Kingdom Come: Deliverance - The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Kingdom Come: Deliverance - The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, RPG
Čeština: undefined
Vydavatelé: Boardcubator
Autoři: Jan Soukal
Martin Řehořík
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První pohled a dojmy

Hello there,
na netu (platforma steam) se objevily první obrázky této hry, je to zatím prototyp, tak uvidíme, co dál se z toho vyklube. Docela koukám na ty obrázky “lokací”, na kterých stojí postavy, a tak nějak mi přijde zvláštní to skládání, jestli to bude něco jako Tainted Grail mapa, nehledě na to že to dle popisu asi bude kampaňovka (video u toho jsem viděl už někdy dřív, tak se možná pletu, ale má pocit, že tam něco takového říkali).

https://store.steampowered.com/news/app/379430?emclan=103582791458621913&emgid=3321981522586176481

9.6.2022 10:56:11

Ja to testoval loni na Essenu. Herne takove stredoveke Panstvi Hruzy se ctvercovymi dlazdicemi mapy a trochu vic pravidly. Co se kampane tyce tak je to spis nekolik scenaru (pribehu) nez cela krabice jedna kampan.

9.6.2022 11:36:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Je tam varianta hrát bez aplikace? Jak je to se znovuhratelností? I když chápu, že moc informací k tomu není. 

Deskovou hru, kterou nelze hrát bez aplikace povaužuji za paskvil. A Deskovka, kterou člověk projde kvůli příběhu a pak už je mu “na nic” je taky zbytečná. K příběhům mám knihy nebo skupinu pro dungeons and dragons. 

 

21.8.2022 10:40:46

V té podobě jakou jsme to měli možnost hrát 14 dní před vystřelením na Game Found, to byl velice hezky provedený gamebook na stole. Aplikace nebyla až tak pruda. Všechny texty byly profesionálně nadabované, čas od času člověk zadal nějaké výsledky hodů přímo do aplikace. Bohatě stačí, když to řeší jeden ze skupiny. Z mého pohledu je znovuhratelnost malá asi jako u většiny gamebooků na druhou stranu mechanismy i provedením je to velice přístupné i pro občasné hráče a nehráče, takže si dovedu představit, že to může být vstupní hra do světa příběhovek. Pro lidi, co hrají spíše do šířky než hloubky nebude znovuhratelnost nijak extra problém pro hloubkaře v daném systému asi není co extra vymýšlet, aby ho to bavilo objevovat. Příběh si užijí oba typy hráčů stejně.

20.9.2022 10:23:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Je velká škoda, že je hra řízená aplikací. Proto i když KCD mám velice rád, vím že si hru nikdy nepořídím. Dále je škoda, že není ve hře nějaký zajímavější systém boje jako v PC hře. Proto zůstanu ve vývoji vlastního domácího projektu, kde se inspiruji KCD. Jen se moje hra odehrává v květnu, roku 1421 na broumovsku a je hlavně o boji. Snažím se napodobit šerm pomoci deckbuildingu a hráči si na sebe navlékají postupně kousky zbroje jako v KCD. Čtu knihy o šermu a celkově o té době aby hra byla co nejvíc objektivní. Je to ale tak monstrozní projekt pro mě, že asi navždy bude jen domácí…. 

1.10.2022 08:29:24

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni
Hvězdní kapitáni
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas