Král je mrtev - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Osprey Publishing
Autoři: Peer Sylvester
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Dobrý den, pánové a dámy. Brzy nám hru vydají Fox in the box, tak by mě zajímalo, jaká hra je. Už to někdo hrál? Jaké jsou vaše zážitky s hrou? 

Děkuji

29.5.2022 15:23:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Anglickú verziu už máme slušne nahratú, a je to dokonalá ukážka toho, ako má vyzerať konfliktná hra pre 3 hráčov, tak, aby z toho nebolo útočenie 2 proti 1. Na celú hru má hráč iba 8 kariet, takže je veľmi presne treba vedieť, kedy pasovať (mlčať :) ), kedy zahrať tie správne karty, a to všetko je hotové do 45 min. Vždy tesné výsledky, žiadne prestoje, jednoduché pravidlá… toto je u nás "topka", v rebríčkoch veeeeľmi vysoko!

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.5.2022 08:39:33

Jednoducha pravidla, hra se rychle hybe. Casto byva zminovano, ze je to dobre pro 3, ale myslim ze je to lepsi ve 2. V herni skupine nas to neuchvatilo.

30.5.2022 09:31:49

Mám za sebou cca 10 her, vždy jen se základníma kartama. Ve 2 je hra výborné šachy. Ve 3 vzniká solidní nejistota, kterou je nutno brát v potaz a reagovat na to. Ve 4 je to naprostý chaos, protože je to 2v2. A nemůžete se spolu dohadovat, takže jeden drbe za Skoty, druhej za Anglii a je to punk a chaos :D

Za mě hra exceluje ve 2 zejména, ale i ve 3 je to naprostá pecka díky trojúhelníku moci.

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

30.5.2022 09:57:08

Ahoj.Těším se na Brian boru a přemýšlím jestli má cenu kupovat Krále?Přijdou mi podobné?

Dík

22.6.2022 15:59:52

@hadrak88 Nemyslím si, že by byly podobné. Herní mechanismy jsou hodně odlišné.

22.6.2022 16:53:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock asi ten vizuál a že je to vlastně obojí areacontrol mi přišlo podobné.Mohl bys je porovnat?No radši koupim oboje a uvidim.Byť nevim kdy to Brian boru,nějak je ticho po pěšině.dik

22.6.2022 18:19:17

@hadrak88 Nezlob se, na detailní porovnání si netroufnu. Ale česky už se nějaká videa najdou.

22.6.2022 21:53:55

Tato hra je vlastně už hodně stará (z roku 2007), což neznamená, že je špatná. Mám hráno ve 2 a náhoda neexistuje. Opravdu jsou to šachy. Můžete zkusit na yucata pod názvem King of Siam. Sice hru doporučuji, ale současně sám nekoupím, protože nemám s kým hrát a i když krásně vypadá, tak cena mě trošku překvapila. Za cenu cca 400 až 500 bych asi neváhal a pro náhodné hraní 1x za rok bych si pořídil, ale od foxíků za 950,- se slevou na 849,- si to nepořídím.

22.6.2022 23:07:38

Já tedy hrál jen jednou, přičemž pravidla mi byla vysvětlována, a mám z toho povytažené obočí… Přišlo mi, že hrozně záleží na poslední akci v kole, i vzhledem k tomu, že v případě remízy vítězí hráč, který hrál poslední akci. Naše hra ve 2 se tak smrskla na to, že jsem si hlídal, aby v regionu došlo k remíze (invaze), udržoval jsem si stejný počet sad jako soupeř, který vyložil změnu pořadí dříve ve hře a mě tak zbyla jako trumf v rukávu. Po 4 kolech hry, invaze Francouzů, 3 karty z osmi (polož vliv vedle kolečka daného národa) nevyužitelné, protože kolečko nebylo ve hře a vítězství na pomocné kritérium, jelikož jsem hrál poslední kartu ve hře. Soupeř s tím neměl šanci cokoliv udělat, protože já vždy reagoval na vzniklou situaci na plánu, pohlídal si, abychom oba měli stejný počet sad (tuším 3). Nechce se mi věřit, že jsme v pravidlech nehráli něco špatně, protože takto by to dle mého nemělo fungovat. Není třeba pomocné kritérium opačně? To by mi dávalo větší smysl…

 

edit:

koukám, že v pravidlech je jakási formulace: “IMPORTANT: The very last action card of a game may be played only if the player (or his partner) achieves victory by executing it”, kterou si nedokážu úplně vyložit… jak je to prosím myšleno?

5.8.2022 12:47:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem ve dvou i ve třech - a plánujeme to zahrát i ve čtyřech. Ve třech to je o dost jiné, nejsou to takové šachy, zatím vždy někdo hrál na vítězství nějaké frakce.
Ta poznámka se asi vztahuje k situaci, kdy někdo zahraje poslední kartu jen aby si vzal kostičku, ale neprovede efekt karty - což by bylo dost silné.

5.8.2022 14:00:10

@Pelly  Ahoj, kde jsi to v pravidlech nasel? V ceskych zadna zminka a ani na bgg se to nokde neprobira. Dokonce v asi mesic stare diskuzi resi, ze muzes zahrat kartu i kdyz nemuzes vubec vyhodnotit efekt a jen si vzit kosticku. Bwre se to jako soucast taktiky. 
 

Diky Honza

5.8.2022 15:39:09

Pokud lze provést efekt karty tak se musí provést a to celý, opět pokud lze. Pokud nelze celý tak aspoň co největší část. Nelze si jen za kartu vzít kostičku a efekt neprovést pokud provést lze. Samozřejmě pokud vůbec nelze provést tak kartu zahrát lze jen pro vzítí kostičky.

5.8.2022 15:49:27

Omlouvám se za mírné zmatky - vyrozuměl jsem, že se jedná o předělávku (reskin?) King of Siam a při hledání pravidel čerpal z pravidel právě King of Siam. Až pak mě napadlo podívat se na stránky FoB, kde visí česká a tam nic takového není, čímž se ale vracíme na začátek, že mi připadá divné, že by výhodu měl mít hráč, který hrál poslední akci. Říkal jsem si, jestli to právě nemá nějak řešit ten dovětek, ale pokud v této verzi není (čemuž se moc nedivím, protože mi takto formulovaný nedává moc smysl)…

5.8.2022 16:31:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pelly to pravidlo o (ne)zahraní poslednej karty by malo slúžiť pri hre 3 hráčov tomu, aby hráč, ktorý už nemôže vyhrať, nerozhodol svojvoľne o celkovom výsledku, tzn. ktorý zo zvyšných dvoch hráčov (ktorí už nemôžu nijako reagovať) vyhrá.

5.8.2022 17:16:25

@Pelly Za mňa osobne je toto hra pre 3 hráčov. Bodka.

Dá sa to hrať vo dvojici, a dá sa to hrať v 4 hráčoch. Ale je to hra pre 3. :) 

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

5.8.2022 22:42:46

2 Brona: pak to začíná dávat smysl. Je ze hry ve 2 byl rozpačitý, ale když jsme si přečetl, jak je to ve dvou populární, tak jsme si říkal, že je něco špatně…

6.8.2022 15:37:06

Dá se tato hra nějak porovnat s hrou Minutová Říše, nebo Minutová říše: Legendy ?

Podle obrázků to vypadá na velmi podobnou převahovku…

 

7.12.2022 14:47:58

Za mě, ségru i ženu Minutové říše: Legendy podstatě zábavnější. Máš tam ty partie více rozdílné (různá mapa, další žetony pro zpestření) a líbí se mi tam prvek set collection - body máš tak jak za nadvládu nad územími či ostrovy, tak za různé sady karet. Případně další skrze žeton draka, obsazené katedrály apod. Prostě více možností. A je dobrá už ve 2 lidech.

Král byl na nás moc šachoidní a ne moc zábavný, některé tahy byly zaseknuté kvůli analýze -paralýze; švagr (který Minutové říše nehrál) taky nebyl zvlášť nadšený, říkal že průměr. Dali jsme takhle 2 partie po sobě (druhá šlapala rychleji), ale pak putovala hra zpět do knihovny. Btw pokud jsi z Prahy, obě tyto hry Městská knihovna v Praze má. 

@Úderník 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

7.12.2022 20:26:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: zombicide fantasy crossover
Massive Darkness 2: zombicide fantasy crossover
Akt. cena: 555 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas