myslím ,že to nevyšlo, aby BF na... Bastacku a půlku komunity, jinak by to totiž byl hotový zlatý důl :D
Ono 12k základů o ničem.nevypovida, pokud se neprodávají 1. rozšíření, tak chapu, ze nevyšlo 2.

20.1.2019 01:33:58

Kedrigern
Nemusíš to hned tlačit na tuhle osobní úroveň. Píšeš tu o nějaké obecné obchodní strategii, ale lidé tu diskutují o konkrétní hře, která se obecným pravidlům vymykala. TI4 se taky do roka neprodá a jsme rádi, že do toho BF šel. Myslím, že to z Michala nedělá Milosrdnou sestru. Věřím, že je to pořád obchodník, který tím dělá jméno své firmě.

20.1.2019 08:23:59

Rukavicka
Pozor, já nezačal s tím, že miluju něčí kecy, jen jsem si to nenechal líbit, jelikož je Bastacka vyhlášeny tím, že si plivne na BF všude, kde to jen jde.

A ano, taky bych byl rád, kdyby ta expanze vyšla, ale mám pochopeniprpc nevyšla - dlouhý prodej Slávy a bohatství. A jak píšeš, je to byznys, čili kdyby to mělo ekonomická smysl, tak další expanzi určitě vydali,jinak by bylo sami proti sobě. Ale z hlediska cash-flow a hodnoty peněz je ciry nesmysl mít utopené finance 4 roky v jednom rozšíření a navíc obsaženou pozici ve skladu. To je na delší diskuzi, nicméně a i hráči by měli pochopit, že to žádná firma (opravdu zadna) nedela jen tak pro radost (at si nekteri rikaji, co chteji).

20.1.2019 09:02:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigern
Já reagoval na tvé "kecy" ,o BF jsem se nezmínil.

P.S. K té obsazené pozici ve skladu :+),1000ks rozšíření zabere prostor asi tří epal palet.

20.1.2019 13:20:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
:D co na ro říct, raději to nebudu dál komentovat, my dva se nikdy neshodneme...

20.1.2019 14:31:46

Kedrigern
Tak pro upřesnění:
Tvůj příspěvek 19.1.2019 22:17:07,kde píšeš ,že 1000ks základu se prodávalo 4 roky.
Na to jsem reagoval "kecy" ,protože je to nesmysl.
Cívky se podle Michala Ekrta prodalo přes 12000ks. A ano 1.rozšíření se prodávalo 4 roky a už je vyprodané,ale né zakladní hra.

20.1.2019 23:50:06

Bastacka
Ano, tam jsem udělal chybu, to uznávám, ale logika je stejná, 1000 ks. prvního rozšíření se prodávalo 4 roky, čili je logické, že druhé nevyšlo, to je jednoduchá matematika.

Naopak o to horší je ten poměr, když uvazis, že na 12000 prodaných her, se 4 roky prodávalo 1000 ks rozšíření, to druhé by vydal jen magor a u dotisku prvního to platí taky.

21.1.2019 06:22:27 | Upraveno autorem (porovnej)

vydal jen magor
Na základu jsem vydělali majlant, 1 rozšíření bída, ale uděláme i druhé ať je to komplet a komunita vidí že na ně myslíme a nejedem jen po financích. Celkově budem s Civilizací pořád v plusu a zlepsime si pošramocené jméno, což se následně projeví na prodeji jiných her. Třeba.

21.1.2019 08:57:53

Radim
Lol, na to nejde nic jiného napsat :D

21.1.2019 09:07:35

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Dobrodružná hra
Zaklínač: Dobrodružná hra
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas