On Mars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je sólo mód zajímavý?

Je sólo mód zajímavý? Oplatí se pořídit si hru pro hraní většinou sólo? 

U popisu hry je uvedeno počet hráčů 2-4. Popis ignoruje solo mód. Je to chyba nebo záměr?

28.2.2022 00:35:21

Taky by mě názor na solo zajímal, na bgg to doporučuje, skoro 60℅ lidí, pár si jich dokonce myslí že je to v solo módu nejlepší😉

17.8.2022 15:57:34

Přidávám se k vám, chlapi! Hru mám už delší dobu, ale jen jsem ji vybalil a dosud nehrál. Solo mód mě dost zajímá, tak snad se tady brzy objeví nějaký erudovaný hráč :-D

17.8.2022 18:36:19

@duzunuck @pinheadcz @Hokub 

Zkusili jste si otočit pravidla na strany 22-23 ? :-DDD

17.8.2022 23:16:43

Tak za sebe bych asi chtěl říct, že můj dotaz se netýkal, “jestli existuje solo varianta”, protože odpověď je (přesně jak píšeš @Bandy75 ) dohledatelná v pravidlech :-D Mně by právě jen zajímalo, jak to hráči, kteří si solo zahráli, hodnotí. K tomu jsem se přidal a tohle mě fakt zajímá ;-)

17.8.2022 23:57:43

No mě taky zajímá jaký to je, ne jestli to jde…

18.8.2022 07:16:38

Aaaha, tak to jsem špatně pochopil dotaz.🤪

18.8.2022 09:42:22

Nene, @Bandy75 , zadavatelův dotaz se skutečně dotkl i toho, zda solo varianta existuje, či nikoli. My s @pinheadcz  jsme se přidali s tím, že nás zajímá jaké to je. Což mě přivádí k myšlence, jestli by nám třeba nedokázal něco povědět @Jonash  ? Jonáši, Ty jsi tady odborník na solo hraní, že ano? Máš On Mars vyzkoušený? Pokud ano, přidej svou troškou do mlýna ;-)

18.8.2022 14:23:30

Tyjo, sólo On Marsu jsem stejně jako žádnou jinou hru od Lacerdy nehrál. Na BGG sólo NEdoporučuje 35 %, což není málo, ale zase pro zbytek to je OK. V podobném případě bych šel na YouTube a zkusil pustit nějaký gameplay sóla.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

18.8.2022 15:21:31

Tak som teda dnes skúsil prvý krát solo mód, bola to moja celkovo 3 hra on mars (1x 2, 1x3 a 1x solo) a akože nebolo to zlé, a samozrejme ešte to zahrám či sa niečo zmení ale:

  • Chýbala mi nejaká prehľadová tabuľka - keďže sú 3 akcie na orbite, 3 na kolonii ktoré bot môže urobiť a karta udáva iba číslo, tak som musel celú hru mať pri sebe pravidlá 
  • Je potrebné mať u seba kocku/na mobile random number generator, keďže treba náhodne určovať poradie bota po prelete, alebo v prípade že je viacero možností akcie - čo sa stáva dosť často (stavba, pokročilá stavba, umiestnenie objavu) - v pravidlách je uvedené že sa to máš riešiť ťahaním z balíčku a potom tie potiahnuté karty späť zamiešať ale 1-3 mi príde málo a stále to miešať akosi ťažkopádne 

Celkovo mi ten bot prišiel taký ťažkopádny, pretože veľa vecí je nechané na voľnej interpretácii “tak aby to bolo najlepšie pre bota” a teda je stále potrebné rozmýšľať kde všade to môže ísť a čo je najlepšie, potom vybrať náhodne z rovnocenných možností. Hlavne keď to porovnám s galleristom kde prakticky pohneš figúrkou, položíš asistenta a ideš zas - tam je solo riešené oveľa elegantnejšie podľa mňa (hoci teda aj napriek tomu sa mi mars páčil v solo viac). 

Mal som zopár nejasností čo neviem či som dobre zahral (napr. má si bot zobrať plán budovy aj v prípade že nemá vedca ktorý by tú budovu bodoval? Takto kvôli tomu mal na konci hry okolo -20 bodov za plány alebo či zakaždým použijem kryštále k pohybu roveru aby došiel k žetóniku) ale tak to nie je úplne chyba hry a dá sa to poriešiť. 

Je to určite iné ako s hráčmi, najviac ma to teda bavilo v 3, je tam viac interakcie a je to možno menej stresujúce, tu som sa prakticky snažil zobrať podstatné veci skôr ako bot a potom zase vyhýbať plneniu misií aby to neskončilo príliš rýchlo, takže sa to skôr podobalo o akýsi závod stihnúť toho čo najviac. Ale zase máš toľko času koľko potrebuješ k plánovaniu a zároveň vieš počítať s tým čo môže urobiť bot, čo je jednoduchšie keďže nerobí žiadne vedľajšie akcie. Určite je to výzva, nepodarilo sa mi splniť ani prvú úroveň - chýbala mi splnená zakázka hoci som mal o 30 vb viac ako bot:D

 

Záverom by som to zhodnotil že solo je určite dobré, hoci považujem hru s hráčmi za lepšiu - ale v prípade že radi plánujete niekoľko krokov dopredu a nemáte radi ak vám to niekto naruší, tak solo sa vám určite bude páčiť:)

 

19.8.2022 00:10:30

Díky, celkem vyčerpávající :)

19.8.2022 07:05:51

Skvělý popis @Rádioaktívny  přesně jsi vystihl, po čem jsme tady s @pinheadcz  volali. Velké díky za ochotu, pustit se do hry a ještě jsi nám ji detailně popsal - paráda! ;-)

19.8.2022 18:01:56

Vybíráme z Bazaru

Dark Moon
Dark Moon
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas