Král je mrtev - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Osprey Publishing
Autoři: Peer Sylvester
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chybička se vloudí

V sekci příprava hry je v názvu karet : Protimanévr. Karta se ale jmenuje úskok. 

11.6.2022 14:27:14

Ahoj, díky za upozornění a omlouváme se, opravdu nám to uteklo. :( Karty, které dostane každý hráč, odpovídají základní sadě uvedené na str. 9.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

12.6.2022 18:38:53

IN

Je to tak :(. Na poslední chvíli jsme změnili název akce a zjevně nepohlídali všechny výskyty..:(

----------------------
Majitel liščí krabice

13.6.2022 07:30:23

No je to.drobnost. Ničemu to nevadí. Hra je moc pěkná. A velmi zajímavá. 

15.6.2022 10:34:20

Ďalšia drobnosť, posledná strana, karta Odpor:

“Neangličtí stoupenci  mohou patřit ke stejné frakci či ke dvěma různým. ”

Malo byť "Neskotští"

17.6.2022 19:52:46

Rozbalím hru, první karta co vezmu do ruky je karta vítězství. U Invaze první věta: “Vítězem stává hráč/tým…”. Je to drobnost, ale je to škoda. Vzhledem k dalším chybkám, které se vloudili do zbytku pravidel, to zamrzí. Od Foxu jsem koupil naposledy Kemet a toto, v obojím jsou záseky v textu pravidel. U Kemetu ještě dokážu cenu hry pochopit, tady mě přijde nadsazená a přitom produkt vyžaduje vaši dodatečnou pozornost. Chybovat je lidské, ale přimlouvám se za nějaký lepší systém kontroly než vše dáte do tisku.

6.8.2022 23:27:06

IN

Na web Lišky jsem dal pravidla, kde jsou dvě drobnosti níže opravené (a vyznačené).

Ano, jako malé vydavatelství při nárůstu počtu her a zkracování termínů pro překlad zřejmě nedokážeme 100% ohlídat kvalitu. Budeme muset něco změnit.

Nevím jaké panuje povědomí o cenotvorbě, ale cena hry se stanovuje na základě výrobních nákladů, dopravy a ceny licence, přičemž ten vzorec je vždy stejný. Není to tedy tak, že bychom si řekli, hele Král se bude dobře prodávat, pořádně napálíme cenu, abychom hodně vydělali. Nevím také co je obhajitelná cena (jako, že Kemet má figurky? Král má zase přímé barvy a parciální lak).  

Ještě ke Kemetu - tam se bohužel změnily pravidla originálu až když již naše byly v tisku. Vím, že koncového zákazníka to samozřejmě nezajímá, ale tomu jsme nemohli zabránit. Snažili jsme se alespoň opět dát opravená pravidla s vyznačenými změnami k nám na web.

----------------------
Majitel liščí krabice

8.8.2022 13:01:38 | Upraveno autorem (porovnej)

uff, a to som to uz mal v kosiku… 

9.8.2022 09:18:35

A tohle je důvod ji z něj vyndat?

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

9.8.2022 09:42:06

IN

Nevím, jak vyzněl můj příspěvek, ale určitě to mělo být ve smyslu, že takovéto (převážně hloupé) chyby by se nám stávat fakt neměly a zřejmě prostě nezvládáme tempo a množství her. To není výmluva, spíše zamyšlení pro nás, co z toho změnit.

U komentáře k ceně jsem se snažil ukázat, že ani jednu ze složek nestanovujeme my (výroba, licence, doprava), ale je určena trhem. My to buď za nějakou cenu vyrobíme a budeme doufat, že se hra bude prodávat nebo ji maximálně můžeme odmítnout jako moc drahou.

----------------------
Majitel liščí krabice

9.8.2022 09:52:26

pelly > vysvetlovanej vtip uz nebude vtipem… ;)

9.8.2022 11:31:55

Vybíráme z Bazaru

proroctví
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas